Reklamı kapat
Reklamı kapat
Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

KKTC’ye geçen Rumlara kelepçe

11 Haziran 2019 - 9:43 'de eklendi ve A+A-

KKTC’ye geçen Rumlara kelepçe

NACAK GAZETESİ- KKTC-Güney Kıbrıs sınır kapılarında görevli Rum polisler, KKTC’ye geçiş yapan Rumlara kötü muamele ve zorbalık yapmaya devam ediyor.
KKTC’ye geçiş yapan ve daha sonra geri dönen bir Rum, Ledra Palace kapısında Rum polisler tarafından şiddet içeren bir şekilde yakalanarak polis binasına sokuldu ve oradaki başka bir polis tarafından ellerine kelepçe vuruldu.
Alithia “Zorba Polisler Vatandaşları Korkutuyor… Vatandaşın Gazetemize Yaptığı Yeni Şikayet Ledra Palace’taki Polis Kontrol Noktasındaki Polisle İlgili” başlık ve spotlarıyla aktardığı haberinde geçiş noktalarındaki polislerin, defalarca şikayet gelmesine rağmen Rumların KKTC’ye geçiş yapmasını engellemek için tavırlarıyla Rumları korkutmaya devam ettiğini yazdı.
SİYASİ-İDEOLOJİK DURUŞLARI GEREĞİ…
Rum Polis Genel Müdürlüğü’nün, “polislerin istedikleri gibi davranmasını ve hassas bir noktada kendi ideolojik politikalarını agresif şekilde uygulamasını” önleyecek bir yöntem bulmamış olmasına dikkat çekilen haberde, “Bunlar, siyasi-ideolojik duruşları gereği barikatların işlemesini ve buralardan serbest ve kesintisiz geçiş yapılmasına karşı olan, oradaki varlıklarından istifade ederek oradan geçen vatandaşları korkutan kişilerdir” ifadelerine yer verdi.
Son vukuatın 30 Mayıs gecesi saat 23.30 sularında Ledra Palace kara kapısı karşısındaki Rum polis kontrol noktasında cereyan ettiğine dikkat çeken gazete, özel bir mimarlık ofisi sahibi ve bir meslektaşının yaşadığı olayın, ara bölgedeki Dayanışma Evi’nde düzenlenen müzik dinletisi etkinliği sonrasında evlerine dönmek üzere Rum polis kontrol noktasından geçişleri sırasında gerçekleştiğini yazdı.
ÜNİFORMALI POLİS
Habere göre üzerinde resmî üniforma yerine sivil kıyafet bulunan bir kadın, mimarlara yüksek sesle hitap ederek genç olanından, adını söylemesini ve kimliğini göstermesini istedi. Genç mimar, sivil giyimli olduğu için tereddüt etmesine rağmen ismini kadına söyledi, mimarlar yürümeye devam etti.
Ancak aniden polis kontrol noktasından yükselen bir ses, sivil kadına, genç mimarın kimliğini neden istemediğini sordu. Sesin sahibi olan üniformalı polis dışarı çıkıp sinirli bir şekilde mimarlardan geri dönerek kimlik göstermelerini istedi.
ELLERİNİ KELEPÇELEDİLER
Genç mimar, buna neden mecbur olduğunu sorunca da “Çünkü öyle istiyorum. Ben polisim ve kimliğini görmek istiyorum” cevabını aldı. Genç mimar, Kıbrıslı Rum olduğunu öğrendiklerine göre evine gitmesine izin vermeleri gerektiğini söyleyince ise üniformalı polis tarafından kaba ve şiddet içeren bir şekilde yakalanarak polis binasına sokuldu ve oradaki başka bir polis tarafından ellerine kelepçe vuruldu.
“TÜRKLERE GÖSTERİYORSUNUZ”
Agresif polis genç mimarın kelepçelenmiş ellerinde tuttuğu cüzdanını da agresif şekilde alıp, müsaade istemeden karıştırdı ve kimliğini buldu ve “Oraya gidiyor ve kimliklerinizi Türklere gösteriyorsunuz, bize gelince de magandalık yapıyorsunuz” diye bağırdı.
Genç mimar daha sonra devriye polisler eşliğinde Likavitu karakoluna götürüldü. Karakol görevlisi gencin kelepçelenip karakola götürülmesine bir anlam veremedi ancak prosedürler için genci birkaç saat kadar karakolda tuttu. Daha sonra serbest bırakıldı ve kendisine, dosyasının Başsavcılığa gönderileceği ve hakkında kovuşturma yapılıp yapılmayacağına dair Başsavcılık emri isteneceği bildirildi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başbakan Tatar;  Devlete sahip çıkılmalı Başbakan Tatar; Devlete sahip çıkılmal...

