DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19160081,83%
Lefkoşa
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Rum’un gerçek yüzü

ABONE OL
04 Aralık 2017 21:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün geldiğimiz bu noktada bile aramızda, Rum çıkarlarını savunarak Kıbrıs Türklerinin devletini, egemenliğini, self-determinasyon hakkını ve ayrılma hakkını çalmak isteyenler var. Bugün bir devlete sahip bir halk durumundaki Kıbrıs Türklerini Rumların sömürgesi bir kabile durumuna düşürmek amacındadırlar.

 

Bu sinsice oynanan hain oyunu bozmak için; Rumların yıllar 1896 yılında yayınladıkları bir beyannameyi bilgilerinize sunmayı bir görev bildim. İşte o beyanname;

 

ETNlKI ETERIA BEYANNAMESİ

 

«Rumlar; bağımsızlığımız için atalarımızın savaşları sonunda, Rum milleti iki kısma ayrıldı. Pek küçük bir parçası Yunan birliğini kurdu amma, asıl büyük kütle yine ve hâlâ yabancı boyunduruğu altında kaldı.

 

Birleşmemiz, o istiklâlini kazanan küçük parçayı bir çekirdek sayıp asıl genişlemeyi ve yayılmayı iş edinmemiz gerekiyor. Olan bitenle yetinip yarı yolda kalanlar miskinlikten hainliğe kaymış olacaklardır.

 

Zayıf ve fakir olan serbest Yunanistan, idarecilerinin bütün idealistliklerine rağmen istedikleri ve istediği kadar bu davaya yardımcı olamıyor.

 

İç politika dalaşmaları Yunanistan’ı öyle bir hale koydu ki, Yunanlılar kendilerinden umulan ödevi yerine getiremez oldular.

 

Yerine ve imkânına göre çeşit çeşit isimler almak durumunda kalan «Etniki – Eteria» bundan böyle, daha gizli, daha sıkı, daha disiplinli çalışmak kararındadır. Ayrıca, akrabası Türkiye’de oturanları tehlikeye sokmamak için de bu gizliliğe çok dikkat edilmek gerekecektir.

 

Sırası gelince her Rum gönlünde uyuyan vatanperverlik, büyük maksat uğruna ateşlenecek bir bomba gibi harekete sevk edilecektir.

 

Rumlardan çoğunun kendine güveni, büyük maksada bağlılığı, cemiyetimize itimadı azalmış olabilir. Bunları her yeni fırsatta bir kere daha güçlendirmek, cemiyetin şaşmaz ödevidir. Maksada ancak emin, ihtiyatlı, tedbirli ve güvenli adımlarla yürünebilir.

 

Bu milli dernek, Rumların birleşmesine, kurtulmasına ve kalkınmasına durmadan çalışacak ve zamanın geldiğine, fırsatın kapıyı çaldığına her inandığı anda, hemen harekete geçip zayıf ve küçük Yunanistan’a büyük ve güçlü bir destek olacaktır. Bu günkü Yunan Hükümetinin rağmına da olsa, Büyük Yunanistan için çalışacağız, Bu uğurda küçük

Yunanistan çeşitli tehlikelere atılmış olabilir, gürültüye gidebilir, yeter ki Büyük Yunanistan’a doğru bir adım daha atılmış olsun!

 

Cemiyet, bütün Rumlara; nerde olurlarsa olsunlar, maksadımıza canla başla, malla, para ile yardım etmenin boyunlarına borç olduğunu hatırlatır. Bu borcu yerine getirmekte korkaklık ve kaypaklık gösterenler, hıyanetle damgalanacak ve zamanında cezasını bulacaktır.»

 

Ne yazık ki bugün Rumlar, aramızdaki işbirlikçileri ile birlikte, kol kola, bu beyannamede belirtilen maksatlarına, Kıbrıs’ın  Yunanistan ile birleşmesine doğru ilerlemektedir. Dikkatli  ve uyanık olmakta yarar vardır.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)
 • Suivre le téléphone

  urveillez votre téléphone de n’importe où et voyez ce qui se passe sur le téléphone cible. Vous serez en mesure de surveiller et de stocker des journaux d’appels, des messages, des activités sociales, des images, des vidéos, WhatsApp et plus. Surveillance en temps réel des téléphones, aucune connaissance technique n’est requise, aucune racine n’est requise.

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Suivre Téléphone

  Lorsque vous oubliez le mot de passe pour verrouiller l’écran, si vous n’entrez pas le mot de passe correct, il sera difficile de le déverrouiller et d’y accéder. Si vous trouvez que votre petit ami / petite amie est suspect, vous avez peut-être pensé à pirater son téléphone Samsung pour obtenir plus de preuves. Ici, nous vous fournirons la meilleure solution pour déchiffrer le mot de passe du téléphone mobile Samsung.

  Yanıtla
  +0
  -0


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.