Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Trafik kazası yapıp kaçan Yusuf Gül’ün suç listesi kabarık çıktı

28 Temmuz 2021 - 9:09 'de eklendi ve A+A-

Trafik kazası yapıp kaçan Yusuf Gül’ün suç listesi kabarık çıktı

Mağusa-İskele Anayolu’nda hafta sonu yaptığı trafik kazasının ardından aracını ve kazada ağır yaralanan arkadaşı Meryem Gug’u kaza yerinde bırakıp kaçması nedeni ile polis tarafından her yerde aranan Yusuf Gül, kazadan bir gün sonra arkadaşının evinde saklanırken tespit edildi.

Polisin zanlı Yusuf Gül’ün üzerinde yaptığı aramada tespit ettikleri ise zanlının kaza yerinden neden kaçtığını ortaya çıkardı.

Muhaceret kontrolünde Yusuf Gül isimli bir şahsın ülkeye giriş çıkışının olmadığını tespit eden polis zanlı Yusuf Gül’ün üzerinden çıkan Ahmet Gül’e ait TC kimlik kartı ile ülkeye girdiğini belirledi, bununla kalmayan zanlı Yusuf Gül’ün arandığını bildiği için 28 Temmuz 2021 tarihinde Türkiye’ye gitmek üzere yine Ahmet Gül kimliği ile bilet aldığı da ortaya çıktı.

Yürütülen soruşturma zanlı Yusuf Gül’ün 2019 yılında kardeşi Ahmet Gül’ün kimliğine bürünerek KKTC’ye geldiği ve 2 yıldır ülkede kaçak bir şekilde kaldığı da tespit edildi.

Zanlı Yusuf Gül, “Ağır yaralanma ile neticelenen trafik kazası yapmak”, “Tehlikeli sürüş”, “KKTC’den sürüş ehliyetsiz araç kullanmak” ve “Sigorta kapsamaksızın araç kullanmak” suçlamaları ile ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Zanlı Yusuf Gül aleyhinde “Başkasının kimliğine bürünme” ve “KKTC’de izinsiz ikamet etmek” suçlarıyla ilgili olarak Adli Şube de soruşturma başlattı.

Polis, kazada ağır yaralanan Meryem Gug’un hayati tehlikesi olduğunu ve doktorunun her an solunum cihazına bağlanabileceğini söylediğini açıkladı.

“HASTANEYE GİTTİ, MUAYENE OLMADAN KAÇTI”

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Murat Karakoca mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Yusuf Gül’ün, 25 Temmuz 2021 tarihinde Mağusa-İskele Anayolu üzerinde Ambelia Restoran civarlarında yönetimindeki HH 036 plakalı araç ile Mağusa istikametine doğru sol şerit içerisinde seyrederken dikkatsizliği sonucu yolun solundan çıkarak beton köprünün kenarına aracın ön kısmıyla çarptığını ve 2 takla atıp durduğunu açıkladı.

Kaza esnasında araçta yolcu olarak bulunan Meryem Gug’un araçtan fırlayarak yol içerisine savrulduğunu belirten Karakoca, ağır şekilde yaralanan Meryem Gug’un önce Mağusa Devlet Hastanesine, ardından ise Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine kaldırıldığını ve yapılan muayenesinde kafatasında kırık, sol göğüs çevresinde ve omuriliğinde çatlak teşhisiyle YDÜ Hastanesine sevk edilerek Genel Yoğun Bakım Sevisi’nde müşahede altına alındığını açıkladı.

Polis, zanlı Yusuf Gül’ün kazanın ardından olay yerinden yürüyerek ayrıldığını ve Mağusa Devlet Hastanesi’ne gittiğini ancak kontrol olmadan hastaneden de ayrıldığının tespit edildiğini açıkladı.

TÜRKİYE’YE KAÇACAKTI, YAKALANDI

Tanıklardan yapılan soruşturmada zanlının isminin Yusuf Gül olduğunun öğrenildiğini ifade eden Karakoca, muhaceretten soruşturmasında böyle bir ismin adaya giriş çıkışının olmadığının tespit edildiğini açıkladı.

