Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

UBP’de anketi kim yapacak?

25 Ocak 2019 - 9:07 'de eklendi ve A+A-

UBP’de  anketi kim yapacak?

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ile UBP tabanının “çatı aday gösterilmesine” olumsuz bakması sonrasında , bu kez de “UBP Cumhurbaşkanı adayının anket ile belirlenmesi” gündeme getirildi.
UBP Genel Yönetim Kurulu’nda “Cumhurbaşkanı adayı anket ile belirlenecek” şeklinde bir karar alınmamasına rağmen, UBP içerisinde ve dışında yer alan küçük bir grup, “anket yapacağız” şeklinde açıklamalarda bulunuyor.
Söz konusu anket ile ilgili şüpheler yoğunlaşırken, elde edilen bilgilere göre anket, adı sır gibi saklanan bir kamuoyu araştırma şirketine yaptırılacak ve daha önceden belirlenen 500 kişiye “ UBP içinden veya dışından kimi aday görmek istersiniz” diye sorulacak.
Elde edilen güvenilir bilgilere göre de “anket” açıklamaları sonrasında UBP Genel Başkanı Tatar’ın devreye girdiği ve “anket yapılmayacak” dediği öğrenildi.

Erol Atakan, Sabahattin İsmail, Serden Hoca, Ali Erdal Hacımulla ve iki milletvekilinin HP Genel Başkanı Kudret Özersay’ın Cumhurbaşkanlığı seçiminde “Çatı Aday” olarak gösterilmesine yönelik söylem ve girişimleri devam ederken, bu kez de UBP Cumhurbaşkanı adayının anket ile belirlenmesi gündeme getirildi.
KARAR YOK
Gazetemizin elde ettiği bilgilere göre ise UBP Genel Yönetim Kurulu’nda “anket yapılması” yönünde alınmış bir karar yok.
TAÇOY’UN AÇIKLAMASI
UBP MYK’sında karar alınmamasına rağmen , UBP Cumhurbaşkanı adayının anket ile belirleneceğini ilk açıklayan UBP Genel Sekreteri Hasan Taçoy oldu. Taçoy, “Kıbrıs Postası” adlı haber sitesinde yer alan açıklamasında UBP’nin Cumhurbaşkanı adayının Şubat ayı içerisinde yapılacak anket ile belirleneceğini söylerken, söz konusu anketin “farklı partilerde ve bağımsız potansiyel Cumhurbaşkanı adayları ile ilgili sorular içereceğini” ifade etti.
BEROVA
UBP Genel sekreteri Hasan Taçoy’dan sonra da UBP Girne Milletvekili Özdemir Berova “ADA TV’de yaptığı açıklamalarda “UBP Cumhurbaşkanı adayının Şubat ayı içerisinde yapılacak anket ile belirleneceğini” tekrarlarken, şunları söyledi;
“Şubat ayı içerisinde Cumhurbaşkanı adayını belirlemek için ülke genelinde bir anket yapılacak. Tabanın bize ilettiği arzu UBP’nin kendi adayını çıkarmasıdır. Bu arzu kuvvetli bir şekilde seslendiriliyor. Ancak biz gelenekleri ve kurumları olan bir partiyiz. Cumhurbaşkanlığı seçiminde nasıl bir yol izlememiz gerektiğine yönelik çalışmaların yapılması lazım. Bu çalışmalar da başlamıştır. UBP olarak bu konuda bir anket yapacağız.”
UBP TABANI TEPKİLİ
Cumhurbaşkanlığı seçiminde “Çatı Aday” gösterilmesine olumsuz bakan UBP tabanının, “Cumhurbaşkanı adayının anket ile belirlenmesine” de tepkili olduğu bildirildi. Gazetemizi arayan UBP’li bazı milletvekilleri ile örgüt başkanları “Cumhurbaşkanı adayını belirlemek için ankete gerek olmadığını ve Cumhurbaşkanı adayını 12 bin UBP üyesinin kurultayda olduğu gibi sandığa giderek belirlemesi gerektiğini” söyledi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Basın devletin yaşatılmasına katkı sağlamalı” “Basın devletin yaşatılmasına katkı sağl...

NACAK GAZETESİ- Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, sorumluluğunun bilincinde olan duyarlı basının, Kıbr...

Evren;  “Medya dördüncü güç” Evren; “Medya dördüncü güç”

Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk halkının sesini hem ülkeye hem dünyaya duyurmak için özveriyle çalışan tüm basın mensup...

“Hastane kısa sürede tamamlanacak” “Hastane kısa sürede tamamlanacak”

NACAK GAZETESİ- Kıbrıs Vakıflar İdaresi, önceden Girne Amerikan Üniversitesi’ne (GAÜ) kiralanmış olan ancak daha sonra devralınan Karao...

KKTC’de FETÖ- PYD operasyonu  sürüyor KKTC’de FETÖ- PYD operasyonu sürüyor...

NACAK GAZETESİ- FETÖ – PYD soruşturma video kaydı ve belgeleri polis memuru Gümüşsoy’un hard-diskinden çıktı. “Resmi görevi kötüye kull...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
22 kilo uyuşturucu ele geçirildi 22 kilo uyuşturucu ele ge...

NACAK GAZETESİ- Rum Narkotik Polisinin, Larnaka’da büyük mik...

Şer ittifakından  askeri hava-deniz tatbikatı Şer ittifakından askeri ...

Güney Kıbrıs, Yunanistan, Fransa ve İtalya’nın katılımıyla g...

“Basın devletin yaşatılmasına katkı sağlamalı” “Basın devletin yaşatılma...

NACAK GAZETESİ- Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gene...

Evren;  “Medya dördüncü güç” Evren; “Medya dördüncü g...

Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk halkının ses...

“Hastane kısa sürede tamamlanacak” “Hastane kısa sürede tama...

NACAK GAZETESİ- Kıbrıs Vakıflar İdaresi, önceden Girne Ameri...

KKTC’de FETÖ- PYD operasyonu  sürüyor KKTC’de FETÖ- PYD operasy...

NACAK GAZETESİ- FETÖ – PYD soruşturma video kaydı ve belgele...

10 Temmuz 2020 NACAK Gazetesi 10 Temmuz 2020 NACAK Gaze...

10 Temmuz 2020 NACAK Gazetesi Okumak için Tıklayın...

Aydın AKKURT;  ABD-AB ve Diğerleri Aydın AKKURT; ABD-AB ve ...

Başta AB olmak üzere ABD ve diğer emperyalist güçlerin Annan...

Kamil ÖZKALOĞLU;  Size Ne Oldu? Kamil ÖZKALOĞLU; Size Ne...

İngiliz yönetimleri ve halkı tarihin hiçbir döneminde Türk d...

Emete GÖZÜGÜZELLİ;   Deniz Yetki Alanlarını Belirlemede En Önemli Unsur Nedir? Emete GÖZÜGÜZELLİ; Deni...

Türkiye iç sularını tanımladı mı? Hayır. O halde bu anlatımı...

Eğitim HABERLERİ