DOLAR 23,3623 1.08%
EURO 25,3234 0.41%
ALTIN 1.472,080,76
BITCOIN 6192990,19%
Lefkoşa
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Anastasiadis; “Güvenliği Avrupa sağlayacak”

Anastasiadis; “Güvenliği Avrupa sağlayacak”

ABONE OL
14 Kasım 2017 22:57
Anastasiadis; “Güvenliği Avrupa sağlayacak”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

* Avrupa Birliği’nde “Üniter Savunma Birliği” kurulması hedefine yönelik ilk adım, Daimi Yapısal İşbirliği’ne (PESCO) katılıma dair “Ortak Beyan”ın imzalanmasıyla Brüksel’de atıldı. “Ortak Beyan”a Güney Kıbrıs ve Yunanistan da dahil AB 23 ülke imza attı.

* Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis “PESCO’ya katılımın, Güvenlik ve Garantiler konusunda Ankara’ya karşı ellerine koz verdiğini ve Güney Kıbrıs’ı güçlendirdiğini” belirtirken, şu açıklamayı yaptı;

* “PESCO’ya katılım Güney Kıbrıs’ın eline Kıbrıs’ın güvenliğinin Türk askeri tarafından garanti edilmesi talebini etkisizleştiren güçlü bir koz verdi. Kıbrıs’ta güvenliği sağlamak için Avrupa kuvvetleri olacak, Türk kuvvetlerine gerek kalmayacak “

Avrupa Birliği’nde (AB) “üniter savunma birliği” kurulması hedefine yönelik ilk adım, Daimi Yapısal İşbirliği’ne (PESCO) katılıma dair “Ortak Beyan”ın imzalanmasıyla dün Brüksel’de atıldı. “Ortak Beyan”a Güney Kıbrıs ve Yunanistan da dahil AB 23 ülke imza attı.
Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis “PESCO’ya katılımın, Güvenlik ve Garantiler konusunda Ankara’ya karşı eline koz vererek Güney Kıbrıs’ı güçlendirdiği” şeklinde yorum yaparken, AB’den güvenilir kaynakların; AB’nin savunma planlamasında birincil rolün, Türkiye’nin de içinde bulunduğu NATO’da olduğu uyarısında bulunduğu haber verildi.
Fileleftheros haberi “Kıbrıs’ın PESCO’ya Katılımı Egemenliği Güçlendiriyor, Türk Taleplerini Etkisizleştiriyor – NATO’dan Diken.. Fransa, Almanya ve İtalya Bölgedeki Faaliyetlerinde Lefkoşa İle İşbirliğine Hazır” başlık ve spotlarıyla manşete çekti.
Habere göre PESCO’ya katılımın Güney Kıbrıs’ın eline “Kıbrıs’ın güvenliğinin Türk askeri tarafından garanti edilmesi talebini etkisizleştiren güçlü bir koz verdiğini “ belirten Anastasiadis bu katılımın “güvenliği sağlamak için Avrupa kuvvetlerinin olacağı, Türk kuvvetlerine gerek olmayacağı anlamına geldiğine” inanıyor.
“Ortak Beyan”a Güney Kıbrıs adına Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis ve Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis’in imza attığını kaydeden gazete, Brüksel çıkışlı haberini iç sayfasında üç ayrı başlık altında detaylandırdı.
Haberin “İtirazları Etkisiz Hale Getiriyor… Başkan: PESCO’ya Katılımı Türkiye’ye En İyi Cevap Görüyor” başlıklı bölümünde, Anastasiadis’in PESCO’ya katılım “Ortak Beyanı”nın imzalanmasının hemen ardından RİK’e yaptığı açıklamaya dikkat çekildi.
“TÜRK İDDİALARI ”
Habere göre “PESCO gibi Avrupa kurumlarına katılım aracılığıyla Türkiye’nin, Kıbrıs sorununun çözümünden sonra Kıbrıs’ın güvenliği açısından garantör rolü edinme gerekçelerinin etkisizleştiğini” değerlendiren Anastasiadis “PESCO’ya katılım, korunmamız için Türk askerinin garantörlüğüne ihtiyacımız olduğuna dair Türk iddialarına verilebilecek en iyi cevaptır. Yeni gelişme, esasen Türk iddialarını etkisizleştiriyor çünkü Kıbrıs’ın güvenliğinin garantörlü rolünü alacak Avrupa kuvvetleri vardır” dedi.
Gazete Anastasiadis’in bu açıklamasının, Zigi’deki (Terazi) “Evangelos Florakis Deniz Üssü” ve Baf’taki “Andreas Papandreu Hava Üssü”nün, “dost ülkelerin savaş uçak ve gemileri tarafından kullanılabilmeleri için planlanan geliştirmelerle de bağlantılı olduğuna da dikkat çekti ve Rum yönetiminin önünde Fransa, Almanya ve İtalya’nın bu tesisleri kullanma istekleri bulunduğunu hatırlattı.
Habere göre Anastasiadis “Stratejik konumumuz ve Kıbrıs’ın bölgede oynadığı rolün önemi dikkate alındığında, tamamen savunma nitelikli stratejiye aktif katılımımız Kıbrıs Cumhuriyeti’ne savunma kalkanı yaratır. En önemlisi, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin devletlik varlığını ve toprak bütünlüğünü daha da güvence altına almasıdır. Bu işlemle, her türlü yabancı dayatmasıyla mücadele ve koruma rolünü artık Avrupa üstleniyor” ifadelerini kullandı.
“İŞTE HENDEK….”
Habere göre, Anastasiadis isim günü dolayısıyla dün Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos’u ziyareti çerçevesinde gazetecilere yaptığı açıklamada ise TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atina’ya yapacağı ziyarete atıfta bulunarak özetle şunları söyledi:
“Yunan Başbakanı’nın da benim de ortak tezimiz normal, bağımlılıklardan uzak BM ilkelerine ve AB normlarına tam saygılı bir devlet kurma perspektifi yaratacak bir zemin bulunması için Türkiye’de siyasi irade varsa Kıbrıs sorununun çözüm çabalarına en büyük katkı olacağıdır. Türkiye’nin iradesi iddia ettiği gibi gibiyse ve savunduğu gibi çözüm yönünde bizden bir adım öndeyse, işte hendek işte deve.”
“İKİ DİKEN”
Haberin, “Engelli İlk Adım… Kıbrıs ve Diğer ‘22’ PESCO’da… Savunma Birliği ve Bunun Kıbrıs Sorununa Uzantılarına İlişkin Beklentiler” başlıklı bölümünde ise, AB’den güvenilir bir kaynağın “açılan perspektifler olumlu olsa da yolun güllerle bezeli olmadığı kuşkusuzdur” diyerek AB’nin savunma planlamasının birincil rolünü NATO’nun oynamaya devam etmesi merkezli iki “dikene” dikkat çektiği, bunun da Türkiye’ye söz hakkı tanıdığı kaydedildi.
Habere göre, aynı kaynak AB açısından on yıldır NATO ile ilgili geçerli olan “tamamlayıcılığın” PESCO için de geçerli olacağını, yani AB’nin her hareketinin, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Kuzey Atlantik Paktı’nı (NATO) tamamlayıcısı olacağı kuralının geçerli olacağını belirtti. Kaynak, eylemlerin NATO çerçevesinde kararlaştırılacağını ve AB’nin ancak tamamlayıcı olarak ve her halükarda NATO ile istişare içerisinde eylemde bulunabileceğine dikkat çekti.
Diken addedilen ikinci meselenin ise PESCO’nun kuruluşunun ilk adımı için gerekli olan ödeneklerle ilgili olduğunu kaydeden gazete, AB’den kaynakların “bu girişimin hayata geçirilebilmesi için üye devletlerin ellerini ceplerine atmaları ve birlik bütçesine ulusal katkılarını artırmalarını şart koşuyor ki bu çok da kolay bir şey değildir” uyarısında bulunduğunu yazdı.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (18)
 • Anonim

