Reklamı kapat
Reklamı kapat
Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Altınbaşlar mahkemeye çıkarılıyor

11 Kasım 2019 - 10:50 'de eklendi ve A+A-

Altınbaşlar mahkemeye çıkarılıyor

NACAK GAZETESİ- KKTC’de büyük yankı yaratan sahte sözleşme ve sahte vekaletname ile 20 milyon Sterlinlik vurgun iddiası gündemdeki yerini korurken, 8 kişinin bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.
Mehmet Altınbaş ile Orkun Altınbaş’ın, Hüseyin Cahit’ten 7 milyon 50 bin sterline Girne merkezinde bulunan dükkanlarını ve arazisini satın alıp, 4 milyon sterlin ödedikleri, geri kalan miktara ileri tarihli çek yazdıkları ancak Cahit’in vefat etmesiyle, sahte belgelerle bu parayla başka mallar satın alınmış gibi gösterildiği iddia edilirken, bu iddialarla ilgili olarak Altınbaş’lar tarafından hala daha bir açıklama yapılmadı.
Polisin iddialarla ilgili olarak yürüttüğü soruşturma doğrultusunda ise Vakkas Altınbaş, Orkun Altınbaş, Mehmet Altınbaş, Ahmet Bayraktar, Mehmet Akacan, Av. Refet Uzun ile tasdik memurları Mehmet Şefik Ormancı ve Kemal Yorgancıoğulları’nın bugün teminat için Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmaları bekleniyor.
Gündeme gelen ve KKTC basınında yer alan iddialara göre Girne’de Hüseyin Cahit’ten(LİDO) 7 milyon 50 bin sterlin değerinde şehir merkezindeki dükkanları ve araziyi satın alıp, 4 milyon sterlin ödeme yapan Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş, büyük bir vurgun yapmakla suçlanıyor.
Satın aldıkları mallara karşılık 4 milyon sterlin peşin ödeme yapan Altınbaşların, 3 milyon 50 bin sterlinlik ileri tarihli iki çek yazdıkları ancak çeklerin tarihi gelmeden Hüseyin Cahit’in vefat etmesiyle sahteciliğin devreye girdiği iddia ediliyor.
Hüseyin Cahit’in vefatının ardından, Cahit hayattaymış gibi sözleşme yapıldığı ve bu çeklerin karşılığında başka mallar alınmış gibi gösterildiği ileri sürülürken, Hüseyin Cahit’in vekili Ahmet Bayraktar poliste verdiği ifadede sahte belge imzaladığını itiraf etti
Olaydan yaklaşık bir yol sonra geçtiğimiz günlerde söz konusu sözleşmede satıcı Hüseyin Cahit’in vekili olduğu ileri sürülen Ahmet Bayraktar, Girne Adli Şube’ye gidip, sahte sözleşmeyi Hüseyin Cahit adına ve o hayattaymış gibi imzaladığını itiraf eden bir gönüllü ifade verdi.
Hüseyin Cahit’in ölmesinden sonra Altınbaşların, avukat Refet Uzun vasıtasıyla yeni bir satış sözleşmesi hazırladığı ve bu sözleşmede eski sözleşmede olmayan malların eklenip, vekil Ahmet Bayraktar’ın imzaladığı ileri sürülüyor.
Bu arada, Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş’ın “sahte sözleşme” ile mahkemeye müracaat edip, 3 milyon 50 bin sterlinlik çeklerin ödenmesinin durdurulması için ara emri aldı.
Ahmet Bayraktar’ın Girne Adli Şube’ye giderek sahte sözleşmeyi imzaladığına dair ifade vermesinin ardından polis soruşturmayı derinleştirdi ve “Resmi evrak sahteleme ve tedavüle sürme” suçlarıyla ilgili soruşturma çerçevesinde polis mahkemeye başvurarak, Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş’ın tutuklanması için ‘derdest emri’ talep etti ancak mahkeme söz konusu kişiler hakkında tutukluluk emri vermedi. Bu gelişmeler yaşanırken Orkun Altınbaş yurt dışına çıkış yaptı.
Bu arada, polisin bugün Vakkas Altınbaş, Orkun Altınbaş, Mehmet Altınbaş, Ahmet Bayraktar, Mehmet Akacan, avukat Refet Uzun ile tasdik memurları Mehmet Şefik Ormancı ve Kemal Yorgancıoğulları’nı teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkaracağı öğrenildi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hatalar zinciri Hatalar zinciri

Rumların 1960 Antlaşmaları’ndan kurtularak Kıbrıs’a sahip çıkma eylemleri doludizgin devam etmektedir. Toplu mezarlar ve soykırım teşeb...

Rumların Gazı  Ticari Amaca Uygun Değil Rumların Gazı Ticari Amaca Uygun Değil...

GKRY Afrodit rezervuarın kaynaklar raporunda tahmin edilen rezerv miktarı veya ticari olup olmadıkları üzerinde önemli bir etkiye neden...

FEDERASYON SALATASI  Fuat VEZİROĞLU FEDERASYON SALATASI Fuat VEZİROĞLU

Zorlu Töre demiş ki: – Rum bize el uzattı da biz mi göremiyoruz? *** İlâhi Zorlu… Zorlu adamsın… Ama bir eksiğin-aksağın olsa ger...

Rum-Yunan ikilisi nereye koşuyor? Rum-Yunan ikilisi nereye koşuyor?

Berlin’de 25 Kasım’da emperyalist güçlerin denetiminde gerçekleşen üçlü görüşmenin sonuçları ortada. Çözüm için “ille de federasyon” de...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Buzullar Erise Bile Kıbrıs Konusu Çözülmez Buzullar Erise Bile Kıbrı...

Bundan birkaç ay önce National Geographic’in uzmanları dünya...

Hatalar zinciri Hatalar zinciri

Rumların 1960 Antlaşmaları’ndan kurtularak Kıbrıs’a sahip çı...

Rumların Gazı  Ticari Amaca Uygun Değil Rumların Gazı Ticari Ama...

GKRY Afrodit rezervuarın kaynaklar raporunda tahmin edilen r...

FEDERASYON SALATASI  Fuat VEZİROĞLU FEDERASYON SALATASI Fuat...

Zorlu Töre demiş ki: – Rum bize el uzattı da biz mi gö...

Rum-Yunan ikilisi nereye koşuyor? Rum-Yunan ikilisi nereye ...

Berlin’de 25 Kasım’da emperyalist güçlerin denetiminde gerçe...

Üstel;  Doğal güzellikleri korumak önceliğimiz Üstel; Doğal güzellikler...

NACAK GAZETESİ- Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, “Kuzey Kı...

Akar;  Kimse Kıbrıs’ta bizden taviz beklemesin Akar; Kimse Kıbrıs’ta bi...

NACAK GAZETESİ- Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NA...

“Akıncı’nın fikirleri Türkiye’de rahatsızlık yaratıyor” “Akıncı’nın fikirleri Tür...

NACAK GAZETESİ- Meclis’te konuşan YDP Genel Başkanı Erhan Ar...

Özersay;  Kıbrıs’ta federasyon için gerekli şartlar yok Özersay; Kıbrıs’ta feder...

NACAK GAZETESİ- Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudr...

SAHTE PIRLANTA NASIL ANLAŞILIR SAHTE PIRLANTA NASIL ANLA...

NACAK GAZETESİ -Sahte pırlanta aslında pırlanta olmayan bir ...

Eğitim HABERLERİ