Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Tatar; Devletimize sahip çıkacağız

26 Nisan 2019 - 9:42 'de eklendi ve A+A-

Tatar;  Devletimize sahip çıkacağız

NACAK GAZETESİ- Ana Muhalefet Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, “Halkın kendine hizmet verecek olanın UBP olduğunu gördüğünü, o nedenle UBP’yi iktidarda görmek istediğini” söyledi.
UBP Genel Başkanı Tatar önceki akşam Haspolat ve Hamitköy’ü ziyaret etti. UBP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Tatar’ın ziyaretlerinde, UBP Genel Sekreteri Hasan Taçoy, UBP İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu ile bazı milletvekilleri de hazır bulundu.
Ersin Tatar, ziyaretlerinde, ülkedeki son duruma da değindi ve “Hükümetin doğru işler yapmaması nedeniyle ülkede sıkıntıların her geçen gün arttığını” savundu.
Tatar şunları kaydetti:
“Ortada iş yapmayan, ödemeleri gerçekleştiremeyen, sektörleri zora sokan, ihalelere çıkamayan, iç borç yükünün artmasına neden olan, Türkiye ile mali ve ekonomik protokolü imzalayamayan bir hükümet vardır. Biz muhalefet partisiyiz. Kimseden bizim hükümete girmemizi sağlayın diye bir talebimiz yoktur. Bizim hükümete girmemizi isteyen halkımızdır. Halkımız kendisine hizmet verecek olanın UBP olduğunu görmüştür”
“ANA VİZYONUMUZ”
UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, ekonomik ve sosyal kalkınmanın, Kıbrıs konusundaki hakların savunulmasıyla birlikte UBP’nin ana vizyonunu oluşturduğuna da işaret ederek, şöyle konuştu:
“Kıbrıs Türkü daha ileri bir yaşam seviyesini hak etmektedir. Üretime, yüksek öğrenim ve turizmde sağlıklı bir şekilde gelişmeye dayalı, limanların, yolların, haberleşmenin tamam olduğu, kamuda verimliliğin artığı bir KKTC’nin ileri gitmemesi için herhangi bir neden yoktur. Anavatan Türkiye’nin de desteği ile bir kalkınma hamlesi içine girilebilir. Girilmelidir.”
Kıbrıs konusunda ise, hakların Anavatan Türkiye ile birlikte savunulacağını vurgulayan Tatar, “Devletimize sahip çıkacağız. Rum tarafının isteklerini kabul edip bir anlaşma yapamayız. İstedikleri bizim güvenliğimizi, eşitliğimizi yok etmektir. Anastasiadis’in söylediklerine, yaptıklarına bakıp da hala bunları görmemek, anlamamak mümkün değildir. Halkımız anlamıştır. Halkımız, devlete sahip çıkan partinin, Kıbrıs konusunda dedikleri çıkan, tespitleri doğru olan partinin UBP olduğunu da bilmektedir. O nedenle bize destek veriyor” dedi.
Tatar, UBP’nin çalışarak, uğraşarak, büyük projeleri gerçekleştirerek, üniversiteler açarak, turistik yatak kapasitesini 30 bine çıkaracak icraatlar yaparak bugünlere geldiğini vurgulayarak, bundan sonra da çok çalışarak, projeler üreterek, kararlı adımlar atarak yeni projelere imza atacaklarını, kimsenin bundan kuşkusu olmaması gerektiğini söyledi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Kıbrıs’ta  iki ayrı halk iki ayrı devlet var” “Kıbrıs’ta iki ayrı halk iki ayrı devle...

NACAK GAZETESİ- Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, Amerika Birleşik Devletleri’ni Kıbrıs’taki iki hal...

“İş birliğine  ve katkıya hazırız” “İş birliğine ve katkıya hazırız”...

NACAK GAZETESİ- Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Özlem Gürkut, Sağlık Bakanlığı’nın üzerine düşen büyük görev ve sorumluluğun ...

Yüzme suyu analizleri yapılmıyor Yüzme suyu analizleri yapılmıyor

NACAK GAZETESİ- KTMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Nilden Bektaş Erhürman, yüzme suyu analizlerinin yapılmadığını ve halk sağlığın...

Moiz Matrini KKTC’yi kurtaracakmış! Moiz Matrini KKTC’yi kurtaracakmış!

NACAK GAZETESİ- KKTC mahkemelerinde küfür, hakaret, ve karşılıksız çek kesmekten yargılanan Hüseyin Macit Yusuf’un “KKTC ve Kıbrıs Türk...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
10 Temmuz 2020 NACAK Gazetesi 10 Temmuz 2020 NACAK Gaze...

10 Temmuz 2020 NACAK Gazetesi Okumak için Tıklayın...

Aydın AKKURT;  ABD-AB ve Diğerleri Aydın AKKURT; ABD-AB ve ...

Başta AB olmak üzere ABD ve diğer emperyalist güçlerin Annan...

Kamil ÖZKALOĞLU;  Size Ne Oldu? Kamil ÖZKALOĞLU; Size Ne...

İngiliz yönetimleri ve halkı tarihin hiçbir döneminde Türk d...

Emete GÖZÜGÜZELLİ;   Deniz Yetki Alanlarını Belirlemede En Önemli Unsur Nedir? Emete GÖZÜGÜZELLİ; Deni...

Türkiye iç sularını tanımladı mı? Hayır. O halde bu anlatımı...

“ABD Rum’un uzlaşmaz tutumunu güçlendiriyor” “ABD Rum’un uzlaşmaz tutu...

NACAK GAZETESİ- Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aks...

“Kıbrıs’ta  iki ayrı halk iki ayrı devlet var” “Kıbrıs’ta iki ayrı halk...

NACAK GAZETESİ- Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gene...

“İş birliğine  ve katkıya hazırız” “İş birliğine ve katkıya...

NACAK GAZETESİ- Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Öz...

Yüzme suyu analizleri yapılmıyor Yüzme suyu analizleri yap...

NACAK GAZETESİ- KTMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Nild...

Türkiye’ye adeta  “savaş” açtılar Türkiye’ye adeta “savaş”...

NACAK GAZETESİ- AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüks...

“ABD Kıbrıs’ta çözümsüzlüğe destek veriyor” “ABD Kıbrıs’ta çözümsüzlü...

NACAK GAZETESİ- AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD’nin, ...

Eğitim HABERLERİ