Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Umudumuzu eksiltmeyelim

30 Mart 2020 - 9:32 'de eklendi ve A+A-

Umudumuzu eksiltmeyelim

NACAK GAZETESİ-  Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, yarın başlayacak uzaktan eğitim için hazırlanan Kesintisiz Eğitim Merkezi ile ilgili öğrenci ve velilere seslendi.

Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla yazılı bir açıklama yapan ve “Bu zor günlerde birlikte daha güçlü olduğumuzun farkındalığı içinde hareket ederek, geleceğe daha aydınlık pencerelerden bakma umudunu içimizden hiç eksiltmeden yolumuza devam ediyoruz” diyen Çavuşoğlu, Bakanlık olarak amaçlarının süreç içerisinde yaşanacak ders kaybını en aza indirmek ve öğrencilerin evde daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak olduğunu vurguladı.

Bakan Nazım Çavuşoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Sevgili öğrenciler ve ailelerimiz. Dünya çapında olağanüstü bir durum oluşturan Covid-19 pandemisinin etkisiyle zamanınızı mecburen evde geçiriyorsunuz. Bu dönemde gerek kendi sağlığınız gerekse ailenizin sağlığı açısından bu zorunlu durum dolayısıyla okullarınıza da ara vermek zorunda kaldınız. Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı olarak devam eden bu süreçte, eğitime verilen zorunlu ara neticesinde, sizlerin eğitim – öğretim ihtiyaçlarınızı gidermek amacıyla oluşturduğumuz Kesintisiz Eğitim Merkezi bugünden itibaren hizmete giriyor.

Günümüz dünyasının gereklerinden olan uzaktan eğitimin bir parçası olarak, var olan imkânlarımız doğrultusunda hazırladığımız kesintisiz eğitim sistemini kısa sürede sizlere ulaştırmak için zaman ve mekân gözetmeksizin çalışan ve sürece gönülden destek sağlayan tüm öğretmenlerimizi ve bakanlık çalışanlarımızı gönülden selamlıyorum.

Bakanlık olarak amacımız evde geçireceğiniz sürede ikinci dönem itibarı ile derslerinizin kaybını en aza indirmek, dönem içindeki konulara öğretmenlerinizin hazırladıkları içerikler çerçevesinde devam etmenizi sağlamak ve evde daha kaliteli zaman geçirmenizi sağlamaktır. Bu amaçlar doğrultusunda ilkokul, ortaokul ve meslek liselerinin temel derslerine yönelik hazırladığımız içeriklere Kesintisiz Eğitim Merkezi’nden ulaşabileceksiniz.

Kesintisiz Eğitim Sistemi, ilk etapta ilkokul 4 ve 5. Sınıf Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji ve Sosyal Bilgiler; Ortaokul 6, 7 ve 8. sınıf Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji ile İngilizce ve Meslek Lisesi derslerinin anlatım ve yardımcı materyallerine ulaşma imkânı sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Zaman içerisinde sistem geliştirilecek, diğer sınıf düzeyleri de eklenecek ve zenginleştirilecektir.

Bunun yanında ilkokullarda ve ortaokullarda kullanılan İngilizce kitaplarının dijital erişimlerine imkân veren linkler de sistem içerisinde yer alacaktır. İsteyen öğrencilerimiz bu kaynaklara da ulaşabilecektir.

Sisteme ulaşmak için Bakanlığımızın web sitesindeki (mebnet.net) Uzaktan Eğitim bölümüne girmeniz ve misafir olarak sisteme giriş yapmanız yeterli olacaktır. Buradan devam ettiğiniz okul düzeyi ve sınıfı takip ederek ders içeriklerine ulaşabileceksiniz.

Bu zor günlerde birlikte daha güçlü olduğumuzun farkındalığı içinde hareket ederek, geleceğe daha aydınlık pencerelerden bakma umudunu içimizden hiç eksiltmeden yolumuza devam ediyoruz. Evde kalın, sağlıkla kalın.”

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“AB Rum-Yunan ikilisine boyun eğiyor” “AB Rum-Yunan ikilisine boyun eğiyor”...

NACAK GAZETESİ- “Türkiye ve KKTC’nin içinde adil şekilde yer almadığı hiçbir denklemden Akdeniz barışı çıkmaz. Özellikle AB; diplomasi ...

“AB verdiği sözleri yerine getirmedi” “AB verdiği sözleri yerine getirmedi”...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde, TBMM Başkanlığının katkılarıyla İstanb...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz;  KKTC’nin haklarını savunuyoruz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz;...

NACAK GAZETESİ- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Doğu Akdeniz’deki kaynaklar, Doğu Akdeniz’deki ülkel...

“Bölgesel konferansa KKTC de katılmalı” “Bölgesel konferansa KKTC de katılmalı”...

NACAK GAZETESİ- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Char...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Aydın AKKURT;   “Kıbrıs Cumhuriyeti” ve Rum Liderliği Aydın AKKURT; “Kıbrıs C...

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin oluşumunu sağlayan Zurih ve Londra an...

“Federasyon havuzuna atlamayacağız” “Federasyon havuzuna atla...

NACAK GAZETESİ- Emekli Büyükelçi Osman Ertuğ, Radyo Güven’de...

Sınıflarda öğrenci sayısı 20 ile sınırlandırıldı Sınıflarda öğrenci sayısı...

NACAK GAZETESİ- Okullarda sosyal mesafe kurallarına uygun bi...

Okullar kademeli olarak açılıyor Okullar kademeli olarak a...

NACAK GAZETESİ- Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaya koyacağı Ek ...

Rum-Yunan-ABD ilişkisi derinleşiyor Rum-Yunan-ABD ilişkisi de...

NACAK GAZETESİ- ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Selanik...

DİSİ Başkanı Neofitu;  Müzakereler kaldığı yerden başlamalı DİSİ Başkanı Neofitu; Mü...

NACAK GAZETESİ- DİSİ Başkanı Averof Neofitu’nun, telekonfera...

“Seçimi Boykot Grubu”na  tepki büyüdü…Köroğlu;   Adları milliyetçi ama ne oldukları belirsiz “Seçimi Boykot Grubu”na ...

NACAK GAZETESİ- “Sandığa gitmemek demek, o kutsal makamı alt...

Seçmen kartı dağıtılmayacak Seçmen kartı dağıtılmayac...

NACAK GAZETESİ- Vatandaşlar nerde oy kullanacağıyla ilgili b...

Durduran anlattı… Akıncı koltuk meraklısıdır Durduran anlattı… Akıncı ...

NACAK GAZETESİ- “Mustafa Akıncı TKP Genel Başkanı olduktan s...

Eğitim HABERLERİ