Zanlı Yusuf Gül’ün, 26 Temmuz 2021 tarihinde arkadaşının evinde tespit edilerek tutuklandığını söyleyen Karakoca, zanlının üstünde yapılan aramada kardeşi Ahmet Gül’e ait TC kimlik kartı ve yine Ahmet Gül adına düzenlenmiş TC ehliyet tutanağı ve 28 Temmuz 2021 tarihinde Türkiye’ye gitmek için acenteden alınmış bir biletin tespit edildiğini açıkladı.

Tespit edilen kimlikle yeniden muhaceretten soruşturma yapıldığını söyleyen Karakoca, zanlının, kardeşi Ahmet Gül’ün kimliğine bürünerek 2019 yılı Mayıs ayı içerisinde Ercan Havaalanı’ndan KKTC’ye giriş yaptığının tespit edildiğini kaydetti.

HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

YDÜ Hastanesi’nde görevli doktordan yapılan soruşturmada Meryem Gug’un boynunda kırık ve akciğerinde ezilme olduğunun öğrenildiğini belirten Karakoca, Gug’un hayati tehlikesinin devam edip her an solunum cihazına bağlanabileceğinin, dolayısıyla en kısa zamanda ameliyata alınması gerektiğinin öğrenildiğini söyledi.

Yürütülen soruşturmanın yeni başladığını belirten Karakoca, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme suçların ciddiyetine dikkat çekerek, soruşturmanın selameti açısından zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
12 adet kamyon jantı çalmakla suçlanıyor 12 adet kamyon jantı çalmakla suçlanıyor...

Geçitkale’de 16-17 Temmuz 2021 tarihleri, saat 20.00 – 05.30 saatleri arasında bir işyerinin önünden bulunan 12 adet kamyon...

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üstünde Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin ü...

Meteoroloji Dairesi’nden edinilen bilgilere göre KKTC genelinin alçak basınç sistemi ile sıcak hava kütlesinin etkisi altında kalması b...

Tel-Sen bugün uyarı grevi yapacak Tel-Sen bugün uyarı grevi yapacak

Kıbrıs Türk Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) Başkanı Tamay Soysan geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu yazılı açıklamada, ...

Bakanlar Kurulu toplanıyor Bakanlar Kurulu toplanıyor

Bakanlar Kurulu, bugün saat 10.00’da toplanıyor. Başta Koronavirüs salgınına karşı yeni tedbirler ve ülke genelinde meydana gelen yangı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Başbakan Ersan Saner’in meslekten men edilmesi için imza kampanyası başlatıldı Başbakan Ersan Saner’in m...

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (KTMMOB) ka...

Sakarya’da öğrenciler, Kıbrıs Barış Harekatı’nı gazilerden dinledi Sakarya’da öğrenciler, Kı...

Türkiye Muharip Gaziler Karasu Temsilcisi Enver Yıldız ve Ka...

Küresel piyasalar Fed’den daha ‘şahin’ Küresel piyasalar FedR...

ABD tahvil getirilerindeki yükselişle piyasaya yansıyan enfl...

Ersin Tatar: “İki egemen devlete dayalı politikayı sabırla anlatmaya devam edeceğiz” Ersin Tatar: “İki egemen ...

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkevi’nin a...

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Azeri mevkidaşı ile New York’ta görüştü Dışişleri Bakanı Tahsin E...

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Baka...

Borrell ile Çavuşoğlu, New York’ta bir araya geldi: “Türkiye ile yakın iş birliği ve koordinasyon esastır” Borrell ile Çavuşoğlu, Ne...

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yük...

Eczacı Kavçın isyan etti: “Elalemin kafasını ben yapacak olsam kokain satar, kral gibi yaşarım” Eczacı Kavçın isyan etti:...

Lefkoşa’daki İmge Eczanesi’nin sahibi Halit Kavçın, kişisel ...

ABD Başpiskoposuna tepki gösteren Rum tarafına Tatar’dan yanıt: “Gelmesi en doğal hakkı” ABD Başpiskoposuna tepki ...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Amerika Ortodoks Kilisesi Başpisk...

KKTC’nin vergi rekortmenleri belli oldu KKTC’nin vergi reko...

Maliye Bakanlığı, 2020 Gelir Yılı Kurumlar Vergisi ve Gelir ...

El-Sen: “Teknecik Elektrik Santrali’ni kapatmamız artık an meselesi” El-Sen: “Teknecik Elektri...

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) t...

Eğitim HABERLERİ