Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Demokrat Parti 12.Olağan Kurultayı’nı gerçekleştiriyor

Demokrat Parti 12.Olağan Kurultayı’nı gerçekleştiriyor…   Kurultayın açılışının ardından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın mesajı okundu.   Tatar mesajında, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ile görüşmek ve temaslarda bulunmak amacıyla New York’a hareket etttiğinden dolayı kurultaya katılamadığını belirterek, Demokrat Parti 12’nci Olağan Kurultayının ülkenin gelişimine katkıda bulunacağına inandığını söyledi.   Kurultayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Demokrat Parti Genel Sekreteri […]

18 Eylül 2022 - 18:21 'de eklendi ve 44 kez görüntülendi. A+A-

Demokrat Parti 12.Olağan Kurultayı’nı gerçekleştiriyor

Demokrat Parti 12.Olağan Kurultayı’nı gerçekleştiriyor…

 

Kurultayın açılışının ardından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın mesajı okundu.

 

Tatar mesajında, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ile görüşmek ve temaslarda bulunmak amacıyla New York’a hareket etttiğinden dolayı kurultaya katılamadığını belirterek, Demokrat Parti 12’nci Olağan Kurultayının ülkenin gelişimine katkıda bulunacağına inandığını söyledi.

 

Kurultayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Demokrat Parti Genel Sekreteri Hakan Cenapoğlu ise, Demokrat Parti olarak çok zor bir sürecin ardından yeniden yapılanma sürecine geçildiğini belirterek, olağan kurultayın da bu yapılanma sürecinin bir parçası olduğunu söyledi.

 

 

 

Ardından Divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Koral Çağman getirildi.

 

Kurultay, Demokrat Parti Genel Saymanı Nevzat Nevzat tarafından Mali raporun okunmasıyla devam etti.

 

Daha sonra Mali Rapor ve Faaliyet raporu oylanarak aklanmasının ardından konuşmalara geçildi.

 

 

Demokrat Parti Genel Başkanı ve kurultayda genel başkan adaylarından olan Fikri Ataoğlu gerçekleştirdiği konuşmasında, partinin 30 yılda 12’nci kurultayını gerçekleştirdiğini belirterek, bu kurultayda yer almaktan şeref duyduğunu söyledi.

 

Ataoğlu, demokrasiye, insan hak ve özgürlüklerine ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne inananların 1992 yılında yaktığı meşalenin bugün hala çevreyi aydınlatmaya devam ettiğini kaydetti.

 

Yaşanan zorluklara rağmen hiç yılmadan ileriye gitmeye devam ettiklerini anlatan Ataoğlu, hedeflerinin daha müreffeh ve daha refah bir yaşamı Kıbrıs Türk Halkına kazandırmak olduğunu vurguladı.

 

Demokrat Parti’nin ülke dinamiklerinin kişisel değil toplumsal çıkarlara göre hareket etmesine öncülük eden bir siyasi oluşum olduğuna işaret eden Ataoğlu, her zaman ülkenin geleceği için çalıştıklarını kaydetti.

 

Kıbrıs Türkü’nün haklarını Anavatan Türkiye ile birlikte savunmaya devam ettiklerine işaret eden Ataoğlu, “birlikte yapacak çok işimiz, yürüyecek çok yolumuz var” dedi.

“Kıbrıs Türk halkı planlarıyla, programlarıyla geleceğe hazırlıklı olmalıdır” diyen Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni geleceğe taşımanın yolunun ancak planlı çalışmayla mümkün olabileceğini belirtti.

 

 

Genel Başkanlık için yarışan diğer aday olan Ali Tunçtaşlı da konuşmasında, Demokrat Parti’nin 30 yıldır ülkenin geleceği için mücadele ettiğini söyleyerek, partinin ülke demokrasisinin vazgeçilmez bir aktörü olduğunu belirtti.

 

Tunçtaşlı, ülkenin sıkıntılardan kurtulabilmesi, yaralarının sarılabilmesi ve önünün açılabilmesi için çalışacaklarını dile getirerek, hedeflerinin özelde partinin, genelde de ülkenin gelişebilmesi için aday olduğunu söyledi.

