Reklamı kapat
Reklamı kapat
Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Turizm ve Çevre Bakanı Üstel; Yeni bir imaj yeni bir tanıtım

08 Kasım 2019 - 10:08 'de eklendi ve A+A-

Turizm ve Çevre Bakanı Üstel;    Yeni bir imaj yeni bir tanıtım

NACAK GAZETESİ- Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Londra’da düzenlenen World Travel Market 2019 Turizm Fuarı kapsamında TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştü; görüşmede ülke turizmi ile ilgili gelişmeler değerlendirildi.
Bakanlık’tan verilen bilgiye göre, Üstel KKTC’nin bu yıl yeni bir imajla, yeni bir tanıtım kampanyasına çıktığını söyledi ve bu yıl Türkiye’nin desteği ile turizmde daha büyük hedeflere doğru gittiklerini kaydetti.
Ülke turizmi ile ilgili büyük bir organizasyon hazırladıklarını da ifade eden Üstel, önümüzdeki aylarda yapılacak olan organizasyona Ersoy’u da davet ettiklerini ve Ersoy’un da davete icabet edeceğini kaydetti.
TANITIM FİLMİ
TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak bir tanıtım filmi hazırladıklarını da dile getiren Üstel, tanıtım filminin ilkinin İngiltere pazaranına yönelik yapıldığını daha sonra farklı dillerde farklı ülkelere yönelik de düzenleneceğini ifade etti.
Üstel, uluslararası tanıtım çalışmaları kapsamında İngiltere genelinde saygın internet siteleri, yüksek tirajlı gazetelerin siteleri ve İngiltere’nin önde gelen 50 internet sitesinde kasım ayından itibaren görsel ve video gösterimleri ile güçlü bir tanıtım kampanyası yürütüldüğünü de söyledi.
İlk kez bu boyutta büyük çaplı bir çalışma gerçekleştiğini belirten Üstel, dijital medyada yapılan reklamlar ile İngiltere pazarında ülkenin marka bilinirliğinin artmasını ve 2020 turizm yılında İngiltere pazarının büyümesini hedeflediklerini kaydetti.
ERSOY
TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise açıklamasında, Türkiye’nin büyük bir tanıtım kampanyasına başladığını ve önümüzdeki yıl bütçelerinin 180 milyon dolar olduğunu söyledi.
Ersoy, Thomas Cook’un iflası ve Brexit’e rağmen rezervasyonlarda ciddi bir artış olduğunu kaydetti.
Ersoy, “Kuzey Kıbrıs’ın bu yıl başlattığı tanıtım ve pazarlama çalışmaları neticesinde güzel geri dönüşler alındığını ve Kuzey Kıbrıs için 2020 yılı rezervasyonlarının arttığını gözlemliyoruz” diye konuştu.
Kuzey Kıbrıs’la ilgili güzel bir tanıtım filmi hazırladıklarını dile getiren Ersoy, “Yakın bir tarihte Bakanımız Ünal bey ile bunun tanıtımını yapacağız. Yeni yıldan itibaren de başta İngiltere pazarı olmak üzere çok sayıda ülkede Kuzey Kıbrıs’ın tanıtım filminin yer alması için destek vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.
KKTC turizminin tanıtım ve pazarlama çalışmalarında her zaman işbirliği içerisinde olduklarını söyleyen Ersoy, yeni projelerin de gündemde olduğunu kaydetti.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Erhürman’ı uyardı Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Erhürman’ı...

NACAK GAZETESİ- Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora,  Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı ve CTP’nin Cumhurbaşk...

Rumlar çılgına döndü Rumlar çılgına döndü

NACAK GAZETESİ-  Türkiye’nin Yavuz sondaj gemisinin Güney Kıbrıs’ın sözde Münhasır Ekonomik Bölgesi’nde (MEB) bulunan 8’inci pars...

Serdar Denktaş’tan Tatar’a destek gibi mesaj Serdar Denktaş’tan Tatar’a destek gibi ...

NACAK GAZETESİ- Serdar Denktaş: KKTC’yi vatan Türkiye’yi Anavatan gören kişi Cumhurbaşkanı olmalı Bu ülkeyi seven, devletini yaşatmak i...

Bazı Kıbrıslı Türkler ve Rumlar papazlarla birlikte denize zeytin dalı attılar… Bir bu eksikti! Bazı Kıbrıslı Türkler ve Rumlar papazlar...

NACAK GAZETESİ- Bazı Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Rumların, papazlarla birlikte önceki sabah  sabah, barış mesajı yollamak amacıyla, Ba...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Aydın AKKURT;  Akıncı, Erhürman ve provokatörler Aydın AKKURT; Akıncı, E...

Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili yar...

Rauf R. DENKTAŞ; Nereye doğru? Rauf R. DENKTAŞ; Nereye ...

Komünist Akel Partisi’nin Avrupa Parlamentosu’ndaki Milletve...

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Erhürman’ı uyardı Kıbrıs TMT Mücahitler Der...

NACAK GAZETESİ- Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz...

Rumlar çılgına döndü Rumlar çılgına döndü

NACAK GAZETESİ-  Türkiye’nin Yavuz sondaj gemisinin Güney Kı...

Serdar Denktaş’tan Tatar’a destek gibi mesaj Serdar Denktaş’tan Tatar’...

NACAK GAZETESİ- Serdar Denktaş: KKTC’yi vatan Türkiye’yi Ana...

Bazı Kıbrıslı Türkler ve Rumlar papazlarla birlikte denize zeytin dalı attılar… Bir bu eksikti! Bazı Kıbrıslı Türkler ve ...

NACAK GAZETESİ- Bazı Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Rumların, ...

Anket sonuçları açıklandı… Seçimi Tatar kazanacak Anket sonuçları açıklandı...

NACAK GAZETESİ- Gezici Araştırma Şirketi, Nisan ayında yapıl...

Av. Fuat VEZİROĞLU;  DENKTAŞ (II) Av. Fuat VEZİROĞLU; DEN...

“O, küçücük bir ülkeden bütün dünyaya kafa tuttu, direndi, K...

Aydın AKKURT;  Cumhurbaşkanlığı Seçimde Sağ Param Parça mı? Aydın AKKURT; Cumhurbaş...

Önümüzdeki Nisan ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçi...

Rum tarafının “çözüm” hedefi… Türkiye’yi Kıbrıs’tan uzaklaştırmak Rum tarafının “çözüm” hed...

NACAK GAZETESİ- Libya ile ilgili gelişmeler beklenirken Türk...

Eğitim HABERLERİ