DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19160081,83%
Lefkoşa
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İzcan’dan Türkiye’ye çirkin saldırı; “Türkiye Kıbrıs Türkü’nü tüketmek istiyor”
 • Kıbrıs Volkan
 • Güncel
 • İzcan’dan Türkiye’ye çirkin saldırı; “Türkiye Kıbrıs Türkü’nü tüketmek istiyor”

İzcan’dan Türkiye’ye çirkin saldırı; “Türkiye Kıbrıs Türkü’nü tüketmek istiyor”

ABONE OL
22 Ekim 2017 18:38
İzcan’dan Türkiye’ye çirkin saldırı; “Türkiye Kıbrıs Türkü’nü tüketmek istiyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin yatırım için gönderdiği kaynaklardan büyük miktarda kredi alan İzcan, Kalkan’lı da eski Rum malları üzerine  yaptığı öğrenci yurtlarını çalıştırıyor. Türkiye’nin parasını kullanan İzcan, yaptığı konuşmada ise “Türkiye’nin Kıbrıs Türkü’nü tüketmek istediğini” ileri sürebiliyor

Birleşik Kıbrıs Partisi’nin (BKP) 2. Olağanüstü Kurultayı’nda tek aday olan İzzet İzcan oy birliğiyle yeniden genel başkan seçildi.
BKP Kurultayı’nda, Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler)
ile Değişim ve Kurtuluş  İttifakı Protokolü ile ittifakın temel ilkeleri de oy birliğiyle kabul edildi.
Protokol uyarınca iki parti eylem ve güç birliği yapacak. Seçim ittifakını da içeren protokol uyarınca BKP adayları ilk milletvekilliği seçiminde TKP Yeni Güçler listesinden seçime katılacak.
BKP Kurultayı tek listeden oluşan 20 kişilik Parti Meclisi ile 5 kişilik Yüksek Onur Kurulu’nu da oy birliğiyle seçti.
BKP’nin 2. Olağanüstü Kurultayı, saat 11.00’de Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) toplantı salonunda toplandı.
BKP Kurultayı’nda  TKP Yeni Güçler Genel Başkan Yardımcısı Seval Oyaltan da konuk olarak yer aldı.
İZCAN
BKP Genel Başkanı İzzet İzcan seçim öncesi kurultay üyelerine hitap etti, partide yaşanan gelişmeleri aktardı.
İzcan,  partisinin 2002’den beri  birleşik Kıbrıs’ı sağlama yönünde  yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu,  barışı ve kardeşliği en  yükseğe taşımaya devam ettiklerini halkın çıkarlarını savunmaya devam edeceklerini ifade etti.
Kıbrıs halkının çağdaşlaşmasına katkı koyan bir parti olduklarını ifade eden İzcan,  parti yetkili organlarının kararları doğrultusunda  toplumsal muhalefeti örgütlemek için  yoğun çalıştıklarını vurguladı.
İzcan, solun işbirliğini sağlamak amacıyla  CTP, TDP, YKP,ve TKP Yeni Güçler’e ve sivil toplum örgütlerine ziyaretler gerçekleştirdiklerini ve  birlikte mücadele çağrısı yaptıklarını belirterek,” Parti kavgalarını bırakalım,  bir çatıda birleşelim, seçimlere birlikte girelim dedik. Bugüne kadar  solun güç birliğine  hiç bu kadar ihtiyaç olmadı” dedi.
Yaptıkları çağrılara partiler arasında sadece TKP Yeni Güçler’in olumlu yanıt verdiğini kaydeden İzcan,  parti tüzüğüne uygun olarak da ittifakın oylanması için olağanüstü kurultay kararı aldıklarını söyledi.
İttifak ile ilgili  parti içi  tartışmalara ve kurultayı engelleme girişimlerine değinen İzcan,   “Partinin kalbine hançer saplıyorlar, arkalarında başkaları var” iddialarında bulundu.
İzcan,  “evlat” diyerek yetiştirdikleri kişilerin  BKP’yi öldürmek ve yok etmek için uğraştıklarını ileri sürdü.
İzcan, 44 kişinin partiden istifa etmesiyle ilgili olarak da,  bunun  bir parti için önemli bir sayı olmadığı kaydetti. İzcan, “Kişisel hesaplar peşinde koşanların  partide yeri yok” dedi.
İstifalar için kurultay kararının bahane edildiğini, sıkıntıların 1,5 yıl önceki kurultayda başladığını anlatan İzcan,  partinin yolunda yürümeye devam edeceğini teslim olmayacağını kaydetti.
İzcan ittifak protokolünün ülkenin yararına olduğunu ifade etti.
Kıbrıs sorununa da değinen İzcan,  Kıbrıs sorununun batağa saplandığını,  egemen güçlerin sorunu çözmek istemediklerini ve Kıbrıs Türkü’nü bitirmek istediklerini  kaydetti.
İzcan,  son dönemde 14 bin yeni vatandaş yapıldığını, Türkiye’deki iktidarın 28 bin kişinin daha vatandaş yapılmasını istediğini ileri sürerek, “Bu iş var olma yok olma  mücadelesine döndü.  Bunun altında Kıbrıs Türkü’nü ve yerli sermayeyi tüketmek var. Bunu  engellemek için çalışıyoruz” dedi.
İzcan Genel Başkan seçilmesinin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında ise,  kendisine  duyulan güvene teşekkür etti.
İzcan,  kurultayı toplayarak tüzüğün gereğini yerine getirdiklerini, gelecek kurultayı parti olarak  çok daha güçlenmiş ve büyümüş   bir şekilde gerçekleştireceklerini söyledi.
İTTİFAK PROTOKOLÜ
BKP ile  TKP Yeni Güçler arasındaki  Değişim ve Kurtuluş İttifakı Protokolü, iki partinin sosyal ekonomik ve siyasal konularda eylem ve güç birliği yapmasını içeriyor.
Protokol uyarınca  ittifak, iki partiden  genel başkanlar yanında  4 ‘er üyeden oluşacak 10 kişilik bir kurul tarafından  yönetilecek. Kararlar oy birliğiyle alınacak.
İlk milletvekilliği genel seçimlerinde  adaylar  partiler arasında uzlaşıyla  kararlaştırılacak. Adaylar seçimlere TKP Yeni Güçler listesinden katılacak.  Seçimleri kazanan adaylar  dönem içerisinde  birlikteliği koruyacak ve ittifakın  temsilcileri olarak çalışmaları yürütecek.