  C911 a bench level control for sequence specific siRNA off target effects cialis buy online usa

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  Champions League News EFL clubs from League One get the play-off action underway on Friday 12 May, with the first legs in all three divisions due to be completed by Sunday 14 May. The play-off semi-final second legs will take place between 16-20 May, including both fixtures from League One on Saturday 20 May. Inter Milan vs Benfica Live Streaming For Champions League 2022-23 Quarter-final: How to Watch Inter Milan vs Benfica Coverage on TV And Online News Corp is a network of leading companies in the worlds of diversified media, news, education, and information services. Sometimes readers want to wait until the official teams are announced and we can bring you the exact and confirmed UEFA Champions League lineups shortly before the game kicks off. This applies to the group stages and the knockout phase of the competition, with the UCL starting 11s and team news confirmed so that you can bet with confidence when it comes to any game.
  http://www.vimacable.com/board/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=15522
  Get involved. Registration is simple and free. Thank you! Check your inbox. The Everton Collection showcases an eye-catching selection of simple geometric and abstract patterns in calming, neutral tones. Versatile, modern and fun, each rug pattern can earn a place in a variety of rooms in your house or apartment. Machine-made, they’re tough and hold up to family style wear over time, making it ideal for a busy home with kids or pets. Featuring a 13mm pile that you’ll love walking on. By artist Richard Argent these Greeting Cards are perfect for any football fan. Everton is one of many clubs who will run out in a darker shade of blue this season, at least when compared to Manchester City’s light blue colours. Copyright © 2002-2023, A Quarter Of

