Reklamı kapat
Reklamı kapat
Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Tatar; İki devletli çözüm masada olmalı

23 Ocak 2020 - 10:34 'de eklendi ve A+A-

Tatar; İki devletli çözüm masada olmalı

NACAK GAZETESİ- Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs Türkü’nün özünü temsil eden UBP’nin, KKTC’nin sigortası olduğunu söyledi.
Ersin Tatar, kitle toplantıları çerçevesinde önceki gün Güzelyurt Atatürk Kültür Merkezi’nde halkla buluştu.
UBP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Tatar, 20 yıldır siyasetin her kademesinde hizmet verdiğini söyleyerek, şimdi de partisinin kendisini cumhurbaşkanlığı görevine layık görmesinin kendisi için bir onur olduğunu belirtti.
Tatar, UBP’nin Kıbrıs Türk Halkı’nın özünün temsilcisi, KKTC’nin sigortası olduğunu kaydetti.
Tatar, “Bizim önceliklerimiz, niçin çaba gösterdiğimiz çok nettir. Biz Kıbrıs Türk halkının huzur ve güven içinde yaşamasını, ileri gitmesini istiyoruz. Özgürlüğümüze, egemenliğimize sahip çıkıyoruz. Herkes Doğu Akdeniz’deki gelişmeleri yakından izlemelidir. UBP olarak Anavatan Türkiye ile birlikte Kıbrıs Türk Halkı’nın denizlerdeki, göklerdeki haklarına da sahip çıkıyoruz. Bunlar çok önemlidir” dedi.
“ALTERNATİFLER DE KONUŞULMALI”
Konuşmasında Kıbrıs konusuna da değinen Tatar, yıllardır devam eden uzun süreçli federasyon görüşmeleri bulunduğuna işaret ederek, iki devlet yanında, alternatiflerin de masada konuşulması gerektiğini söyledi.
Tatar, Türkiye’nin etkin fiili garantisi ile yan yana işbirliği içinde yaşayan iki devletin, Kıbrıs Türk halkının kendi geleceğini tayin edebileceği egemen eşitlik temelinin önemine vurgu yaptı.
Tatar, Türkiye ile birlikte siyaset geliştirme, güçlü bir KKTC yaratma, büyük projelere imza atma ve Devlet için güvenli bir ortam yaratma adına Cumhurbaşkanlığı makamının UBP’de olmasının önemli olduğunu dile getirdi.
“KENARA BIRAKILMALI”
Varsa, parti içi dargınlıkların böylesi önemli bir cumhurbaşkanlığı yarışında bir kenara bırakılması gerektiğini söyleyen Ersin Tatar, kendisinin UBP adına yarışta olduğunu belirtti ve birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.
Ersin Tatar, tüm örgütlerle gece gündüz çalışarak cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacaklarına inanç belirterek, bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğini, KKTC gerçeğini dünyaya anlatıp halkını en iyi şekilde dünyada temsil edeceğini söyledi.
SANER
UBP Genel Sekreteri Ersan Saner de konuşmasında, UBP’nin Kıbrıs Türk halkının her platformdaki savunucusu olarak bu seçimlerde de birlik ve beraberlik içerisinde başarıya ulaşacağını belirtti.
Saner, Kıbrıs konusunda yaşananlar doğrultusunda, yeni bir gelecek için dünyada ne olup bittiğini iyi bilen, halkın adayı olan Ersin Tatar’ı Cumhurbaşkanlığı makamına taşıyacaklarını söyledi.
UBP Genel Sekreteri Ersan Saner, tüm UBP’lilerin bir birlerine saygı ve sevgiyle sarılarak bu görevi yerine getireceklerinden en küçük bir şüphesi olmadığını kaydetti.
GÜNDÜZ
UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Menteş Gündüz de, cumhurbaşkanlığı seçimini UBP’nin kazanmasının önemine işaret etti ve bunu başarabilecek güçte olduklarını söyledi.
Her an halkın içinde olan Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı olmasını sağlayacaklarını vurgulayan Gündüz, Kıbrıs Türk halkının güvenliği, garantisi ve geleceği söz konusu olduğunda dargınlıkların bir kenara bırakılması gerektiğini ifade etti.
****
“Bir nefes Anadolu” oyunu sahnelenecek
FOTOLUDUR
Girne Belediyesi’nin düzenlediği Tiyatro Günleri’nde, 28 Ocak Salı akşamı saat 20.00’de “Bir nefes Anadolu” isimli tiyatro oyunu sahnelenecek.
Girne Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 20 TL olarak belirlenen etkinliklerin biletleri, belediyeden (0392 650 01 00) ve Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu gişesinden (0533 821 21 44) temin edilebilecek.
“VEDA DEĞİL, MERHABA” SAHNELENDİ
Tiyatro Günleri, dün akşam, Utku Erişik’in yazıp oynadığı “Veda Değil, Merhaba” isimli oyunla devam etti. Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda sahnelenen oyuna tiyatroseverler ilgi gösterdi.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü etkinlikte yaptığı konuşmada; Utku Erişik’in yazıp oynadığı “Veda Değil, Merhaba” isimli oyunun sahnelenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Kapalı Maraş” toplantısı… TDP ile Rum tarafı karşı çıktı “Kapalı Maraş” toplantısı… TDP ile Rum ...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın destekçisi TDP, “Hukuki, Siyasi ve Ekonomik Yönleri İle Kapalı Maraş” toplantısına kar...