NACAK GAZETESİ- Başbakan Ersin Tatar, Hür İşçi Sendikaları Federasyonu Genel Başkan Vekili Ahmet Serdaroğlu ve beraberindeki heyetini k...

“Kapalı Maraş Açılımı Toplantısı”nın sonuç bildirgesi… Maraş’ta egemenlik KKTC’ye aittir “Kapalı Maraş Açılımı Toplantısı”nın so...

Türkiye Barolar Birliği’nce (TBB), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 1974’ten bu yana kapalı olan Maraş bölgesinde düzenlen...

FETÖ’nün yayın organı AHVAL NEWS devrede… FETÖ Tatar’ı hedef aldı FETÖ’nün yayın organı AHVAL NEWS devrede...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken, Birleşik Arap Emirlikleri ve George Soros’un sahibi olduğu Open Society Foundation...

Büyükelçi Erciyes ; Kıbrıs Türklerinin haklarını koruyoruz Büyükelçi Erciyes ; Kıbrıs Türklerinin ...

NACAK GAZETESİ- Türkiye Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Büyükelçi Çağatay Erciyes, “T...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Fuat VEZİROĞLU;  AKINCI KİMİN ESERİ? (I) Fuat VEZİROĞLU; AKINCI ...

Akıncı, yani Akıncı’nın cumhurbaşkanlığı kimin eseridir? Hat...

Rum Savunma Bakanı Angelidis; ABD kuvvetlerine kolaylık sağlıyoruz Rum Savunma Bakanı Angeli...

NACAK GAZETESİ- Baf’ta bulunan Andreas Papandreu Hava Üssünd...

Anastasiadis; AB Türkiye’ye bedel ödetmeli Anastasiadis; AB Türkiye...

NACAK GAZETESİ- Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel’in, Kı...

Başbakan Tatar;  Devlete sahip çıkılmalı Başbakan Tatar; Devlete...

NACAK GAZETESİ- Başbakan Ersin Tatar, Hür İşçi Sendikaları F...

Anastasiadis’den Kapalı Maraş önerisi… Ortak komite oluşturulsun Anastasiadis’den Kapalı M...

NACAK GAZETESİ- Anastasiadis, BM Genel Sekreteri Guterres’e ...

“Kapalı Maraş Açılımı Toplantısı”nın sonuç bildirgesi… Maraş’ta egemenlik KKTC’ye aittir “Kapalı Maraş Açılımı Top...

Türkiye Barolar Birliği’nce (TBB), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuri...

Rum Yönetimi insansız hava aracı satın alacak Rum Yönetimi insansız ha...

NACAK GAZETESİ- Fileleftheros gazetesi “Deniz Gözetimi İçin ...

Rumlar en çok orduya güveniyor Rumlar en çok orduya güve...

NACAK GAZETESİ- 2019 yılı Sonbaharı Eurobarometre sonuçların...

Çavuşoğlu; Doğu Akdeniz’e üçüncü gemimiz geliyor Çavuşoğlu; Doğu Akdeniz’...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “(Doğu Akdeniz) üçü...

Aydın AKKURT;  FETÖ- AHVAL NEWS VE RUM PROPAGANDASI Aydın AKKURT; FETÖ- AH...

Londra merkezli, FETÖ’nün Avrupa’daki yayın organı AHVAL NEW...

Eğitim HABERLERİ