Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

“Sahte kahramanlığa soyundular”

01 Ekim 2020 - 11:12 'de eklendi ve A+A-

“Sahte kahramanlığa soyundular”

NACAK GAZETESİ- “BRT zaten 9 Ekim gecesi adaylarla toplu bir program yapacaktır. Buna ek olarak özel televizyonlardan da bir teklif gelmesi halinde diğer adaylarla birlikte bu programa katılmaya da hazırım. Hal böyleyken birilerinin sahte kahramanlığa soyunmasına, beni programdan kaçmışım gibi lanse etmesine asla izin vermem.”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, dün akşamki Ankara ziyaretinin bir süredir çözüm bekleyen bazı konuların halledilmesi ve dış politikadaki bazı çok önemli gelişmelerin yüz yüze değerlendirilmesi bakımından son derece yararlı geçtiğini kaydetti.
Tatar, herkesi, “bir salgın sürecinde, çok önemli ekonomik sorunlar yaşanır, dış politikada yaşamsal gelişmeler meydana gelirken, bir Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapılmakta olduğunun idraki içinde sorumlu davranmaya” çağırdı.
Başbakan Tatar, “Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi iki kardeş devletle, bu iki devletin kardeş olan haklarını karşı karşıya getirme potansiyeli taşıyan konuşmalar yapmasını” da esefle kınadığını belirtti.
Ersin Tatar, yazılı açıklamasında Ankara ziyaretini değerlendirdi ve şunları kaydetti:
“Tüm dünya ülkeleri gibi biz de tarihimizi en öldürücü, etkili salgını ile mücadele ediyoruz. Bu süreç nedeniyle ekonomimizde, ciddi bir bozulma söz konusudur. Ülke ekonomimizi ayakta tutan, iki temel sektörümüz olan turizm ve yüksek öğrenimde aşmamız gereken ciddi sorunlar vardır.
Bütçe açığımız giderek büyümektedir. Dolayısı ile bir kez daha herkesi, bir salgın sürecinde, çok önemli ekonomik sorunlar yaşanır, dış politikada yaşamsal gelişmeler meydana gelirken bir Cumhurbaşkanlığı seçimini yapmakta olduğumuzun idraki içinde sorumlu davranmaya çağırıyorum.
Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’la son bir haftadır bir araya gelmeyi planlıyorduk. Bu dün geceye denk geldi.
Ankara ziyaretim bir süredir çözüm bekleyen bazı konuların halledilmesi ve dış politikadaki bazı çok önemli gelişmelerin yüz yüze değerlendirilmesi bakımından son derece yararlı geçti.
Bu ziyaretin meyveleri ve etkileri önümüzdeki günlerde daha iyi anlaşılacak, görülecektir. Ancak Cumhurbaşkanı Akıncı’nın önceki geceki programda Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi iki kardeş Devletle bu iki Devlet’in kardeş olan halklarını karşı karşıya getirme potansiyeli taşıyan konuşmalar yapmasını esefle kınıyorum.
Sayın Akıncı’ya bu zararlı açıklamalarını derhal sonlandırması çağrısı yapmayı her şeyden önce bir yurttaşlık, vatanseverlik görevi sayıyorum.
Bizler halkımızın bize emanet ettiği makamları şahsi beklentilerimiz için değil halkımızın menfaatleri ve geleceği için kullanmalıyız. Buradan bir kez daha Sayın Akıncı’yı gittiğin yolun iyi bir yol olmadığı konusunda uyarıyorum.
Öte yandan programın sunuculuğunu yapan Mustafa Alkan’ın benim açıklamama hiç yer vermeden beni suçlar nitelikte konuşmalar yapması, tüm adayları aleyhime konuşmaları için kışkırtması son derece yanlış olmuş, Ulusal Birlik Partililer ve halkımız arasında tepkiyle karşılanmıştır.
Ankara ziyaretimle ilgili gelişmeleri ve bilgileri eksiksiz, şeffaf bir şekilde halkımıza açıklamama rağmen programın sunucusu Mustafa Alkan tüm program boyunca tarafıma KKTC Başbakanlık makamına ve ziyaretimin tarafı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı gazetecilik ilkelerine sığmayan nezaketsiz, yanlı ve yanlış bir tutum sergilemiştir.
Ulusal Birlik Partisi ve şahsım adına bu anlayışı kınıyorum. Herkes benim ne kadar demokrat, hoş görülü biri olduğumu, programlara katılmaktan hiçbir zaman kaçmadığımı bilir.
BRT zaten 9 Ekim gecesi adaylarla toplu bir program yapacaktır. Buna ek olarak özel televizyonlardan da bir teklif gelmesi halinde diğer adaylarla birlikte bu programa katılmaya da hazırım.
Hal böyleyken birilerinin sahte kahramanlığa soyunmasına, beni programdan kaçmışım gibi lanse etmesine asla izin vermem.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Tatar;    Kıbrıs Türkleri Rum’a yama olmayacak Cumhurbaşkanı Tatar; Kıbrıs Türkleri ...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Emekli Mücahitler Derneği Başkanı Salih Direktör ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Cum...