 

Demokrat Parti’nin hiçbir siyasi partiyle kıyılmış nikahı bulunmadığını ifade eden Tunçtaşlı, ülkenin yararına ve geleceğine katkı koyacak hangi parti varsa onunla işbirliği içerisinde çalışabileceğine işaret etti.

 

Demokrat Parti’nin demokrasi gereği seçimli bir kurultay düzenlediğini ifade eden Tunçtaşlı, seçim sonucunun bundan sonra da partiye hizmet etmesine engel olmayacağını dile getirdi.

 

Partililere seslenen Tunçtaşlı, “Sizlere alışılagelmiş sözlerle istihdam değil ama güzel bir gelecek vaat ediyorum” dedi.

 

Olağan Kurultay’da konuşmaların ardından verilen aranın sonrasında seçimlere geçildi.

 

Genel Başkan ve Parti Meclisi seçimi için oy sayım işlemine saat 21.00’de başlanacak.BRT

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
DAÜ ile KTGB arasında iş birliği protokolü imzalandı DAÜ ile KTGB arasında iş birliği protoko...

  Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole, DAÜ Re...

Yerleşke inşaatına karşı halk toplantısı yapılıyor Yerleşke inşaatına karşı halk toplantısı...

  Bazı siyasi parti ve örgütler, Cumhurbaşkanlığı ve Cumhuriyet Meclisi Yerleşkesi yapılmasına karşı ortak bir yol haritası belirlemek ...

Eğitim Bakanlığı:İhale iptal edilmediği sürece Cumero İnşaat Emlak ve Danışmanlık Hizmetleri Limited ile imzalanan sözleşme geçerlidir Eğitim Bakanlığı:İhale iptal edilmediği ...

Milli Eğitim Bakanlığı, Merkezi İhale Komisyonu yeni bir karar veya ihale iptal kararı almadığı sürece, okullara temizlik hizmeti sağla...

İtfaiye mensuplarından çocuk yuvasına bağış İtfaiye mensuplarından çocuk yuvasına ba...

  İtfaiye mensuplarından gönüllülük esasına göre toplanan para, bugün PGM – İtfaiye Müdürü Ramadan Gürpınar tarafından Sosyal Hizmetler...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Tatar, Erdoğan ile görüştü Tatar, Erdoğan ile görüşt...

4. Dünya Göçebe Oyunları kapsamında İznik’e giden Cumhurbaşk...

DAÜ ile KTGB arasında iş birliği protokolü imzalandı DAÜ ile KTGB arasında iş ...

  Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Kıbrıs Türk Gazetecile...

Yerleşke inşaatına karşı halk toplantısı yapılıyor Yerleşke inşaatına karşı ...

  Bazı siyasi parti ve örgütler, Cumhurbaşkanlığı ve Cumhuri...

Eğitim Bakanlığı:İhale iptal edilmediği sürece Cumero İnşaat Emlak ve Danışmanlık Hizmetleri Limited ile imzalanan sözleşme geçerlidir Eğitim Bakanlığı:İhale ip...

Milli Eğitim Bakanlığı, Merkezi İhale Komisyonu yeni bir kar...

İtfaiye mensuplarından çocuk yuvasına bağış İtfaiye mensuplarından ço...

  İtfaiye mensuplarından gönüllülük esasına göre toplanan pa...

Evin bahçesine izinsiz bir şekilde girip hırsızlık yaptı Evin bahçesine izinsiz bi...

  Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre 27-29.09.2...

Bakan Taçoy: Eylemler ve karşı çıkışlar son derece üzücü ve düşündürücü Bakan Taçoy: Eylemler ve ...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, Cumhurbaşkanl...

Polis Genel Müdürlüğü tarafından trafik konusunda çalıştay düzenlendi Polis Genel Müdürlüğü tar...

  Trafikte yaşanan sıkıntılara çözüm bulmak amacıyla Polis G...

Cumhurbaşkanı Tatar “4. Dünya Göçebe Oyunları” açılış törenine katıldı Cumhurbaşkanı Tatar “4. D...

  Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İznik’te düzenlenen “4. Dünya G...

TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:Kıbrıs Türkünü korumak için oraya daha fazla güç göndereceğiz TC Dışişleri Bakanı Çavuş...

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Kıbrıs Türkünü koruma...

Eğitim HABERLERİ