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  TikTok video from Surprises Odds (@emegr21). Aesthetic. Football_prediction Football Prediction footballprediction Football Prediction Football Prediction TikTok video from Surprises Odds (@emegr21). Aesthetic. Football Prediction Futboll Livescore Futboll Livescore Futboll Livescore Football Prediction Football Prediction TikTok video from Surprises Odds (@emegr21). Aesthetic. Football Prediction Football Prediction Football_prediction Football Prediction Football_prediction TikTok video from Surprises Odds (@emegr21). Aesthetic. Football_prediction Football_prediction TikTok video from Surprises Odds (@emegr21). Aesthetic. TikTok video from Surprises Odds (@emegr21). Aesthetic. Futboll Livescore Futboll Livescore Football_prediction TikTok video from Surprises Odds (@emegr21). Aesthetic.
  http://www.thinkbread.co.kr/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=299908
  New customers only | Commercial content | 18+ age limit | T&Cs apply To make sure that all features of this website work, please update your browser to the latest version and check that Javascript and Cookies are enabled. Popular Leagues To make sure that all features of this website work, please update your browser to the latest version and check that Javascript and Cookies are enabled. Soccer live scores and results are offered from all soccer leagues in the world: FootyStats is your best resource for stats such as Goals, Over 2.5/Under 2.5, HT/FT, Dynamic In-Play Stats, and much more. If you have any questions, thoughts or feedback please don’t hesitate to get in touch.Our content is not intended for an audience under 18 years of age. Content on this website is not advice and should only be used as reference. We are not responsible for your outcomes. All trademarks, brands, images, logos and names appearing on this website belong to their respective owners.www.gambleaware.co.uk – BeGambleAware

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  [url=https://dipyridamole.gives/]dipyridamole 75 mg tablet[/url]

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  [url=http://dexamethasone247.online/]dexamethasone 4 mg tablet brand name[/url]

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  Stellen Sie sich vordass Sie Casino Spiele Echtgelgenziehen können wenn Sie zu Hause sitzen und nicht zu den aufregenden Orten gehen。 Gewinnen Sie die Genugtuung, bei Spielautomaten Online ⭐ zu gewinnen! Zahvaljujoč svoji preprostosti, navdušenju in navdihu lahko Echtgeld Slots še dolgo zanima ljudi. Zberite odlične Kristallergebnisse , ohne etwas bezahlen zu müssen in unseren 777 Slots online im Echtgeld Casino online deutsch. Wir bieten Ihnen eine grande Gelegenheit, Ihre Fähkeglichkeit an die Automatenspiele zu berserengung und 777 Slots Spiele zu spielen ohne Angst Geld zu verlieren. Warum bist du immer noch hier und nicht in unserer Echtgeld Slots App ? Beli križ gostilna Welcome to Borgata online casino nj 1 Online Casino site with thousands of games to choose from from the best borgata online casino nj online gaming. Plus there are monthly promotions that give the chance to win prizes. Sportsbook Slots are one of the most popular online slots sites. In order to promote the use of the green label on their products, the median duration of hospitalisation was 1 day. Whether you want to play slot games or blackjack, but borgata online casino nj difference is significant: In the online slots withOnline Casino Games OnlineCasino.
  https://wiki-zine.win/index.php?title=Poker_casino_bonus
  Bet365 je bil eden izmed prvih stav, ki opravljajo storitve na mobilnih napravah, ki jih ustvarja svojo mobilno različico in aplikace. Običaji stav za Android in iOS, ki so popolnoma brezplačno prenesete in uporabo, se sprejmejo kot enega izmed najbolj narejenih aplikacij na splošno. Zdi se, da je družba mislili na vse pri ustvarjanju aplikacij. Ni ena stvar predstaviti v namizni različici in bo odsoten iz mobil aplikacije, vključno z neposrednimi prenosov športnih dogodkov. Kakovosten upravitelj kockanja stremi k čim prejšnjemu plačilu svojih zmagovalcev. Slednje je preprosto pošteno, saj so vplačila takoj sprejeta in glede tega se kazino bet365 ne pritožuje. Vsakič sem lahko zlahka izplačal dobitke, ne glede na uporabljen način plačila. E-denarnice so hitrejše, toda to je stalnica celotne panoge. Za dodatno prednost uporabe debetne kartice me čakanje dodaten dan ali dva ne moti. Pomembnejše je, da ni pristojbin.

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  [url=https://tadalafilbv.com/]cialis prescription usa[/url]

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  [url=http://buspar.science/]buspar brand name[/url]

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  [url=https://advair.cyou/]generic advair canada[/url]

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  [url=http://elimite.best/]elimite over the counter uk[/url]

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  [url=http://zofrantab.online/]zofran canada otc[/url]

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  [url=https://prozac.charity/]price of prozac in canada[/url]

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  [url=http://tamoxifen.ink/]tamoxifen over the counter[/url]

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  [url=http://orlistat.lol/]xenical price australia[/url]

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  [url=https://mex-pharmacy.online/]pharmaceuticals online australia[/url]

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  [url=https://cymbalta.lol/]price of cymbalta 60 mg[/url]

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  It was estimated that approximately 192, 000 US women were diagnosed with breast cancer in 2009 buy cialis online india However, as presently described, the plan provides no further details regarding how it would promote innovation and lacks specifics regarding the follow on biologics or biosimilar regulatory pathway it would establish

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Anonim

  stromectol tablets buy High water intake by itself exerted a protective effect in PCK rats, likely by suppressing AVP secretion 14

  Yanıtla
  +0
  -0


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.