Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Ataoğlu; Serdar Denktaş’ı destekleyeceğiz

06 Ağustos 2020 - 11:03 'de eklendi ve A+A-

Ataoğlu;  Serdar Denktaş’ı  destekleyeceğiz

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, “TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan yapılmış davetin, UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar ile YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’ya da yapıldığını kendisinin de kamuoyu ile birlikte öğrendiğini” açıkladı.
Ataoğlu, davet üzerine gittiği Ankara’da Fuat Oktay ile yaptıkları toplantıda, KKTC’ye dair önemli olan veya gündemi meşgul eden tüm konulara değinildiğini ve önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminin de gündeme geldiğini belirterek, “Bu noktada tarafıma yapılan herhangi bir telkin söz konusu değil” dedi.
Ataoğlu yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:
“Ankara ziyaretine ilişkin iki günden beridir spekülasyonlar yapılmaktadır. 1974’ten beri, neredeyse her parti lideri ve/veya Hükümet görevlisinin icabet ettiği davetlere benzer bir davete katılımın, gündemi bu denli işgal etmesi ve had aşan bir boyuta ulaşmıştır.
Pazartesi günü itibarı ile tarafıma yapılan davete icabet edeceğimi bildirmiştim. T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’dan yapılmış davetin, UBP Genel Başkanı ve Başbakan Sn.Ersin Tatar ile YDP Genel Başkanı Sn. Erhan Arıklı’ya da yapıldığını ben de kamuoyu ile birlikte öğrendim.
Bahse konu toplantıda KKTC’ye dair önemli olan veya gündemi meşgul eden tüm konulara da değinilmiştir ve doğal olarak elbette ki söz önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimine de gelecekti ve geldi.
Bu noktada tarafıma yapılan herhangi bir telkin söz konusu olmadığı gibi, her halükarda tarafıma bir telkinden bahsetmeyi bile zül sayan bir karaktere sahibim.
“SERDAR DENKTAŞ’IN ADAYLIĞI”
Öyle ki, halihazırda partimize 28 yıl genel başkanlık yapmış Serdar Denktaş’ın adaylığını da parti yetkili kurullarımızın kararları çerçevesinde destekleyeceğimizi de belirttim.
Bununla birlikte yaratılan algının tam tersi, Ankara ziyaretimizin sadece bir bölümünde Cumhurbaşkanlığı konusu ele alınmıştır. Geriye kalan süre içerisinde ülkemizin içinde bulunduğu duruma yönelik tespitlerimiz, ‘Pandemi Hastanesi’nin yapılmamasına yönelik duyduğumuz sıkıntı ve Maraş konusu da dahil olmak üzere her şey enine boyuna konuşulmuştur.
“TELKİN VE RİCALAR”
Bu noktadan hareketle, tekrar vurgulamak isterim ki, siyasi hayatımda nereden gelirse gelsin hiçbir zaman telkin ve rica ile hareket etmedim ve edilmesini de doğru bulmadım.
Ancak, konu Anavatan Türkiye ile istişare etmekse eğer, buna dün olduğu gibi, bugün de, yarın da hazırım. Ülkemin tek çakıl taşına bile katkı sağlayacağına inanıyorsam, tüm davetlere icabet ederim ve etmeye de devam edeceğim.
Velakin, davete kimlerin davet edildiği , kimlerin edilmediği veya kimlerin icabet etmediği hususu ne beni, ne de partimi zerre kadar ilgilendirmez. Bu noktada şahsımın ve partimin tek derdi KKTC olduğundan, tek gailem de KKTC’dir.”
Ataoğlu, HP Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ı da “konuyu, olmayan noktalara taşıyarak önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik bir algı operasyonuna dönüştürme çabası içinde olmakla” suçladığı açıklamasında, bazı eleştirilerde bulundu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
UBP Milletvekili Hasipoğlu;  İki devletli çözüm mümkün UBP Milletvekili Hasipoğlu; İki devletl...

NACAK GAZETESİ- Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, “ UBP Genel Başkanı ve UBP Cumhurbaşkanı adayı E...

Rum’un borusunu betonlayacak Rum’un borusunu betonlayacak

NACAK GAZETESİ- KKTC Tüketiciler Derneği Başkanı Hasan Yılmaz Işık, Rum lidere Kıbrıs Türk halkının hakkı olan su kaynaklarını serbest ...

Oy kullanmada Covid 19 önlemleri uygulanacak Oy kullanmada Covid 19 önlemleri uygulan...

NACAK GAZETESİ- Her sandık kuruluna birer el dezenfektanı verilecek, sandık başkanları, kurul üyeleri ve odaya girenlerin sürekli maske...

“KKTC’de çarklar durmayacak” “KKTC’de çarklar durmayacak”

NACAK GAZETESİ- Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, 27 Eylül Dünya Turizm Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Geçtiğimiz yıla kadar dü...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Aydın AKKURT;  Guterres Çerçevesini Kimler Savunuyor? Aydın AKKURT; Guterres Ç...

Kıbrıs konusuyla ilgili müzakere sürecinin yeniden başlaması...

UBP Milletvekili Hasipoğlu;  İki devletli çözüm mümkün UBP Milletvekili Hasipoğl...

NACAK GAZETESİ- Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gazimağusa Mille...

Rum Müzakere Grubu  üyesi İliadis açıkladı;  “Maraş ile Güzelyurt’u elde ettik” Rum Müzakere Grubu üyesi...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı müzakere masası...

“AB Türkiye ile çatışmak istemiyor” “AB Türkiye ile çatışmak ...

NACAK GAZETESİ- Eski Rum Yönetimi Başkanı Yorgos Vasiliu, AB...

Kıbrıs müzakereleri 4 adımda başlayacak Kıbrıs müzakereleri 4 adı...

NACAK GAZETESİ- Haftalık Simerini gazatesi “Guterres’in Yol ...

Rum’un borusunu betonlayacak Rum’un borusunu betonlaya...

NACAK GAZETESİ- KKTC Tüketiciler Derneği Başkanı Hasan Yılma...

Oy kullanmada Covid 19 önlemleri uygulanacak Oy kullanmada Covid 19 ön...

NACAK GAZETESİ- Her sandık kuruluna birer el dezenfektanı ve...

“KKTC’de çarklar durmayacak” “KKTC’de çarklar durmayac...

NACAK GAZETESİ- Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, 27 Eylül...

“Azerbaycan asla yalnız değildir” “Azerbaycan asla yalnız d...

NACAK GAZETESİ- Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni...

Halk iki devletli çözüm istiyor Halk iki devletli çözüm i...

Gezici Araştırma Merkezi’nin yaptığı araştırma sonuçlarında ...

Eğitim HABERLERİ