Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Tatar; İki devletli çözüm masada olmalı

23 Ocak 2020 - 10:34 'de eklendi ve A+A-

Tatar; İki devletli çözüm masada olmalı

NACAK GAZETESİ- Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs Türkü’nün özünü temsil eden UBP’nin, KKTC’nin sigortası olduğunu söyledi.
Ersin Tatar, kitle toplantıları çerçevesinde önceki gün Güzelyurt Atatürk Kültür Merkezi’nde halkla buluştu.
UBP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Tatar, 20 yıldır siyasetin her kademesinde hizmet verdiğini söyleyerek, şimdi de partisinin kendisini cumhurbaşkanlığı görevine layık görmesinin kendisi için bir onur olduğunu belirtti.
Tatar, UBP’nin Kıbrıs Türk Halkı’nın özünün temsilcisi, KKTC’nin sigortası olduğunu kaydetti.
Tatar, “Bizim önceliklerimiz, niçin çaba gösterdiğimiz çok nettir. Biz Kıbrıs Türk halkının huzur ve güven içinde yaşamasını, ileri gitmesini istiyoruz. Özgürlüğümüze, egemenliğimize sahip çıkıyoruz. Herkes Doğu Akdeniz’deki gelişmeleri yakından izlemelidir. UBP olarak Anavatan Türkiye ile birlikte Kıbrıs Türk Halkı’nın denizlerdeki, göklerdeki haklarına da sahip çıkıyoruz. Bunlar çok önemlidir” dedi.
“ALTERNATİFLER DE KONUŞULMALI”
Konuşmasında Kıbrıs konusuna da değinen Tatar, yıllardır devam eden uzun süreçli federasyon görüşmeleri bulunduğuna işaret ederek, iki devlet yanında, alternatiflerin de masada konuşulması gerektiğini söyledi.
Tatar, Türkiye’nin etkin fiili garantisi ile yan yana işbirliği içinde yaşayan iki devletin, Kıbrıs Türk halkının kendi geleceğini tayin edebileceği egemen eşitlik temelinin önemine vurgu yaptı.
Tatar, Türkiye ile birlikte siyaset geliştirme, güçlü bir KKTC yaratma, büyük projelere imza atma ve Devlet için güvenli bir ortam yaratma adına Cumhurbaşkanlığı makamının UBP’de olmasının önemli olduğunu dile getirdi.
“KENARA BIRAKILMALI”
Varsa, parti içi dargınlıkların böylesi önemli bir cumhurbaşkanlığı yarışında bir kenara bırakılması gerektiğini söyleyen Ersin Tatar, kendisinin UBP adına yarışta olduğunu belirtti ve birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.
Ersin Tatar, tüm örgütlerle gece gündüz çalışarak cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacaklarına inanç belirterek, bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğini, KKTC gerçeğini dünyaya anlatıp halkını en iyi şekilde dünyada temsil edeceğini söyledi.
SANER
UBP Genel Sekreteri Ersan Saner de konuşmasında, UBP’nin Kıbrıs Türk halkının her platformdaki savunucusu olarak bu seçimlerde de birlik ve beraberlik içerisinde başarıya ulaşacağını belirtti.
Saner, Kıbrıs konusunda yaşananlar doğrultusunda, yeni bir gelecek için dünyada ne olup bittiğini iyi bilen, halkın adayı olan Ersin Tatar’ı Cumhurbaşkanlığı makamına taşıyacaklarını söyledi.
UBP Genel Sekreteri Ersan Saner, tüm UBP’lilerin bir birlerine saygı ve sevgiyle sarılarak bu görevi yerine getireceklerinden en küçük bir şüphesi olmadığını kaydetti.
GÜNDÜZ
UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Menteş Gündüz de, cumhurbaşkanlığı seçimini UBP’nin kazanmasının önemine işaret etti ve bunu başarabilecek güçte olduklarını söyledi.
Her an halkın içinde olan Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı olmasını sağlayacaklarını vurgulayan Gündüz, Kıbrıs Türk halkının güvenliği, garantisi ve geleceği söz konusu olduğunda dargınlıkların bir kenara bırakılması gerektiğini ifade etti.
****
“Bir nefes Anadolu” oyunu sahnelenecek
FOTOLUDUR
Girne Belediyesi’nin düzenlediği Tiyatro Günleri’nde, 28 Ocak Salı akşamı saat 20.00’de “Bir nefes Anadolu” isimli tiyatro oyunu sahnelenecek.
Girne Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 20 TL olarak belirlenen etkinliklerin biletleri, belediyeden (0392 650 01 00) ve Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu gişesinden (0533 821 21 44) temin edilebilecek.
“VEDA DEĞİL, MERHABA” SAHNELENDİ
Tiyatro Günleri, dün akşam, Utku Erişik’in yazıp oynadığı “Veda Değil, Merhaba” isimli oyunla devam etti. Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda sahnelenen oyuna tiyatroseverler ilgi gösterdi.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü etkinlikte yaptığı konuşmada; Utku Erişik’in yazıp oynadığı “Veda Değil, Merhaba” isimli oyunun sahnelenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sümer Şehitoğlu, “Seçimi Boykot Grubu”na dikkat çekti;   “Türkiye karşıtlarına destek veriyorlar” Sümer Şehitoğlu, “Seçimi Boykot Grubu”na...

