Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Kamil ÖZKALOĞLU; Öncelikli Hedefimiz

07 Kasım 2019 - 10:20 'de eklendi ve A+A-

Kamil ÖZKALOĞLU;  Öncelikli Hedefimiz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ve Kıbrıs Türklerine karşı sürdürülen saldırı, yok etme ve bu coğrafyadan sürme planları, Avrupa’nın Türkiye’ye ve Türk Halkına karşı sürdürdüğü saldırı, yok etme ve bu coğrafyadan sürme planlarından farklı düşünülemez.
Bu planların geçmişi ta 1800’lü yılların başlarına kadar uzanır.
Aslında bu planlar, asırlar öncesinin intikamını alma gibi ilkel duyguların da sonucudur.
Kin ve intikam duyguları ile planlar yapan Avrupa, çeşitli asılsız bahaneler uydurarak; Türkiye’nin iç yönetimine kadar sızmışlar ve olumsuz zeminler hazırlamışlardır. Avrupa’nın propagandalarının etkisi altında kalmış bazı aydın(!), mirasyedi ve medya mensubundan oluşan bir Avrupa hayranı zehirli zümre oluşmuştur.
Bu zümre mensupları atacakları her adımda mutlaka Avrupa’dan eğitim ve öneriler alan, tüm işleri Avrupa’nın emellerine uygun yapan, Bütün dersleri Avrupa’dan alan görüşlere sahip olmuşlardır. Ve en kötüsü de ülke meselelerinin çözümünü de Avrupa’nın sahte değerlerine bağlama yolunu seçmişlerdir.
Oysa hangi istiklal vardır ki; yabancıların nasihatleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir. Tarihte, böyle bir olay yaratmaya kalkışanlar, zehirli sonuçlarla karşılaşmışlardır. Atatürk döneminde sayıları önemli ölçüde azalmış olan Avrupa hayranı ve işbirlikçisi bu zümre, ne yazık ki Atatürk’ten sonra hortlamış ve Türkiye ile Türk halkını zehirleyebilecek noktalara gelmiştir.
Dikkat edilirse açıkça görülür ki; 1990’larda faaliyete geçen Avrupa; KKTC’de de Avrupa hayranı ve işbirlikçisi bir zümre oluşturmayı başarmıştır.
Önce kendilerine ve amaçlarına yatkın ve uygun buldukları kişilerden guruplar oluşturarak Avrupa’nın güzel kentlerinin Lüks otellerinde ağırlayıp eğiterek beyinleri yıkanmış. Bu eğitim ve operasyonlardan geçmiş olanlar, İlk Kıbrıs Türk Halkı önüne çıkışlarında da; “Biz Türk değiliz, Kıbrıslıyız” gibi pankartlar asarak açıkça kendilerini ifade etmişlerdir. Türk gençlerini aldatıp Güneydeki Kiliselere ibadete götürecek kadar mankurtlaşmış aydınlar(!) var.
Tüm bu saldırı, yok etme ve bu coğrafyadan sürme planlarının öncelikli hedefi Enosis yolunda en büyük engel olarak görülen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tasfiyesi ve Kıbrıs Türklerinin biz azınlık toplum haline getirilmesidir.
Görüyorsunuz işte, gizli ve aşikâr Avrupa Hayranları, bu öncelikli hedef uğruna her türlü yalanın, entrikanın arkasına saklanarak faaliyetlerini sürdürüyorlar.
Eğer bugün görüşme masasında, KKTC’yi tasfiye edecek bir Federasyonu çözüm olarak görüşme zorunluluğunda kalıyorsak; bunun tek nedeni bir süre iktidarı ve devlet Başkanlığını ele geçiren AB hayranı ve işbirlikçisi partilerin, ellerine geçirdikleri bu ilk fırsatta KKTC’nin tasfiyesine dünya önünde ön koşul olarak imza atmalarıdır.
Bizim zorunlu ve tek hedefimiz ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni yaşatmak ve tanınmasını sağlamaktır. Bu adadaki varlığımız ve geleceğimiz ancak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlığı ve yaşatılmasıyla mümkündür.
Bir ülkede güç ve kuvvet, o ülkenin halkına aittir. Devlet Başkanları halk iradesine uyma zorunluluğundadır. Batının Avrupalılaşma yalanına inanarak, Birleşik Kıbrıs veya Federasyon gibi saçmalıklara aldanmak, Kıbrıs Türklerini geri dönüşü imkansız bir köleliğe sürükler…

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Kıbrıs’ta  iki ayrı halk iki ayrı devlet var” “Kıbrıs’ta iki ayrı halk iki ayrı devle...

NACAK GAZETESİ- Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, Amerika Birleşik Devletleri’ni Kıbrıs’taki iki hal...

“İş birliğine  ve katkıya hazırız” “İş birliğine ve katkıya hazırız”...

NACAK GAZETESİ- Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Özlem Gürkut, Sağlık Bakanlığı’nın üzerine düşen büyük görev ve sorumluluğun ...

Yüzme suyu analizleri yapılmıyor Yüzme suyu analizleri yapılmıyor

NACAK GAZETESİ- KTMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Nilden Bektaş Erhürman, yüzme suyu analizlerinin yapılmadığını ve halk sağlığın...

Moiz Matrini KKTC’yi kurtaracakmış! Moiz Matrini KKTC’yi kurtaracakmış!

NACAK GAZETESİ- KKTC mahkemelerinde küfür, hakaret, ve karşılıksız çek kesmekten yargılanan Hüseyin Macit Yusuf’un “KKTC ve Kıbrıs Türk...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
10 Temmuz 2020 NACAK Gazetesi 10 Temmuz 2020 NACAK Gaze...

10 Temmuz 2020 NACAK Gazetesi Okumak için Tıklayın...

Aydın AKKURT;  ABD-AB ve Diğerleri Aydın AKKURT; ABD-AB ve ...

Başta AB olmak üzere ABD ve diğer emperyalist güçlerin Annan...

Kamil ÖZKALOĞLU;  Size Ne Oldu? Kamil ÖZKALOĞLU; Size Ne...

İngiliz yönetimleri ve halkı tarihin hiçbir döneminde Türk d...

Emete GÖZÜGÜZELLİ;   Deniz Yetki Alanlarını Belirlemede En Önemli Unsur Nedir? Emete GÖZÜGÜZELLİ; Deni...

Türkiye iç sularını tanımladı mı? Hayır. O halde bu anlatımı...

“ABD Rum’un uzlaşmaz tutumunu güçlendiriyor” “ABD Rum’un uzlaşmaz tutu...

NACAK GAZETESİ- Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aks...

“Kıbrıs’ta  iki ayrı halk iki ayrı devlet var” “Kıbrıs’ta iki ayrı halk...

NACAK GAZETESİ- Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gene...

“İş birliğine  ve katkıya hazırız” “İş birliğine ve katkıya...

NACAK GAZETESİ- Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Öz...

Yüzme suyu analizleri yapılmıyor Yüzme suyu analizleri yap...

NACAK GAZETESİ- KTMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Nild...

Türkiye’ye adeta  “savaş” açtılar Türkiye’ye adeta “savaş”...

NACAK GAZETESİ- AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüks...

“ABD Kıbrıs’ta çözümsüzlüğe destek veriyor” “ABD Kıbrıs’ta çözümsüzlü...

NACAK GAZETESİ- AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD’nin, ...

Eğitim HABERLERİ