Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Başbakan Özgürgün; Kıbrıs’ta Türklük yaşatılacak

21 Aralık 2017 - 23:02 'de eklendi ve A+A-

Başbakan Özgürgün;  Kıbrıs’ta Türklük yaşatılacak

Bizim gailemiz var. Gailemiz halkın refahı ve bu güneşin hiç batmadan sürekli gökyüzünde dalgalanması. Kıbrıs’ta barışın umudu ve hayali yaratıldı, tek kurtuluş olarak gösterildi. Biz sahip çıktığımız için Cenevre’de Crans Montana’da aşamadılar. Tek hedefimiz anavatan Türkiye ile birlikte bu topraklarda Türklüğü yaşatmaktır” ifadelerini kullandı

Ulusal Birlik Partisi (UBP) seçim çalışmaları çerçevesinde Dikmen’de şölen düzenledi.

Buluşmaya UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, 3’nci Cumhurbaşkanı ve UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu katıldı.

UBP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, şölende kalabalığa seslenen UBP Genel Başkanı ve Başbakan Özgürgün ile 3’ncü Cumhurbaşkanı Eroğlu, ülkede yaratılan her eserin Ulusal Birlik Partisi dönemlerinde gerçekleştiğini ifade ettiler. Seçimde parti içi birlik mesajları verildi ve hedefin tek başına iktidar olduğu vurgulandı.
ÖZGÜRGÜN
Dikmen’deki şölende konuşan Başbakan ve UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün bir buçuk yıllık iktidarları döneminde her kesime ve her şeye iyi niyet ve gayretle dokunduklarını, ülkeyi bir buçuk yıl önceki zihniyetten kurtardıklarını söyledi.
“Bir buçuk yılda yaptıklarımız teminatımızdır. Beş yıl görev istiyoruz yapacak çok şeyimiz var” diyen Özgürgün şöyle konuştu;
“Biriz birlikteyiz bu ülkede ne yapılmışsa UBP eseridir. Başka biri bir şey yaptı ise çıksın söylesin… 2’nci Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun sözlerini aynen tekrarlamak istiyorum: Bu ülkede ne yapıldı ise bunu UBP yaptı. Bundan sonrada ne yapılacaksa UBP yapacak…Üniversitelerimiz gurur kaynağı. Üniversite adası olacak dediğimizde bize güldüler ve mecliste red oyu verdiler. Şimdi 101 Bin öğrenciye ulaşıldı. 1 milyon turist hedefini 2009 seçimlerinde ortaya koyduğumuzda yine güldüler. Şimdi 2 milyon diyoruz. Bizim vizyonumuz budur. Biz geçmişimize sahip çıkıyoruz. Tüm hizmet edenleri şükranla anıyorum, gönülden yâd ediyorum. Başta Salih Miroğlu olmak üzere hayatta olmayanlara rahmet diliyorum…”
“BİZİM SADECE TEK MUHALİFİMİZ YOK …”
Özgürgün bir buçuk yıl iktidarları döneminde her kesime ve her şeye iyi niyet ve gayretle dokunduklarını, sağlıktan sosyal sigortalara, tarımdan çiftçiye ülkeyi toparladıklarını ancak sadece tek bir ana muhalefet partisi ile değil, Cumhurbaşkanı muhalefeti ile de karşı karşıya olduklarını savundu.
Başbakan, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün şöyle konuştu;
“Bir buçuk yılda ne oldu. İyi niyetle hizmet etmeye çalıştık. KKTC’yi kuran ve yaşatmak azmiyle çalışan tabanımız, kadrolarımız şimdi tek başına iktidara yürüyecek. Hiçbir şeye tek zam yapmadık aksine birçok olumlu ilki yaşadık. UBP hükümetleri ülkeyi daima mali olarak ayağa kaldırmıştır… Bundan sonrada bunu yapacağız ve halkımız bunu görüyor ve biliyor. Dikmen’den çıkan ateş tüm ülkeye yayılıyor”
“UBP ASLA UMUT YOK DEMEDİ..”
“UBP asla umut yok demedi” diyen Özgürgün, bir  buçuk yıl önceye göre her şeyin çok daha düzgün olduğunu kaydetti.
Özgürgün, “ Bu ülkede 15 yılda yapılabileceklerin azamisini yaptık. Şimdi 5 yıl daha görev istiyoruz. Yaptıklarımız belli yapmak istediklerimiz belli… 15 yıl önce aldığımız enkazı bu noktaya getrdikse 5 yılda neler yapabileceğimizi de halkımız çok iyi biliyor” dedi.
“GAİLEMİZ HALKIN REFAHI”
Partililere coşkulu bir atmosferde hitap eden Başbakan Hüseyin Özgürgün, yeni bir enkaza ülkenin tahammülü olmadığını daha düne kadar yaşananların unutulmaması gerektiğini söyledi.
Özgürgün hükümetleri döneminde her kesime her şeye dokunduklarını bazılarının çözüldüğünü bazılarının çözüleceğini vurgulayarak, “ Bugün gelinen noktada 5 yıl daha güven istiyoruz. Bu güveni isterken 1,5 yıllık dönemde umutlu olabilmemiz için her şeyi yaptık. Bu kadrolar neler yapabileceğini çok iyi biliyor. Yeni bir enkaz için enkaz yaratıcılara itibar etmeyin” dedi.
Ödeme sorunları olan KIB-TEK’in bugün ikinci bir santral yapacak kadar güçlü olduğunu da söyleyen Özgürgün, “ Bizim gailemiz var. Gailemiz halkın refahı ve bu güneşin hiç batmadan sürekli gökyüzünde dalgalanması. Kıbrıs’ta barışın umudu ve hayali yaratıldı, tek kurtuluş olarak gösterildi. Biz sahip çıktığımız için Cenevre’de Crans Montana’da aşamadılar. Tek hedefimiz anavatan Türkiye ile birlikte bu topraklarda Türklüğü yaşatmaktır” ifadelerini kullandı.
“İMZA UBP’NİN İMZASIDIR”

Etkinlikte konuşan ve partide kırgınlıkların geçici olduğunu, şimdi birlik ve birleşme zamanı olduğunu söyleyen 3’nci Cumhurbaşkanı, UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu, üye ve seçmenlerden mühür vurmalarını istedi.

