Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Cumhurbaşkanı Tatar, Karaismailoğlu’nu kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, havalimanı yeni terminal binasının tamamlanması ile her yıl en az 500 bin daha fazla turistin ülkeye gelmesine olanak sağlanacağını söyledi. Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, projenin tamamlanması ile havalimanının yıllık yolcu kapasitesinin 8 milyona ulaşacağını kaydetti. Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, KKTC temasları […]

02 Eylül 2022 - 18:58 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi. A+A-

Cumhurbaşkanı Tatar, Karaismailoğlu’nu kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, havalimanı yeni terminal binasının tamamlanması ile her yıl en az 500 bin daha fazla turistin ülkeye gelmesine olanak sağlanacağını söyledi.

Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, projenin tamamlanması ile havalimanının yıllık yolcu kapasitesinin 8 milyona ulaşacağını kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, KKTC temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi.

Havalimanı yeni terminalinin inşası ile ilgili önemli toplantılar yaptıklar ve incelemelerde bulunduklarını anlatan Karaismailoğlu “Kuzey Kıbrıs’a yakışır bir havalimanı inşaatı tamamlanmış gibi duruyor” dedi.

Türkiye Karayolları Genel Müdürlüğü olarak KKTC’de yaptıkları çalışmalar olduğunu da hatırlatan konuk Bakan, Kasım ayında yapımı tamamlanan yolların da açılacağını ifade etti.

         Karaismailoğlu “bu da bölgenin hem konforuna hem turizm ve ticaretine önemli katkıda bulunacak çok önemli yatırımlar olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da yıllardır Türkiye’nin desteği ile altyapı çalışmalarının devam ettiğini, çok önemli projelere imza atıldığını söyledi.

Havalimanının gecikmeli olsa da güzel bir şekilde tamamlanacağını kaydeden Tatar, havalimanı tamamlandıktan sonra büyük gövdeli uçakların da inebileceğini ve bunun turizme yılda en az 500 bin daha fazla turist gelmesine olan sağlayacağını belirti.

Tatar, “belli bir süre bir ortaklıktan bahsetmekteyiz. Bir taraftan işletmede yüklenici bir firma var ancak devletin de ortaklığı vardır. Gelir paylaşımı vardır. Bunların en iyi şekilde sürdürülmesinde iyi niyet, tecrübe ve ciddiyet gerekmektedir. Bunu sizlerin de desteği ile ilgili tarafların yapacağına dair umudum vardır” diye konuştu.

Şu anda havalimanının yılda bir buçuk milyon kişi tarafından kullanıldığını belirten Tatar, yeni tamamlanacak inşaat ile bunun en az 8 milyona çıkacağını, yeni havalimanının uzun yıllar KKTC ekonomisi ve turizmine hizmet vereceğini söyledi.

Konuşmasında çevre yolları ile ilgili ülkede yapılan yatırımlardan da söz eden Cumhurbaşkanı, tamamlanan birçok yol ile trafik akışının rahatladığını belirtti.

Tatar “halen tamamlanması gereken bazı yollar vardır. Köy yollarının asfaltlanmasına devam ediliyor. Sizin de desteğinizle KKTC’nin altyapılarının devam etmesi ile çok daha verimli, sürdürülebilir bir yapıya kavuşacağımızı umut ediyorum” dedi.  

BRT/

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SOS Çocukköyü Derneği yararına “İyilik Sepeti” kampanyası başladı SOS Çocukköyü Derneği yararına “İyilik S...

SOS Çocukköyü Derneği Aile Güçlendirme Programı’ndan destek alan aileler ve çocukların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla “İyilik Sepeti...

Töre, AKM’de düzenlenen serginin açılışını yaptı Töre, AKM’de düzenlenen serginin açılışı...

Cumhuriyet Meclisi Başkanı zorlu Töre, KKTC Turan Devletleri Teşkilatı Derneği tarafından Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen...

BRTK, Merkezi Cezaevi’ni konu alan “Döngü” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak BRTK, Merkezi Cezaevi’ni konu alan “Döng...

8 Ekim Dünya Gardiyanlar Günü nedeniyle Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla projesini BRTK Müdürü M...

Yol çizgi ve trafik levha çalışmalarına dikkat Yol çizgi ve trafik levha çalışmalarına ...

Gönyeli-Güzelyurt, Girne-Lefkoşa ve Kuzey Sahil Yolunda ay boyunca yol çizgi ve trafik levha yenileme çalışmaları yapılacak. Karayollar...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
SOS Çocukköyü Derneği yararına “İyilik Sepeti” kampanyası başladı SOS Çocukköyü Derneği yar...

SOS Çocukköyü Derneği Aile Güçlendirme Programı’ndan destek ...

Töre, AKM’de düzenlenen serginin açılışını yaptı Töre, AKM’de düzenlenen s...

Cumhuriyet Meclisi Başkanı zorlu Töre, KKTC Turan Devletleri...

BRTK, Merkezi Cezaevi’ni konu alan “Döngü” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak BRTK, Merkezi Cezaevi’ni ...

8 Ekim Dünya Gardiyanlar Günü nedeniyle Bayrak Radyo Televiz...

Yol çizgi ve trafik levha çalışmalarına dikkat Yol çizgi ve trafik levha...

Gönyeli-Güzelyurt, Girne-Lefkoşa ve Kuzey Sahil Yolunda ay b...

BRT’nin hazırladığı  “Gönüllü Tutsaklar” belgeseli 8 Ekim’de yayınlanacak BRT’nin hazırladığı “Gön...

8 Ekim Dünya Gardiyanlar Günü… İnsanların hayatlarına ...

Savaşan:Rumların silahlanması ve ABD ile askeri iş birliği her türlü çözümü imkânsızlaştırıyor Savaşan:Rumların silahlan...

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili Ahmet Savaş...

Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, kutsal vazife icra eden her öğretmenin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü kutladı… Milli Eğitim Bakanı Çavuş...

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, ülkenin aydınlık yarınl...

Öğretmenler, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü vesilesiyle altı bölgede bir araya gelecek Öğretmenler, 5 Ekim Dünya...

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), tüm öğretmenlerin ...

Eylül ayı enflasyonu yüzde 3.08. Yıllık enflasyon yüzde 120.32’ye yükseldi Eylül ayı enflasyonu yüzd...

İstatistik Kurumu eylül ayı tüketici fiyatları endeksini açı...

“Özel gereksinimli bireyler için devlet olarak elimizden ne gelirse yapmaktayız” “Özel gereksinimli bireyl...

Kabuldeki konuşmasında, filmi izlediğini belirten Cumhurbaşk...

Eğitim HABERLERİ