Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Umudumuzu eksiltmeyelim

30 Mart 2020 - 9:32 'de eklendi ve A+A-

Umudumuzu eksiltmeyelim

NACAK GAZETESİ-  Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, yarın başlayacak uzaktan eğitim için hazırlanan Kesintisiz Eğitim Merkezi ile ilgili öğrenci ve velilere seslendi.

Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla yazılı bir açıklama yapan ve “Bu zor günlerde birlikte daha güçlü olduğumuzun farkındalığı içinde hareket ederek, geleceğe daha aydınlık pencerelerden bakma umudunu içimizden hiç eksiltmeden yolumuza devam ediyoruz” diyen Çavuşoğlu, Bakanlık olarak amaçlarının süreç içerisinde yaşanacak ders kaybını en aza indirmek ve öğrencilerin evde daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak olduğunu vurguladı.

Bakan Nazım Çavuşoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Sevgili öğrenciler ve ailelerimiz. Dünya çapında olağanüstü bir durum oluşturan Covid-19 pandemisinin etkisiyle zamanınızı mecburen evde geçiriyorsunuz. Bu dönemde gerek kendi sağlığınız gerekse ailenizin sağlığı açısından bu zorunlu durum dolayısıyla okullarınıza da ara vermek zorunda kaldınız. Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı olarak devam eden bu süreçte, eğitime verilen zorunlu ara neticesinde, sizlerin eğitim – öğretim ihtiyaçlarınızı gidermek amacıyla oluşturduğumuz Kesintisiz Eğitim Merkezi bugünden itibaren hizmete giriyor.

Günümüz dünyasının gereklerinden olan uzaktan eğitimin bir parçası olarak, var olan imkânlarımız doğrultusunda hazırladığımız kesintisiz eğitim sistemini kısa sürede sizlere ulaştırmak için zaman ve mekân gözetmeksizin çalışan ve sürece gönülden destek sağlayan tüm öğretmenlerimizi ve bakanlık çalışanlarımızı gönülden selamlıyorum.

Bakanlık olarak amacımız evde geçireceğiniz sürede ikinci dönem itibarı ile derslerinizin kaybını en aza indirmek, dönem içindeki konulara öğretmenlerinizin hazırladıkları içerikler çerçevesinde devam etmenizi sağlamak ve evde daha kaliteli zaman geçirmenizi sağlamaktır. Bu amaçlar doğrultusunda ilkokul, ortaokul ve meslek liselerinin temel derslerine yönelik hazırladığımız içeriklere Kesintisiz Eğitim Merkezi’nden ulaşabileceksiniz.

Kesintisiz Eğitim Sistemi, ilk etapta ilkokul 4 ve 5. Sınıf Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji ve Sosyal Bilgiler; Ortaokul 6, 7 ve 8. sınıf Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji ile İngilizce ve Meslek Lisesi derslerinin anlatım ve yardımcı materyallerine ulaşma imkânı sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Zaman içerisinde sistem geliştirilecek, diğer sınıf düzeyleri de eklenecek ve zenginleştirilecektir.

Bunun yanında ilkokullarda ve ortaokullarda kullanılan İngilizce kitaplarının dijital erişimlerine imkân veren linkler de sistem içerisinde yer alacaktır. İsteyen öğrencilerimiz bu kaynaklara da ulaşabilecektir.

Sisteme ulaşmak için Bakanlığımızın web sitesindeki (mebnet.net) Uzaktan Eğitim bölümüne girmeniz ve misafir olarak sisteme giriş yapmanız yeterli olacaktır. Buradan devam ettiğiniz okul düzeyi ve sınıfı takip ederek ders içeriklerine ulaşabileceksiniz.

Bu zor günlerde birlikte daha güçlü olduğumuzun farkındalığı içinde hareket ederek, geleceğe daha aydınlık pencerelerden bakma umudunu içimizden hiç eksiltmeden yolumuza devam ediyoruz. Evde kalın, sağlıkla kalın.”

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Oktay; KKTC’nin yanındayız Oktay; KKTC’nin yanındayız

NACAK GAZETESİ- KKTC-TC arasında İktisadi ve Mali İş Birliği Anlaşması imzalandı. 2 milyar 288 milyon 976 bin TL’lik hibe ve kredi içer...

Akar;  KKTC’nin haklarını korumakta kararlıyız Akar; KKTC’nin haklarını korumakta kara...

NACAK GAZETESİ- TC Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Denizlerdeki meselelerimize baktığımızda, biz sadece kendi hak ve hukukumuzu deği...

Çavuşoğlu;  Rum tarafı KKTC ile anlaşmalı Çavuşoğlu; Rum tarafı KKTC ile anlaşmal...

NACAK GAZETESİ- TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin Akdeniz’deki sondaj faaliyetlerine ilişkin, “Bugün ...

“Mandacı zihniyet kabul edilemez” “Mandacı zihniyet kabul edilemez”

Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve Fransa’nın Dışişleri Bakanları, dün gerçe...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
29 Mayıs NACAK Gazetesi 29 Mayıs NACAK Gazetesi

29 Mayıs NACAK Gazetesi Okumak için tıklayın...

Gözler 11 Haziran’a çevrildi Gözler 11 Haziran’a çevri...

Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, pandeminin yargıya...

72 kilo uyuşturucu ele geçirildi 72 kilo uyuşturucu ele ge...

NACAK GAZETESİ- Rum Narkotik Şube Polislerinin, Limasol’da 7...

Rus Büyükelçi  Osatchy;   Rum tarafını destekliyoruz Rus Büyükelçi Osatchy; ...

NACAK GAZETESİ- Rusya’nın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Stanislav...

Mavroyannis;   Müzakereler KKTC’deki seçimden sonra Mavroyannis; Müzakerele...

NACAK GAZETESİ- Kıbrıs’ta görev yapan BM Barış Gücü’nün (UNF...

Başbakan Tatar;  Var olan siyasi irade devam edecek Başbakan Tatar; Var olan...

NACAK GAZETESİ- Başbakan Ersin Tatar, yeni tip koronavirüs (...

“Adını AİHM tarihine yazdırdı” “Adını AİHM tarihine yazd...

NACAK GAZETESİ- Başhakim Zeka bey, Kıbrıs Türk Halkının mode...

Patates üreticisi iflasın eşiğinde Patates üreticisi iflasın...

Patates Üreticileri Birliği, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanl...

Kocaismail  yardım çağrısında bulundu Kocaismail yardım çağrıs...

Kanser Hastalarına Yardım Derneği (KHYD) 26 Mayıs’ta 26 yaşı...

Pilli;  Hastalar gerekli hizmeti almalı Pilli; Hastalar gerekli ...

Sağlık Bakanlığı, Kamu Sağlık Çalışanları Nakil Tüzüğü’nün g...

Eğitim HABERLERİ