Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Başçeri, SSEML öğrencilerini kabul etti

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Türkiye’de düzenlenen TEKNOFEST 2022’de “İlke” isimli araçları ile Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ve Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda birincilik elde eden Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi (SSEML) öğrencilerini kabul etti. Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’nde yer alan kabulde, SSEML Müdürü Çiğeltem Yıldırım Arifoğlu ile öğretmenler […]

22 Eylül 2022 - 15:21 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi. A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Başçeri, SSEML öğrencilerini kabul etti

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Türkiye’de düzenlenen TEKNOFEST 2022’de “İlke” isimli araçları ile Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ve Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda birincilik elde eden Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi (SSEML) öğrencilerini kabul etti.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’nde yer alan kabulde, SSEML Müdürü Çiğeltem Yıldırım Arifoğlu ile öğretmenler Ali Rıza Doğan ve Yüksel Yükseliş yer alırken, kabule Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Gençlik ve Spor Bakanlığı KKTC Koordinatörü Mithat Tekçam da katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, kabulde yaptığı konuşmada, gençleri başarılarından dolayı tebrik etti, öğrencilere “Başarılarınız gelenek olmaya başladı, tek tek hepinizi kutlarım” dedi.

Başçeri, lisenin düzenli olarak TEKNOFEST’e katıldığını, teknoloji alanında kararlılığını ortaya koyduğunu, “İlke” isimli aracıyla da bir başarıya daha imza attıklarını kaydetti, tek tek öğrencileri tebrik etti, TEKNOFEST’e dinamizmi ve enerji götürdüklerini söyledi.

Önümüzdeki yıllarda farklı takımlarla KKTC’nin daha yoğun temsil edilmesini arzuladıklarını ifade eden Başçeri, TEKNOFEST’te KKTC için ayrı stant oluşturulmasını zorlayacaklarını, teknolojik yarışta KKTC gençlerinin de yer alabilmesi için ortaya konan kararlılığa destek vermeye devam edeceklerini kaydetti.

Okul Müdürü Çiğeltem Yıldırım Arifoğlu da, Lefkoşa Büyükelçiliği’nin verdiği desteğe teşekkür ederek, öğretmen ve öğrencilerin güzel bir performans ortaya koyduğunu, başarı sağlandığını belirtti, ortaya konan mücadele ve emeğe işaret etti.

Arifoğlu, ülke genelinde diğer okullarda bu başarıyı nasıl yakalandıklarını da anlatmak istediklerini söyledi.

Öğrenciler de, yaşadıkları deneyimleri, çalışmaları, destekleri anlattı; başarıdan ülke ve gençlik adına gurur duyduklarını söyledi, TEKNOFEST’e kendilerinden emin gittiklerini vurguladı.

Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2022’ye katılarak, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ve Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda KKTC’yi temsil eden Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi ekibi, “İlke” ismini verdikleri araçlarıyla, 19 – 24 Temmuz tarihleri arasında Kocaeli’de düzenlenen yarışmalara katılarak, Liseler Arası Elektrikli Araç Yarışmasında ön teknik kontrol video ödülü klasmanında ve yarışmanın en büyük ödülü performansta birincilik elde etmişti.

30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenen Teknofest Karadeniz’de sunu hazırlamada da birincilik kazanan SSEML ekibi, ödüllerini Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştı.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Esnaf emirname tartışmalarının sona ermesini istiyor Esnaf emirname tartışmalarının sona erme...

İskele Bölgesi son yıllarda hem yerli hem de yabancı vatandaşların gözdesi… Büyük yatırımlar, bölgeye hareket getirdi… Esna...

Lapta Huzurevi’nde kalan yaşlılar için yoga ve boyama etkinliği düzenlendi Lapta Huzurevi’nde kalan yaşlılar için y...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın“Yaşlanmak değil, keyifle yaş almak için birlikteyiz” sloganıyla gerçekleştirdiği etkinlikler k...

SOS Çocukköyü Derneği’nin Aile Güçlendirme Programı devam ediyor… SOS Çocukköyü Derneği’nin Aile Güçlendir...

SOS Çocukköyü Derneği’nin Aile Güçlendirme Programı devam ediyor… SOS Çocukköyü Derneği çatısı altında 2006 yılından itibaren faa...

Şentop: KKTC’nin yanında durarak, haklı davasını desteklemeye devam edeceğiz Şentop: KKTC’nin yanında durarak, haklı ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, 27’nci Dönem 6’ncı Yasama Yılı’nın başlaması dolayısıylaMeclis Başkanı Mustafa Şentop konuşm...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Esnaf emirname tartışmalarının sona ermesini istiyor Esnaf emirname tartışmala...

İskele Bölgesi son yıllarda hem yerli hem de yabancı vatanda...

Lapta Huzurevi’nde kalan yaşlılar için yoga ve boyama etkinliği düzenlendi Lapta Huzurevi’nde kalan ...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın“Yaşlanmak değil, ke...

SOS Çocukköyü Derneği’nin Aile Güçlendirme Programı devam ediyor… SOS Çocukköyü Derneği’nin...

SOS Çocukköyü Derneği’nin Aile Güçlendirme Programı devam ed...

Erdoğan: Kıbrıs’ta iki ayrı devlet ve halk vardır Erdoğan: Kıbrıs’ta iki ay...

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27’nci Dönem 6’ı...

Şentop: KKTC’nin yanında durarak, haklı davasını desteklemeye devam edeceğiz Şentop: KKTC’nin yanında ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, 27’nci Dönem 6’nc...

Meteoroloji Dairesi: Perşembe ve cuma günleri yer yer sağanak yağmur bekleniyor Meteoroloji Dairesi: Perş...

Meteoroloji Dairesi’nin 1 -7 Ekim tarihlerini kapsayan hava ...

Töre, yangın bölgesinde incelemelerde bulundu Töre, yangın bölgesinde i...

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, yangın sonrası Ağırda...

KTÖS yetkililerinden Ağırdağ-Dağyolu İlkokulu’na ziyaret.. KTÖS yetkililerinden Ağır...

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve İlköğretim Daire...

Cumhurbaşkanı Tatar: Büyük bir felaket önlendi Cumhurbaşkanı Tatar: Büyü...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ağırdağ-Boğaz bölgesinde çıkan ya...

Sağlık Bakanı Altuğra:Meme kanseri en sık rastlanan kanser Sağlık Bakanı Altuğra:Mem...

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, meme kanserinin en sık r...

Eğitim HABERLERİ