Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Temel Seviye Türk İşaret Dili Kursu’na katılan kursiyerler katılım belgelerini aldı

Girne Belediyesi tarafından Özyalçın Şirketler Grubu iş birliğinde ve Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı (KİKEV) katkılarıyla, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nde “Dilimiz sevgi, parmaklarımız sesiniz olsun” sloganıyla düzenlenen Temel Seviye Türk İşaret Dili Kursu’na katılan kursiyerler katılım belgelerini aldı. Girne Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Özyalçın Şirketler Grubu Direktörleri Yağmur […]

13 Eylül 2022 - 17:56 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi. A+A-

Temel Seviye Türk İşaret Dili Kursu’na katılan kursiyerler katılım belgelerini aldı

Girne Belediyesi tarafından Özyalçın Şirketler Grubu iş birliğinde ve Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı (KİKEV) katkılarıyla, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nde “Dilimiz sevgi, parmaklarımız sesiniz olsun” sloganıyla düzenlenen Temel Seviye Türk İşaret Dili Kursu’na katılan kursiyerler katılım belgelerini aldı.

Girne Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Özyalçın Şirketler Grubu Direktörleri Yağmur ve Yaprak Özyalçın’a, KİKEV Mütevelli Heyeti Başkanı Bahire Doğru’ya, Türk İşaret Dili Eğitmen ve Tercümanı Dr. Aslı Önay Akçay’a da birer teşekkür plaketi takdim etti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, şehirde ayrıştırmadan insanları kapsayıcı olmanın önemine işaret ederek, bu hedefle çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Bu projenin kendisini çok heyecanlandırdığını anlatan Güngördü, bu eğitimi işitme sorunu olan bireylerle eşit koşullarda hizmet ve iletişim kurma adına önemsediklerini vurguladı.

Temel Seviye Türk İşaret Dili Kursu’na katılarak eğitim alanların, eğitime sponsor olan Özyalçın Şirketler Grubu yöneticilerinin ve KİKEV yöneticilerinin ve eğitmen Dr. Aslı Önay Akçay’ın çok önemli bir iş yaptıklarını kaydeden Güngördü, Özyalçın Şirketler Grubu’nun böylesi anlamlı bir projeye sponsor olmasının tüm iş insanlarına örnek teşkil ettiğini vurguladı.

Güngördü, “Şehirde böylesi duyarlı iş insanlarının olması bizleri çok mutlu etti. Böylesi sosyal sorumluluk projelerine destek veren iş insanlarının çoğalmasını ümit ederim. Özyalçın ailesi, özelde Girne Belediyesi genelde de Kıbrıs için çok önemli bir konuya kucak açtı” dedi.

Güngördü, kursa katkı koyan herkese, kursiyerlere ve Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi çalışanlarına da teşekkür etti.

KİKEV Mütevelli Heyeti Başkanı Bahire Doğru, KİKEV’in kurulduğu günden bugüne sosyal ve toplumsal projeler hayata geçirdiğine dikkat çekerek, vakfın işaret dilinde doğru ve engelsiz iletişimi sağlama noktasındaki çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Doğru, bu kursun gerçekleşmesine ve toplumsal farkındalığa katkı sağlayan Girne Belediyesi’ne ve Özyalçın Şirketler Grubu’na, eğitmen Aslı Önay Akçay’a, aynı zamanda kursa katılan kursiyerlere engelsiz iletişime destek oldukları için KİKEV Mütevelli Heyeti adına teşekkür etti.

Doğru, “Engelsiz bir kent için güzel çalışmalar yapan Girne Belediyesi, Türk İşaret Dili Kursu için yaptığı iş birliği ile engelsiz yürek olduğunu en güzel şekilde kanıtlamıştır. Amacımız engelsiz bir ülke engelsiz şehirlerin oluşturulmasına katkı sağlamaktır. Bu bağlamda destek varsa engel yok diyorum” şeklinde konuştu.

Özyalçın Şirketler Grup Direktörleri Yaprak Özyalçın ve Yağmur Özyalçın da yaptıkları konuşmada, üç kurumun ortaklığında hayat bulan projeye katkı sağlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Özyalçın Şirketler Grup Direktörleri, işitme engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak, onların kendilerini daha iyi, hür bir şekilde ifade etmelerini sağlamak, işitme engellilerin aileleri yanında duyarlı kişilerin bu kursu alarak bu alanda birçok ihtiyaç duyan kesme ışık olup, fayda sağlayacak olmalarından mutlu olduklarını ifade etti.