“Partimizi ileriye taşıma günleridir. Bu boynumuzun borcudur. Bu kurduğumuz devletin yaşatılması için UBP’nin iktidarına ihtiyaç vardır. Ülkede ne eser var ise o eserin altındaki imza UBP’nin imzasıdır” diye konuşan Eroğlu,  güçlü iktidar olmanın her şeyden önemli olduğunu vurguladı.
Eroğlu şöyle konuştu;
“Sandıklar yakında kurulacak; Üyelerimizi sandıklara taşımalıyız ve taşırken de her seçmenin kulağına mühür demeliyiz. Adaylarımızdan da üyelerimizden de beklentimiz budur. İktidara talip partiler karma kullanmaz. Maalesef seçim yasamızda karma oy da vardır ama bu küçük partileri kurtarabilir. Yeni nesillerle parti büyümektedir. Önemli olan gençlerin gönül vermesidir. Dikmen Belediyesini geri alma zamanıdır. Önce hükümeti alacağız sonra da Dikmen Belediyesini almak için uğraşacağız. Bu benim sizden arzumdur.”
Partililerin tam anlamıyla kucaklaşmasını isteyen Eroğlu “Güçlü iktidar olmak her şeyden evladır: Birbirimizin kuyusunu kazmazsak altını çizerek söylüyorum mühürlerimizi kırmasak UBP iktidardadır…UBP’lilerin kırgınlığı mezara kadar gitmez. Partisiyle kucaklaşır. İşte bu seçim kucaklaşma zamanıdır. Bu düşünce içinde hareketle birlik ve beraberliğimizi koruyalım” dedi.
*****

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
DAÜ Lise öğrencilerine yönelik yaz atölyesi programı düzenleniyor DAÜ Lise öğrencilerine yönelik yaz atöly...

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 9,10 ve 11.ci sınıflarını tamamlamış olan lise öğrencilerine yönelik, iki hafta boyunca sürecek olan y...

Mehmetçik’de üzüm sucuğu yapımı Mehmetçik’de üzüm sucuğu yapımı

Üzüm ve üzüm ürünleriyle ön plana çıkan ve ülkenin üzüm ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan Mehmetçik’te hasatla birlikte üzüm su...

Lefkoşa-Girne anayolunda kaza Lefkoşa-Girne anayolunda kaza

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre bugün, saat 18:00 sıralarında, Lefkoşa-Girne anayolunun 4-5’inci kilometreleri arasında...

Şef Melis Berg, Bakan Oğuz’a kitabını takdim etti Şef Melis Berg, Bakan Oğuz’a kitabını ta...

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, İngiltere’de yaşamını sürdüren Kıbrıslı Türk Şef Meliz Berg’i (Meliz Cooks) kabul etti. Be...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
DAÜ Lise öğrencilerine yönelik yaz atölyesi programı düzenleniyor DAÜ Lise öğrencilerine yö...

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 9,10 ve 11.ci sınıflarını t...

Mehmetçik’de üzüm sucuğu yapımı Mehmetçik’de üzüm sucuğu ...

Üzüm ve üzüm ürünleriyle ön plana çıkan ve ülkenin üzüm ihti...

Lefkoşa-Girne anayolunda kaza Lefkoşa-Girne anayolunda ...

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre bugün, saat ...

Şef Melis Berg, Bakan Oğuz’a kitabını takdim etti Şef Melis Berg, Bakan Oğu...

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, İngiltere’de ya...

Surlariçi’nde çarşamba günü “Cümbez Kültür Sanat Buluşması” yapılacak Surlariçi’nde çarşamba gü...

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Baka...

 Görevden alma ve atamalar  Görevden alma ve atamala...

Görevden alma ve atamalar sürüyor… Devlet Laboratuvarı ve Ba...

Başbakan Üstel, Erenköy Direnişi’nin 58’inci yıl dönümü dolayısıyla mesajı yayımladı Başbakan Üstel, Erenköy D...

Başbakan Ünal Üstel, Erenköy Direnişi’nin 58’inci yıl dönümü...

Tahıl Koridoru Anlaşması’na göre 4 gemi daha Ukrayna limanlarından ayrıldı Tahıl Koridoru Anlaşması’...

Türkiye’de 22 Temmuz’da imzalanan “Tahıl ve Yiyecek Maddeler...

Ertuğruloğlu: Hakimiyetçi ve ırkçı Rum zihniyetinin tavsiyelerine ihtiyacımız yoktur Ertuğruloğlu: Hakimiyetçi...

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Güney Kıbrıs Rum Yönet...

Savaşan: Covid-19’da elde ettiğimiz tecrübe Maymun Çiçeği’yle mücadelede avantaj Savaşan: Covid-19’da elde...

UBP Milletvekili Ahmet Savaşan, Dünya Sağlık Örgütü’nün, May...

Eğitim HABERLERİ