AB harekete geçti… “Pusula”ya 50 bin Euro AB harekete geçti… “Pusula”ya 50 bin Eur...

Dijital bir platform olan Pusula, sivil toplum bilincinin güçlendirilmesini hedefi ile Kıbrıs genelinde yaşam kalitesini artırmaya yöne...

Başbakan Tatar; Kıbrıs’ta yan yana yaşayan iki devlet Başbakan Tatar; Kıbrıs’ta yan yana yaşa...

NACAK GAZETESİ- Başbakan Ersin Tatar, Doğu Akdeniz’de Türklerin, Rumlar kadar hak sahibi olduğunu söyledi. Tatar, bir dizi temast...

Başbakan Tatar; Çözüm için başka seçenekler gerekir Başbakan Tatar; Çözüm için başka seçenek...

NACAK GAZETESİ- Başbakan Ersin Tatar, Lordlar Kamarasında KKTC Dostluk Grubu toplantısında, artık adadaki gerçeklerin görülüp kabul edi...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
“Kapalı Maraş” toplantısı… TDP ile Rum tarafı karşı çıktı “Kapalı Maraş” toplantısı...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın destekçisi ...

AB harekete geçti… “Pusula”ya 50 bin Euro AB harekete geçti… “Pusul...

Dijital bir platform olan Pusula, sivil toplum bilincinin gü...

Başbakan Tatar; Kıbrıs’ta yan yana yaşayan iki devlet Başbakan Tatar; Kıbrıs’t...

NACAK GAZETESİ- Başbakan Ersin Tatar, Doğu Akdeniz’de ...

Larnaka Limanı “Savaş Limanı” oluyor… Bu hazırlık kime karşı? Larnaka Limanı “Savaş Lim...

NACAK GAZETESİ- Larnaka Limanı’na önümüzdeki bir-iki gün içe...

Başbakan Tatar; Çözüm için başka seçenekler gerekir Başbakan Tatar; Çözüm içi...

NACAK GAZETESİ- Başbakan Ersin Tatar, Lordlar Kamarasında KK...

Aydınova;      İki devlete dayalı çözüm Aydınova; İki d...

NACAK GAZETESİ- Limasol (Leymosun) Direnişi ve Şehitleri, Gi...

Atilla ÇİLİNGİR; Akıncı’dan Skandal Sözler Atilla ÇİLİNGİR; Akıncı’...

KKTC’de Nisan ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi önces...

Av. Fuat VEZİROĞLU;  TAYFUR SÖKMEN Av. Fuat VEZİROĞLU; TA...

Bir noktayı telgraf kısalığında tekrar edelim. Siyaset günde...

Kamil ÖZKALOĞLU; KKTC’yi Kaybetmenin Dönüşü Yok Kamil ÖZKALOĞLU; KKTC’yi...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Kıbrıs Türk halkının s...

Aydın AKKURT Akıncı ve İlhak Aydın AKKURT Akıncı ve İ...

Kıbrıs’ı Osmanlı İmparatorluğu’ndan kiralayan İngiltere’nin ...

Eğitim HABERLERİ