Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

“Halk sandığa gidip doğru kararı verecek”

15 Ekim 2020 - 12:31 'de eklendi ve A+A-

“Halk sandığa gidip doğru kararı verecek”

NACAK GAZETESİ- “Kıbrıs Türk halkının çıkarı ve beklentisi Türkiye ile iyi ilişkiler içinde huzur ve güvenliğin devam etmesidir. Halkın bu önemli seçimde sandıklara giderek doğru kararı vereceğine inanıyorum.”
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı adayı, Başbakan Ersin Tatar, dün Yeniden Doğuş Partisi’ni (YDP) ziyaret etti.
UBP Genel Sekreteri Ersan Saner’in eşlik ettiği Tatar, YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ve parti yetkilileri ile görüştü.
Görüşmenin ardından UBP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı adayı, Başbakan Ersin Tatar ile YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı basına açıklama yaptı.
TATAR
Ersin Tatar, YDP’ye seçimlerde demokrasiye yaptıkları katkıdan ötürü ve kendilerini kabulü için teşekkür etti, COVID-19 salgınından etkilenen parti yetkilileri ve üyelerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Pandemi dolayısıyla pazar günü sandığa katılımın düşük kaldığını anımsatan Tatar, bu hafta katılımın daha fazla olması adına tüm halka sandığa giderek oy kullanma çağrısı yaptı.
Tatar, Türkiye ile iyi ilişkiler içinde, Kıbrıs Türk halkının davasında egemen eşitliğe dayalı refah ve güven dolu kendi kendini yöneteceği bir çözüm için mücadele içinde olacağını söyledi.
Halkın kutuplaştırılmasının doğru olmadığını dile getiren Tatar, Cumhurbaşkanlığı makamının herkesi kucaklaması gerektiğini, o makama Türkiye karşıtlığı ortaya çıkarmak ve tehdit edildiğini söyleyerek, mağdur edebiyatı yapmanın yakışmadığını söyledi.
Halkın Türkiye’nin garantörlüğüne destek verdiğini, iyi ilişkiler içinde olmayı istediğini belirten Tatar, kamu maliyesindeki açığın ve Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelerin desteğin önemini bir kez daha gösterdiğini kaydetti.
Kıbrıs Türk halkının çıkarı ve beklentisinin Türkiye ile iyi ilişkiler içinde huzur ve güvenliğin devam etmesi olduğunu belirten Tatar, halkın bu önemli seçimde sandıklara giderek doğru kararı vereceğine inandığını söyledi.
Tatar, pandemi hastanesi ve su konusunda Türkiye’nin verdiği desteğe vurgu yaptı.
Bir soru üzerine, BM Genel Sekreteri Guterres’in beşli konferansa ilişkin sözlerini eleştiren Tatar, Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun da katılımıyla Crans Montana’da 11 gün süren bir süreç yaşandığını, federasyon temelli çözüm modelinin orada çöktüğünü TC yetkililerinin de bu yönde açıklamaları bulunduğunu söyledi.
ARIKLI
YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye Cumhuriyeti aleyhtarlığının seçim malzemesi haline getirildiğini ve partisinin seçimler öncesinde de Akıncı’nın karşısında kim varsa onu destekleyeceğine yönelik söylemlerini anımsattı.
Arıklı, “Tatar kaybederse Türkiye kazanır, Akıncı kazanırsa Türkiye kaybeder” şeklinde bir hava estirildiğini, Türkiye’nin kaybetmesinin kabul edilemeyeceğini söyledi.
Kıbrıs konusunda görüşmelerin Crans Montana’da kaldığı yerden devamını kabul etmediklerini söyleyen Arıklı, Tatar’dan iki talepte bulunacaklarını belirtti.
Arıklı, Tatar’dan Kıbrıs konusunda federasyonu müzakere etmemesi ve KKTC’nin tanıtımı için YDP temsilcilerinin de katkı koyacağı bir şekilde aktif görev yapılmasını talep edeceklerini kaydetti.
Parti tabanına mesaj veren Arıklı, Türkiye’yi sevenlerin bir arada olması gerektiğini, UBP’ye değil milli davaya destek verdiklerini söyledi.
Tabanın “kızgın ve kırgın” olduğunu bildiklerini söyleyen Arıklı, hesaplaşma zamanının şimdi değil seçimlerden sonra olduğunu belirtti.
Bir soru üzerine BM Genel Sekreterinin beşli konferansa yönelik açıklamalarını değerlendiren Arıklı, açıklamanın seçimlere müdahale niteliği taşıdığını söyleyerek, kınadı.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Tatar çözüm masasına başı dik oturacak” “Tatar çözüm masasına başı dik oturacak”...

NACAK GAZETESİ- UBP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, Türkiye’nin önemli haber kanallarından A-Haber’deki programda seçim süre...

Koronavirüs tedbirleri açıklandı Koronavirüs tedbirleri açıklandı

NACAK GAZETESİ- Sağlık Bakanlığı, Bulaşıcı Hastalıklar Yasası Kapsamında toplanan Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından alınan k...

“KKTC’yi daha iyi noktalara taşıyacağım” “KKTC’yi daha iyi noktalara taşıyacağım”...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar dün “Cumhurbaşkanlığına seçildiğine dair” tutanağı (mazbata) aldı. Mahkem...

UBP Genel Sekreteri Saner;  Tatar yemin edene kadar görevinin başında UBP Genel Sekreteri Saner; Tatar yemin ...

NACAK GAZETESİ- Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Hamza Ersan Saner, Cumhurbaşkanlığı’na seçilen Ersin Tatar’ın yemin edene kadar g...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
“Tatar çözüm masasına başı dik oturacak” “Tatar çözüm masasına baş...

NACAK GAZETESİ- UBP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşa...

Koronavirüs tedbirleri açıklandı Koronavirüs tedbirleri aç...

NACAK GAZETESİ- Sağlık Bakanlığı, Bulaşıcı Hastalıklar Yasas...

“KKTC’yi daha iyi noktalara taşıyacağım” “KKTC’yi daha iyi noktala...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar dün “...

“KKTC örnek bir demokrasiye sahip” “KKTC örnek bir demokrasi...

NACAK GAZETESİ- TC Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kuzey K...

UBP Genel Sekreteri Saner;  Tatar yemin edene kadar görevinin başında UBP Genel Sekreteri Saner...

NACAK GAZETESİ- Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Hamza ...

“Anavatan Türkiye ile birlikte yürüyeceğiz” “Anavatan Türkiye ile bir...

NACAK GAZETESİ- Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Ersin ...

“KKTC ile Anavatan Türkiye’nin kaderi ortaktır” “KKTC ile Anavatan Türkiy...

NACAK GAZETESİ- Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, ...

AK Parti Sözcüsü Çelik;   Seçimin kazananı tüm Kıbrıs Türkleri oldu AK Parti Sözcüsü Çelik; ...

NACAK GAZETESİ- AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Türkiye ...

Güney Kıbrıs’ta koronavirüs salgını… İkinci dalga korkusu Güney Kıbrıs’ta koronavir...

NACAK GAZETESİ- Güney Kıbrıs’ta son bir haftadır Korona virü...

Rum-ABD ilişkisi derinleşiyor Rum-ABD ilişkisi derinleş...

NACAK GAZETESİ- Rum Dışişleri Bakanlığı’nda gerçekleşen Coop...

Eğitim HABERLERİ