Özyalçın Şirketler Grup Direktörleri, toplumda farkındalık yaratmak adına ve engelsiz bir kent için sosyal sorumluluk alanında öncü çalışmalara katkı sağlamaya devam edeceklerinin altını çizerek, sürekli eğitim ve gelişimin önemine inanan bir kurum olduklarını belirtti.

Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlenen kursların topluma ve çalışanlarına yaptığı olumlu katkıdan da söz eden direktörler konuşmalarında, “İnsana yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğunu biliyor ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm bu farkındalıkla sosyal sorumluluk projelerimizle ve paydaşlarımızla birlikte yol alarak; diğer kurum ve kuruluşlara da örnek teşkil etmeyi ümit ediyor, bu yöndeki çalışmaların artmasını temenni ediyoruz” dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Özel gereksinimli bireyler için devlet olarak elimizden ne gelirse yapmaktayız” “Özel gereksinimli bireyler için devlet ...

Kabuldeki konuşmasında, filmi izlediğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, filmin amacının, gereksinimli bireylere doğru zamanda yakınlık v...

Çavuşoğlu:Havayolunun kurulmasını Bakanlar Kurulu’ndaki herkes desteklemektedir Çavuşoğlu:Havayolunun kurulmasını Bakanl...

    Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın hükümet ortaklarının yatırım yapmasına imkan ...

Cumhuriyet Meclisi, yeni yasa döneminin ilk denetim toplantısını yaparak bugünkü çalışmasını tamamladı Cumhuriyet Meclisi, yeni yasa döneminin ...

Cumhuriyet Meclisi, yeni yasa döneminin ilk denetim toplantısını yaparak bugünkü çalışmasını tamamladı. 7 saate yakın süren toplantıda,...

Amcaoğlu: “Enerji Dairesi ve Enerji Üst Kurulu” oluşturulacak Amcaoğlu: “Enerji Dairesi ve Enerji Üst ...

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu,  gerekli tedbirler alınmazsa, enerji girdi maliyetlerinin artacağını, iş dünyası ve hane halkı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
“Özel gereksinimli bireyler için devlet olarak elimizden ne gelirse yapmaktayız” “Özel gereksinimli bireyl...

Kabuldeki konuşmasında, filmi izlediğini belirten Cumhurbaşk...

Çavuşoğlu:Havayolunun kurulmasını Bakanlar Kurulu’ndaki herkes desteklemektedir Çavuşoğlu:Havayolunun kur...

    Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bayındırlık ve Ulaş...

Cumhuriyet Meclisi, yeni yasa döneminin ilk denetim toplantısını yaparak bugünkü çalışmasını tamamladı Cumhuriyet Meclisi, yeni ...

Cumhuriyet Meclisi, yeni yasa döneminin ilk denetim toplantı...

Amcaoğlu: “Enerji Dairesi ve Enerji Üst Kurulu” oluşturulacak Amcaoğlu: “Enerji Dairesi...

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu,  gerekli tedbirler ...

Şan: Ülkede yeterli akaryakıt mevcut, herhangi bir enerji sıkıntısı yaşanmayacak Şan: Ülkede yeterli akary...

Maliye Bakanı Alişan Şan, Cumhuriyet Meclisinde KIB-TEK akar...

Cumhurbaşkanı Tatar NEU Drift yarış takımını kabul etti Cumhurbaşkanı Tatar NEU D...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC ve Avrupa’da önemli başarıla...

Hayvancılık Dairesi’nden balık avcılarına uyarı Hayvancılık Dairesi’nden ...

Hayvancılık Dairesi, Amatör (Sportif) Su Ürünleri Avcılığı T...

“Yeşil Şehirden Yeşil Adaya” zeytin çalıştayı başladı “Yeşil Şehirden Yeşil Ada...

Girne Belediyesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasınd...

Oğuz Ankara’da TC Tarım Bakanı Kirişci ile görüştü Oğuz Ankara’da TC Tarım B...

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz Ankara’da temasl...

Meclis Genel Kurulu milletvekillerinin güncel konuşmaları ile devam ediyor Meclis Genel Kurulu mille...

Denetim işleviyle yeni dönemin ikinci toplantısını yapan Cum...

Eğitim HABERLERİ