Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Çavuşoğlu; Eğitimin yenilenmesi gerekir

10 Eylül 2019 - 15:29 'de eklendi ve A+A-

Çavuşoğlu;  Eğitimin yenilenmesi gerekir

NACAK GAZETESİ- Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile TC Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği anlaşması çerçevesinde düzenlenen ve öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimi üzerinde önemli katkılar sağlayacak, uluslararası akreditasyona sahip Mesleki Gelişim Sertifika Programları dün başladı.
Bakanlık basın bürosundan verilen bilgiye göre, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Mesleki Gelişim Sertifika Programları için düzenlenen açılış etkinliğine katıldı.
UZUN
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde yer alan etkinlikte ilk konuşmayı Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Müdürü Cengiz Uzun yaptı. Uzun, öğretmenlik mesleğine ulaşmanın zor ve meşakkatli yollardan geçtiğini belirterek, bakanlık olarak öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı koymak için seferber olduklarını ve bu doğrultuda çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.
NADİRİ
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, böylesi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan ve destek vermekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Toplum olarak yetişmiş insan kaynağını ortaya çıkarmaları gerektiğine de dikkat çeken Nadiri, gelişen ve değişen dünya koşullarında teknoloji ve yenilikleri takip etmenin önemine vurgu yaparak, yeni eğitim yılına eğitimcilerin eğitimi ile başlanmasının önemli bir mesaj içerdiğini söyledi.
BOYACI
Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Dairesi Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı da eğitim programını hazırlarken yeni dünya düzenini göz önüne aldıklarını belirterek, program ile “nasıl bir eğitim öğretim isteriz” sorusuna cevap aradıklarını kaydetti.
Boyacı programların tümünün Türkiye’deki eğitim kurumlarında denendiğini ifade ederek, eğitim programlarında daha fazla konu başlığının açılacağını da kaydeden Boyacı, en büyük program açılımını KKTC’de yaptıklarını belirtti.
ÇAVUŞOĞLU
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise eğitim programı ile yapmaya çalıştıklarının mesleki gelişim adı altında öğretmenleri güncellemeye çalışmak olduğunu kaydetti.
Dünyanın ihtiyaçlarının her geçen gün değişim gösterdiğini belirten ve dolayısıyla eğitimin de yenilenmesi gereğine dikkat çeken Bakan Çavuşoğlu, öğrencilerin yeni öğretim metotlarına ihtiyaç duyduğu bu zamanda 30-40 sene önceki metotlarla eğitimi güncellemenin mümkün olmadığına işaret etti.
Bakan Çavuşoğlu ayrıca Türkiye Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a kısa zamanda protokol metnini hayata geçirdikleri için teşekkür etti.
Oryantiring, doğa yürüyüşü, eğitimde drama, otizm spektrum bozukluğu, Türkçe, grafik ve animasyon gibi 7 farklı branşta düzenlenecek program 5 gün sürecek ve 13 Eylül’de tamamlanacak. Eğitim programı ile öğretmenlerin akademik, mesleki ve kişisel gelişimlerine kaktı sağlamak amaçlanıyor.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KKTC’de 45’inci gün…   Pozitif vaka yok KKTC’de 45’inci gün… Pozitif vaka y...

KKTC’de dün 541 koronavirüs testi yapıldı, pozitif vakaya rastlanmadı. 45 gündür pozitif vaka olmayan ülkede test sayısı 31 bin 915’e u...

Üstel; İnsanımızı korumak benim görevim Üstel; İnsanımızı korumak benim görevim...

NACAK GAZETESİ- Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel Meclis’te yaptığı konuşmada açıklamalarda bulundu. Üstel, “Turizmin beslediği bütün s...

“Kapıların açılması için belirli koşullar oluşmalı” “Kapıların açılması için belirli koşull...

NACAK GAZETESİ- Meclis’te konuşan Başbakan Ersin Tatar “Protokolde belirtilen kaynağın akışının gerçekleştirileceğinden kimsenin şüphes...

“Koltuk değil hizmet hırsım var” “Koltuk değil hizmet hırsım var”

NACAK GAZETESİ- Başbakan Ersin Tatar, Koronavirüs salgını dönemini ülkemizin başarılı bir şekilde atlattığını ancak bu dönemde kararlar...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
2 Haziran 2020 NACAK Gazetesi 2 Haziran 2020 NACAK Gaze...

2 Haziran 2020 NACAK Gazetesi Okumak İçin Tıklayın...

KKTC’de 45’inci gün…   Pozitif vaka yok KKTC’de 45’inci gün… ...

KKTC’de dün 541 koronavirüs testi yapıldı, pozitif vakaya ra...

Güney’de 5 vaka daha Güney’de 5 vaka daha

Güney Kıbrıs’ta dün 5 yeni koronavirüs vakası saptandı. Güne...

Mehmet Bedri GÜLTEKİN; Beş Ayın Özeti Mehmet Bedri GÜLTEKİN; B...

Dünya’da ilk Koronavirüs vakasının görülmesinin üzerinden be...

Cemal ASLAN yazdı;  Türkiye-Libya “Deniz Sınırları Anlaşmasının” Hukuki Boyutu Cemal ASLAN yazdı; Türk...

Rum-Yunan ikilisinin, Türkiye ile Libya arasında hakça payla...

Aydın AKKURT; Girit Oyunu ve Kıbrıs Aydın AKKURT; Girit Oyun...

Girit meselesini ve Girit’in elden nasıl gittiğini uzun uzun...

Üstel; İnsanımızı korumak benim görevim Üstel; İnsanımızı koruma...

NACAK GAZETESİ- Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel Meclis’te ...

Rumlar camiyi yakacaktı Rumlar camiyi yakacaktı

NACAK GAZETESİ- Limasol’da bulunan Köprülü Camisi’ne Rum sal...

Hloraka köyü IŞİD yuvası haline geldi Hloraka köyü IŞİD yuvası...

NACAK GAZETESİ- Güney Kıbrıs’a ulaşan son mülteci akını ile ...

“Kapıların açılması için belirli koşullar oluşmalı” “Kapıların açılması için ...

NACAK GAZETESİ- Meclis’te konuşan Başbakan Ersin Tatar “Prot...

Eğitim HABERLERİ