İttifakın temel ilkelerinde ise,  Kıbrıs Türk toplumunun  yok oluş süreci ile karşı karşıya olduğu,  buna karşı  güçlü bir alternatif ile siyasal mücadelenin kaçınılmaz olduğu vurgulandı.
Kıbrıslı Türklerin kendi kendilerini yönetmelerinin esas olduğu, Türkiye ile ilişkilerin   uluslararası diplomatik kurallara  bağlı ve karşılıklı saygıya dayanması, siyasetin eşit düzeyde olması gerektiği kaydedildi.
PARTİ MECLİSİ
BKP’de 20 kişilik Parti Meclisi şu isimlerden oluştu:
”Ali Fegan, Ahmet İşbeceren, Ali Tümsoy, Bahire Korel, Doğa İzcan, Emin Taşker, Emir Gül, Hüseyin Yılmaz Yaşarcan, Hediye Yiğiter, Kazım Denizci, Kaşif H. Fevzioğlu, Mehmet Kızıldere, Münür Özdiren, Naci Arsaç, Osman Gümüşok, Ömer Köse, Salih Efendi, Salih R. Sonüstün, Uğur Sadi Sönmez, Yusuf Akama.”
YÜKSEK ONUR KURULU
BKP Yüksek Onur Kurulu’nda ise şu isimler görev yapacak:
“Aziz Kutlay, Fatma Alçıcıoğlu, Hilmi Hoca, Latif Baştürk, Tuncer Minare. “

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
 • Rastrear Celular

  Os telemóveis Samsung sempre foram uma das marcas mais populares do mercado com uma variedade de funcionalidades, sendo a gravação de voz uma delas.

  Yanıtla
  +0
  -0


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.