“Uyuşturucuyla mücadele sürecek” “Uyuşturucuyla mücadele sürecek”

Çeşitli yerlerde yaklaşık 17 kilo uyuşturucu ele geçirilen “Pençe Operasyonu”ndaki başarıları nedeniyle Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı ...

KKTC’de 258 diyaliz hastası var KKTC’de 258 diyaliz hastası var

NACAK GAZETESİ- Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Nefroloji Klinik Şefi Doç. Dr. Düriye Deren Oygar, hastalara hiçbir ayr...

“Öğretmenleri siyaseti bir kenara bırakmalı” “Öğretmenleri siyaseti bir kenara bırakm...

NACAK GAZETESİ- Öğretmenler çocukları yetiştiren en değerleri kişilerdir. Siyaseti bir kenara bırakarak, çocuklara yurt, vatan sevgisi ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Cumhurbaşkanı Tatar;    Kıbrıs Türkleri Rum’a yama olmayacak Cumhurbaşkanı Tatar; K...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Emekli Mücahitler...

“Uyuşturucuyla mücadele sürecek” “Uyuşturucuyla mücadele s...

Çeşitli yerlerde yaklaşık 17 kilo uyuşturucu ele geçirilen “...

KKTC’de 258 diyaliz hastası var KKTC’de 258 diyaliz hasta...

NACAK GAZETESİ- Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastan...

“Öğretmenleri siyaseti bir kenara bırakmalı” “Öğretmenleri siyaseti bi...

NACAK GAZETESİ- Öğretmenler çocukları yetiştiren en değerler...

Rum Dışişleri Bakanı Hristodulidis;   Müzakereler kaldığı yerden başlamalı Rum Dışişleri Bakanı Hris...

NACAK GAZETESİ- Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis’in ...

“Rum-Yunan ikilisi AB’yi kullanıyor” “Rum-Yunan ikilisi AB’yi ...

NACAK GAZETESİ- TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunani...

Aydın AKKURT;  Guterres Çerçevesi ve Girit Stratejisi Aydın AKKURT; Guterres Ç...

Girit meselesini ve Girit’in elden nasıl gittiğini uzun uzun...

UKSTED  kuruldu… Başkanlığa Prof. Dr. Harutoğlu getirildi UKSTED kuruldu… Başkanlı...

Uluslararası Kıbrıs Sağlık Turizmi ve Eğitimi Derneği kuruld...

Aydın AKKURT yazdı;   Yunan-İngiliz İkilisi ve Garantiler Aydın AKKURT yazdı; Yun...

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kuruluşundan beri, Rum-Yunan ikilisin...

“Atatürkçülüğü rehber almaya devam edeceğiz” “Atatürkçülüğü rehber alm...

NACAK GAZETESİ- Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vek...

Eğitim HABERLERİ