Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Başbakan Özgürgün; Rum’un tokadını yediler

30 Aralık 2017 - 19:08 'de eklendi ve A+A-

Başbakan Özgürgün;  Rum’un  tokadını yediler

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Çatalköy’de miting düzenledi ve milletvekili adaylarını tanıttı.

UBP’den yapılan açıklamaya göre, Esentepe ve Çatalköy’de’de kullanılan ve yeniden düzenlenen örgüt binasının sembolik açılışı da gerçekleştirildi.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Özgürgün UBP camiası olarak gururlu, birlik beraberlik ve bütünlük içinde olduklarını, 7 Ocak’tan sonra da daha güçlü, bilinçli ve sağlıklı icraatlar için destek beklediklerini belirtti.

“ÜLKEMİZ İÇİN”

Mitingde konuşan UBP Genel Başkanı Başbakan Hüseyin Özgürgün, gelecek için güçlü bir hükümete ihtiyaç olduğunu kaydetti. Özgürgün “Halkımızdan isteğimiz UBP’yi tek başına iktidar yaparak önümüzdeki büyük projeleri hayata geçirmek için yetki vermeleridir” dedi.

Öncelikle ülkenin ekonomisini düşündüklerini dile getiren Özgürgün, “Ülke sevdasıyla, anavatanla birlikte inanıyoruz ki biz ülkemiz için her şeyi yaparız ve yapmaya da devam ediyoruz” ifadesini kullandı.

Özgürgün halkın ve tüm kesimlerin refah ve mutluluğu için 75’ten beri pek çok hükûmetlerde bulunduklarını,  bazı dönemlerde UBP iktidarlarının gitmesi gerektiğinin çok söylendiğini ancak UBP’nin her sefer gelerek ülkeyi gayretle ayağa kaldırdığını savundu.

“KIBRIS SORUNU”

Seçim çalışma ve kampanya sürecinde “diğer partilerin Kıbrıs sorunu ve konusu hakkında tek laf etmediğini” ifade eden Özgürgün, şu ifadeleri kullandı;

“Bir tek parti Kıbrıs sorunundan bahsetmiyor bu seçimlerde… Sesleri kesildi neden çünkü yıllarca olmayacak hayaller peşinde ülkeyi talan ettiler de ondan… Rum tarafı açıkça ilan etti: böyle bir anlaşmayı yapmayız, Biz adanın tamamına sahip olmak istiyoruz. İşte bu yüzden susuyorlar”.

Kıbrıs konusunda Rum tarafıyla anlaşmanın mümkün olmadığını, çünkü azınlık olmayacaklarını ifade eden UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, UBP’nin devletin güvencesi olduğunu da sözlerine ekledi.

EROĞLU

Mitingde konuşan KKTC 3. Cumhurbaşkanı ve UBP Onursal Başkanı Dr. Derviş Eroğlu da tüm uğraşlarının KKTC’ye sahip çıkmak, insanları mutlu etmek, Kıbrıs Türk halkını KKTC’nin sahibi yaparken huzur ve güven içinde yaşamasını temin etmek olduğunu söyledi.

Barış Harekâtı öncesi Kıbrıs Türkü’nün hiçbir şeyi olmadığını anlatan Eroğlu, “Başımızın üzerinde devlet var, bayrak var. O günlerden bugünlere geldik. Çok zorluklar içinde icraatlar yaptık, çok büyük uğraşlar verdik” diyerek, o yıllarda Türkiye’den uçaklar gelinceye kadar Mağusa’ya Rum havan toplarının düştüğünü, Türkiye’yi umut ve hasretle beklediklerini anlattı.

Eroğlu “Şimdi uçak seslerinden rahatsız olanlar sanırım bilmiyor. O uçaklar Kıbrıs Türk halkının hayatını kurtarmıştır” dedi.

Seçim arifesinde olduklarını ve ne yapacaklarını bildiklerini ifade eden Eroğlu, “Biz UBP olarak iktidar olmaya hazır ve alışkınız çünkü biz icraat hükümetiyiz. Siyasete girilir ve çıkılmaz sizlerle birlikteyim. Adaylarımızı sandıktan çıkarmak asli görevimizdir. Kalan on günü çok iyi değerlendirirsen oyumuz yüzde beş artar. Adayların dikkatine de getiriyorum son on günde çok dedikodu çıkar itibar etmeyiniz”  diye konuştu.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Maliye Bakanı Şan, Kar-İş heyetini kabul etti Maliye Bakanı Şan, Kar-İş heyetini kabul...

Maliye Bakanı Alişan Şan, Fuat Topaloğlu başkanlığında Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) heyetini kabul ederek, toplu ulaşım...

Kültür Dairesi 19 Ağustos Dünya Fotoğrafçılık Günü’nü etkinlikle kutluyor Kültür Dairesi 19 Ağustos Dünya Fotoğraf...

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi, 19 Ağustos Dünya Fotoğrafçılık Günü’nü etkin...

Maliye Bakanı Şan, GİAD heyetini kabul etti Maliye Bakanı Şan, GİAD heyetini kabul e...

Maliye Bakanı Alişan Şan, ekonominin büyüyebilmesi ve hareketlenebilmesi için özel sektörün çok önemli bir rolü olduğunu vurguladı. Şan...

RDÜ Yerleştirme ve Burs sınavı 20 Ağustos’ta RDÜ Yerleştirme ve Burs sınavı 20 Ağusto...

Rauf Denktaş Üniversitesi’nin (RDÜ) yerleştirme ve burs sınavı 20 Ağustos’ta yapılacak. RDÜ’den verilen bilgiye göre sınavda ilk 25 sır...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Maliye Bakanı Şan, Kar-İş heyetini kabul etti Maliye Bakanı Şan, Kar-İş...

Maliye Bakanı Alişan Şan, Fuat Topaloğlu başkanlığında Kamu ...

Kültür Dairesi 19 Ağustos Dünya Fotoğrafçılık Günü’nü etkinlikle kutluyor Kültür Dairesi 19 Ağustos...

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Baka...

Maliye Bakanı Şan, GİAD heyetini kabul etti Maliye Bakanı Şan, GİAD h...

Maliye Bakanı Alişan Şan, ekonominin büyüyebilmesi ve hareke...

RDÜ Yerleştirme ve Burs sınavı 20 Ağustos’ta RDÜ Yerleştirme ve Burs s...

Rauf Denktaş Üniversitesi’nin (RDÜ) yerleştirme ve burs sına...

Maliye Bakanı Şan, Beşparmak Düşünce Grubu heyetini kabul etti Maliye Bakanı Şan, Beşpar...

Maliye Bakanı Alişan Şan, içerisinde tecrübeli siyaset insan...

SOS Çocukköyü Derneği, okul hazırlıklarına destek amacıyla kampanya başlattı SOS Çocukköyü Derneği, ok...

SOS Çocukköyü Derneği, çatısı altında bakım ve destek verile...

Bakan Taçoy, Ankara’da temaslarda bulunuyor Bakan Taçoy, Ankara’da te...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy Sosyal Hizmetl...

Töre, Haspolat Şehitlerini anma törenine katıldı Töre, Haspolat Şehitlerin...

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, 14 Ağustos 1974’te Ha...

TC Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Tasarruf sahiplerinin üçte biri döviz yerine kur korumalı TL mevduat hesabını tercih ediyor TC Hazine ve Maliye Bakan...

TC Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, tasarruf sahiple...

Taşkent Şehitleri anıldı Taşkent Şehitleri anıldı...

Taşkent ve civar köylerde şehit düşenler Taşkent Şehitliği’n...

Eğitim HABERLERİ