Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Rum Ercan’ı hedef aldı

04 Temmuz 2019 - 8:55 'de eklendi ve A+A-

Rum Ercan’ı hedef aldı

NACAK GAZETESİ- Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Dairesi Müdürlüğü, hava trafik hizmetinin, olumsuz şekilde bölgede vuku bulunan olayların bilincinde, işin ehli kadrolar tarafından gerek Ercan’a iniş/kalkışlarda, gerekse Hava Sahasından geçen binlerce yolcuya, kurallar nezdinde güvenli bir şekilde verildiğini, verilmeye devam edeceğini kaydetti.
Sivil Havacılık Dairesi’nden yapılan açıklamada, ülke çevresinde yıllardır yaşanan olumsuzlukların ve olasılıkların bilincinde hizmet verildiği, personelin bu çerçevede eğitimler aldıkları belirtildi.
Açıklamada, “Son yaşanan olaydan yola çıkarak bu konuda seviyelerinden çok çok geride olan komşumuzun Ercan Tavsiyeli Hava Sahası’nı güvensizleştirme çabalarını beyhude bir uğraş olarak nitelendiriyor ve bir kere daha hatırlatma ihtiyacı hissediyoruz” ifadelerine yer verildi.
KKTC Sivil Havacılık Dairesi Hava Trafik Kontrolör Biriminin, iyi eğitilmiş personeli ve teknik teçhizatı ile 21 Mart 1977 yılından bu yana ICAO kuralları çerçevesinde sorumluluk sahası olan Ercan Tavsiyeli Hava Sahası içinde güvenli bir şekilde hizmet verdiği ve vermeye devam edeceğine dikkat çekilen açıklamada, Ercan Havacılık Hizmetleri, Hava Trafik Hizmeti, Havacılık Enformasyon Hizmetleri, Haberleşme, Seyrüsefer ve Gözetim Hizmetlerinin en iyi şekilde verildiğine işaret edildi.
“ULUSLARARASI KURALLAR”
Tüm sivil havacılık personelinin uluslararası kurallar çerçevesinde eğitimlerini eksiksiz aldığı ve verdikleri hizmetin en iyisini havacılık sektörüne sunduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Ercan Havalimanı’na günde iniş/kalkış olarak gerçekleşen 20’li trafikler bugün yerini ortalama 100 trafiğe bırakmış, transit uçuş sayısı ise günlük 600-900 seviyelerini bulmuştur. Bu memnum edici artışlar, personelimizin güler yüzü ve vermiş olduğu kaliteli hizmeti sayesinde gerçekleşmiştir.
Tüm bu ilerlemeler geçmişten bugüne katkı koyan ve bugün aktif olarak çalışan eğitilmiş personelimiz sayesindedir.
Bu başarı ve gerek personel gerek techizat anlamında komşularımıza sağladığımız üstünlük uzun bir süredir sistematik olarak Ercan havacılık hizmetleri ve Ercan Tavsiyeli Hava Sahası için bir karalama kampanyasına dönüştürülmüştür. Buldukları her mecrada ülkemiz Hava Trafik Kontrol imkan ve kabiliyetlerini kötüleme yarışı içine girenlerin bu konuda ne kadar kötü bir karneye sahip oldukları ve mevcut teknik yetersizlikleri ortadadır. Ülkemiz üzerinden geçen transit trafiğin güvenli geçiş hizmetini ısrarla Ercan kulesinden talep etmeleri de bu başarımızın göstergesidir.”
“SON DERECE GÜVENLİ”
Başta Hava Trafik kontrol Yönetim Merkezi binası olmak üzere yetişmiş ve işinin ehli personelin hizmet verdiği hava sahasının son derece güvenli olduğuna vurgu yapılan açıklamada, personelin ise kurallar çerçevesinde sektöre politika karıştırmadan işlerini en iyi şekilde yerine getirdikleri kaydedildi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KKTC’de 45’inci gün…   Pozitif vaka yok KKTC’de 45’inci gün… Pozitif vaka y...

KKTC’de dün 541 koronavirüs testi yapıldı, pozitif vakaya rastlanmadı. 45 gündür pozitif vaka olmayan ülkede test sayısı 31 bin 915’e u...

Üstel; İnsanımızı korumak benim görevim Üstel; İnsanımızı korumak benim görevim...

NACAK GAZETESİ- Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel Meclis’te yaptığı konuşmada açıklamalarda bulundu. Üstel, “Turizmin beslediği bütün s...

“Kapıların açılması için belirli koşullar oluşmalı” “Kapıların açılması için belirli koşull...

NACAK GAZETESİ- Meclis’te konuşan Başbakan Ersin Tatar “Protokolde belirtilen kaynağın akışının gerçekleştirileceğinden kimsenin şüphes...

“Koltuk değil hizmet hırsım var” “Koltuk değil hizmet hırsım var”

NACAK GAZETESİ- Başbakan Ersin Tatar, Koronavirüs salgını dönemini ülkemizin başarılı bir şekilde atlattığını ancak bu dönemde kararlar...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
2 Haziran 2020 NACAK Gazetesi 2 Haziran 2020 NACAK Gaze...

2 Haziran 2020 NACAK Gazetesi Okumak İçin Tıklayın...

KKTC’de 45’inci gün…   Pozitif vaka yok KKTC’de 45’inci gün… ...

KKTC’de dün 541 koronavirüs testi yapıldı, pozitif vakaya ra...

Güney’de 5 vaka daha Güney’de 5 vaka daha

Güney Kıbrıs’ta dün 5 yeni koronavirüs vakası saptandı. Güne...

Mehmet Bedri GÜLTEKİN; Beş Ayın Özeti Mehmet Bedri GÜLTEKİN; B...

Dünya’da ilk Koronavirüs vakasının görülmesinin üzerinden be...

Cemal ASLAN yazdı;  Türkiye-Libya “Deniz Sınırları Anlaşmasının” Hukuki Boyutu Cemal ASLAN yazdı; Türk...

Rum-Yunan ikilisinin, Türkiye ile Libya arasında hakça payla...

Aydın AKKURT; Girit Oyunu ve Kıbrıs Aydın AKKURT; Girit Oyun...

Girit meselesini ve Girit’in elden nasıl gittiğini uzun uzun...

Üstel; İnsanımızı korumak benim görevim Üstel; İnsanımızı koruma...

NACAK GAZETESİ- Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel Meclis’te ...

Rumlar camiyi yakacaktı Rumlar camiyi yakacaktı

NACAK GAZETESİ- Limasol’da bulunan Köprülü Camisi’ne Rum sal...

Hloraka köyü IŞİD yuvası haline geldi Hloraka köyü IŞİD yuvası...

NACAK GAZETESİ- Güney Kıbrıs’a ulaşan son mülteci akını ile ...

“Kapıların açılması için belirli koşullar oluşmalı” “Kapıların açılması için ...

NACAK GAZETESİ- Meclis’te konuşan Başbakan Ersin Tatar “Prot...

Eğitim HABERLERİ