Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği; “Türk askeri sonsuza kadar Kıbrıs’ta”

21 Aralık 2017 - 23:03 'de eklendi ve A+A-

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği;   “Türk askeri sonsuza kadar Kıbrıs’ta”

* Anavatanımızla sonsuza dek birlikte ve ayrılmaz bir bütün olarak varlığımızı sürdüreceğiz. Türk Silahlı Kuvvetleri sonsuza dek adada kalmaya ve bizlerle omuz omuza, gönül gönüle yaşamaya devam edecektir. Bunu anlamayan ve başka emeller peşinde koşanlara halkımız, zamanı geldiğinde gereken cevabı verecektir
Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Milli Mücadele ve Şehitler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

TMT Derneği Başkanı Yılmaz Bora mesajında, 21 Aralık 1963’ün kanlı Noel olaylarının 54. yılında nereden nereye ve nasıl ulaşıldığının herkesçe ve özellikle gençlerce akıllıca ve sağduyuyla bir değerlendirme yapılmasının gerektiğini belirtti.

Kıbrıs olaylarına dikkatli bir şekilde bakıldığı zaman bugün gelinen aşamada kat edilen mesafenin öneminin açıkça görüldüğünü kaydeden Bora, yaşanan bu süreçlerin ayrıntılı biçimde, başta milli eğitim olmak üzere ana – babalar, öğretmenler ve sorumlu görevlerde olanlar tarafından gençlere anlatılması gerektiğini ifade etti.

Mesajında 1974’e kadarki süreçte yaşananlara da değinen Bora, Rum tarafında yapılan anketlerde halkın yüzde 54’ünün Türklerle birlikte yaşamak istemediğini, Kıbrıs Türk halkı arasında yapılan kamuoyu araştırmalarında ise halkın yüzde 84’ünün iki ayrı devlete dayalı bir çözümden yana olduğunu belirtti.

Bora, “Bu ortada iken hala ‘Birleşik Kıbrıs’ veya ‘Kıbrıslılık’ gibi sonuç getirmeyecek formüller üzerinde ısrar etmenin hiçbir haklı ve gerçekçi yanı yoktur” ifadelerini kullandı.

Buna paralel olarak Kıbrıs Türk halkının ulusal değerlerine karşı sistemli yıpratma çabaları sürdürülerek, halkın içten bölünmesine çalışılmasına göz yumulmaması gerektiğini kaydeden Bora, şöyle devam etti:

“Rum ve Yunan’ın 15 Temmuz 1974 askeri darbesi ve ardından haklı olarak gerçekleştirilen 20 Temmuz Barış Harekâtı ile Kıbrıs’a gerçek Barış, huzur ve çözüm gelmiştir. Bu çözüm 43 yıldır kökleşerek her iki halkın da onayladığı bir gerçek olmuştur.

Halkımız gerçekleri bilmektedir. Ancak gençlerimiz üzerinde tehlikeli oyunlar oynanmakta ve sanki Kıbrıs Türk halkının Anavatanından ayrı yaşama arzusu taşıdığı inancı telkin edilmeye çalışılmaktadır. Böylece AB, ABD ve Yunanistan’ın emellerine hizmet edilmektedir.

Bir kez daha yineliyoruz: ‘Anavatanımızla sonsuza dek birlikte ve ayrılmaz bir bütün olarak varlığımızı sürdüreceğiz’ Türk Silahlı Kuvvetleri sonsuza dek adada kalmaya ve bizlerle omuz omuza, gönül gönüle yaşamaya devam edecektir. Bunu anlamayan ve başka emeller peşinde koşanlara halkımız, zamanı geldiğinde gereken cevabı verecektir.”

Yılgınlığa, karamsarlığa ve umutsuzluğa asla fırsat verilmemesi gerektiğini belirten Bora, “Büyük Türk Ulusunun şanlı tarihinden aldığımız güç ve inançla ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yoldan yürüyerek gelinen bugünkü aşamadan asla geri adım atılamaz” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gazimağusa’da Kadınlar Kahvehanesi Gazimağusa’da Kadınlar Kahvehanesi

Kadınlar Kahvehanesi, ‘Minal Kahve’, Gazimağusa’nın Maraş bölgesinde büyük ilgi görüyor.. BRT ekibi olarak Kadınlar Kahvehanesi’n...

Turan Kurultayı’nda KKTC bayrağı Turan Kurultayı’nda KKTC bayrağı

Macaristan’da düzenlenen Macar Turan Kurultayı’nda Türk boylarının Orta Asya’dan Avrupa’ya uzanan göç serüveninin temsil edildiği atlı ...

Polis: Yeşilırmak’taki yangın kontrol altına alındı Polis: Yeşilırmak’taki yangın kontrol al...

Polis, karadan ve havadan müdahale edilen Yeşilırmak’taki yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının sürdüğünü açıkla...

Yeşilırmak’ta yangın Yeşilırmak’ta yangın

Yeşilırmak’ta bugün öğle saatlerinde yangın çıktı. Yangına, itfaiye, Orman Dairesi ve Sivil Savunma Teşkilatı ekiplerinin yanı sıra hel...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Gazimağusa’da Kadınlar Kahvehanesi Gazimağusa’da Kadınlar Ka...

Kadınlar Kahvehanesi, ‘Minal Kahve’, Gazimağusa’nın Ma...

Turan Kurultayı’nda KKTC bayrağı Turan Kurultayı’nda KKTC ...

Macaristan’da düzenlenen Macar Turan Kurultayı’nda Türk boyl...

Polis: Yeşilırmak’taki yangın kontrol altına alındı Polis: Yeşilırmak’taki ya...

Polis, karadan ve havadan müdahale edilen Yeşilırmak’taki ya...

Yeşilırmak’ta yangın Yeşilırmak’ta yangın

Yeşilırmak’ta bugün öğle saatlerinde yangın çıktı. Yangına, ...

Cumhurbaşkanı Tatar, Taşkent katliamının yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı Cumhurbaşkanı Tatar, Taşk...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Taşkent katliamının 48. yıl dönüm...

Cumhurbaşkanı, Sertoğlu’nun açıklamalarını yargıya taşıdı Cumhurbaşkanı, Sertoğlu’n...

  Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşka...

Pulya Festivali başlıyor Pulya Festivali başlıyor...

Geleneksel Pulya Festivali’nin 12.si bu yıl 17-21 Ağustos ta...

Cumhurbaşkanı Tatar, Yeniboğaziçi Belediyesi’ne ait restoranda çıkan yangınla ilgili yetkililerden bilgi aldı Cumhurbaşkanı Tatar, Yeni...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yeniboğaziçi Belediyesi Plajı’nda...

Narkotik ekipleri göz açtırmıyor Narkotik ekipleri göz açt...

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre bu sabah saa...

Muratağa-Sandallar ve Atlılar Şehitleri anıldı Muratağa-Sandallar ve Atl...

Muratağa, Sandallar ve Atlılar köylerinde toplu katliam sonu...

Eğitim HABERLERİ