NACAK GAZETESİ- “Çok ilginç bir şekilde kendilerini “milliyetçi” ve “vatansever” olarak gören birileri seçimleri boykot çağrısı yaparak...

Meclis Başkan Yardımcısı Töre;    Azerbaycan seninleyiz Meclis Başkan Yardımcısı Töre; Az...

NACAK GAZETESİ- Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Ermenilerin saldırganlığının devam ettiğini belirterek, “Azerbaycan se...

“Vaka sayıları şeffaf bir şekilde açıklanıyor” “Vaka sayıları şeffaf bir şekilde açıkla...

NACAK GAZETESİ- “Yapılan tüm PCR sonuçları aynı gün Sağlık Bakanlığı tarafından kamuoyunun bilgisine getirilmektedir. Tüm pozitif sonuç...

YKP yöneticilerinden Durduran;  Akıncı yolsuzlukların üzerine gitmedi YKP yöneticilerinden Durduran; Akıncı ...

NACAK GAZETESİ- Y TKP 1999 yılında UBP ile koalisyon kurdu. Akıncı da Başbakan yardımcısı oldu. Ne yaptı bir şey söylesin. Akıncı’nın h...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Aydın AKKURT; Ajan-Provokatör Salsacı ve “Seçimi Boykot Grubu” Aydın AKKURT; Ajan-Provo...

Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimin KKTC’nin ve Kıbrıs Türk ...

Sümer Şehitoğlu, “Seçimi Boykot Grubu”na dikkat çekti;   “Türkiye karşıtlarına destek veriyorlar” Sümer Şehitoğlu, “Seçimi ...

NACAK GAZETESİ- “Çok ilginç bir şekilde kendilerini “milliye...

“AB Rum-Yunan ikilisine boyun eğiyor” “AB Rum-Yunan ikilisine b...

NACAK GAZETESİ- “Türkiye ve KKTC’nin içinde adil şekilde yer...

Meclis Başkan Yardımcısı Töre;    Azerbaycan seninleyiz Meclis Başkan Yardımcısı ...

NACAK GAZETESİ- Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu T...

“Vaka sayıları şeffaf bir şekilde açıklanıyor” “Vaka sayıları şeffaf bir...

NACAK GAZETESİ- “Yapılan tüm PCR sonuçları aynı gün Sağlık B...

Rumlar Ermenistan’a dayanışma belirtti Rumlar Ermenistan’a dayan...

NACAK GAZETESİ- Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis’in,...

YKP yöneticilerinden Durduran;  Akıncı yolsuzlukların üzerine gitmedi YKP yöneticilerinden Durd...

NACAK GAZETESİ- Y TKP 1999 yılında UBP ile koalisyon kurdu. ...

“Seçilecek Cumhurbaşkanı Türkiye ile uyumlu olmalı” “Seçilecek Cumhurbaşkanı ...

NACAK GAZETESİ- “Üniversite olarak KKTC siyasetinde tabi ki ...

Anavatan yardım elini yine uzattı…  Beş ambulans gönderiyor Anavatan yardım elini yin...

NACAK GAZATESİ – Sağlık Bakanı Ali Pilli, Pandemi Hast...

Eğitim HABERLERİ