Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

“Uyuşturucuyla mücadele sürecek”

25 Kasım 2020 - 11:57 'de eklendi ve A+A-

“Uyuşturucuyla mücadele sürecek”

Çeşitli yerlerde yaklaşık 17 kilo uyuşturucu ele geçirilen “Pençe Operasyonu”ndaki başarıları nedeniyle Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü personeline, Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen törenle ödül verildi.
11 Kasım’da düzenlenen “Pençe operasyonu” sonrasında Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu önerisi ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın takdirleriyle narkotik polislerinin ödül töreni Cumhurbaşkanlığı’nda yapıldı.
Cumhurbaşkanlığı basın bürosunun açıklamasına göre törene, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü personeli ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu katıldı.
TATAR
Törende konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde böyle bir ödül töreninde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Başbakanlık döneminde Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun yaptığı tüm çalışmalara tam destek olduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı Tatar, komisyonu çok önemli hizmet vermekte oldukları için her zaman cesaretlendirdiğini ve komisyon çalışmalarını daha iyi bir noktaya getirebilmek için imkanları geliştirmeye çalıştıklarını ifade etti.
Cumhurbaşkanı Tatar, Komisyon Başkanı Hasan Karaokçu ve tüm çalışanlara teşekkür ederek, uyuşturucu sorununun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gençliği ve halkı için en büyük sıkıntılardan biri olduğunu söyledi. Tatar, ülkede son yıllarda giderek artan bir uyuşturucu tehlikesiyle karşı karşıya olunduğunu kaydetti.
“Devlet böyle tehlikeleri ortadan kaldırmak için vardır” diye konuşan Tatar, devletin bütün önlem ve imkanlarıyla bu sorunun önünü tıkamasının ve bu işe bulaşanları yakalayıp adalete teslim etmenin önemini vurguladı.
“Gençlerimizi ve halkımızı dünyanın da baş edemediği bu illetten koruyabilmemiz lazım” diyen Tatar, adanın küçük olmasından dolayı giriş çıkışların belli olduğunu belirtti ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na ve Polis teşkilatına yürekten güvendiğini ifade etti.
Cumhurbaşkanı Tatar, Pençe operasyonunda büyük bir başarı ile 16 kilo uyuşturucunun yakalanmasının önemine dikkat çekerek, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ve görev alan tüm polislere teşekkür etti.
KKTC devletinin Anavatan Türkiye’nin de desteğiyle istihbarat faaliyetleri, güvenlik, asayiş ve her türlü imkanları doğrultusunda seferber olarak bu illetten halkın ve gençlerin korunması için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceklerini söyleyen Tatar, gelecek operasyonlar için başarılar diledi.
KARAOKÇU
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu da ülkelerin geleceğini tehdit eden en tehlikeli iki unsurdan birinin terör, diğerinin ise uyuşturucu olduğuna işaret etti.
Uyuşturucunun özellikle genç ve çocukları hedef aldığını söyleyen Karaokçu, “Toplumların ve ülkelerin terör ve uyuşturucu sorununa ve tehlikesine karşı her zaman uyanık ve güçlü olmaları gerekmektedir” dedi.
Karaokçu, KKTC Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün çalışmalarında önemli başarılara imza attığını ve bu tür operasyonların devamının caydırıcılık açısından da önemine değindi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Tatar; Covid-19 tedbirlerinin takipçisi olacağım Cumhurbaşkanı Tatar; Covid-19 tedbirler...

NACSAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bir yıla yakındır COVİD-19 ile devam eden mücadelede, bir kez daha acil önlem alınması gere...

Lefkoşa ve Girne kapandı Lefkoşa ve Girne kapandı

Bakanlar Kurulu kararları çerçevesinde Girne’de 10 Şubat’a kadar, Lefkoşa’da ise 3 Şubat’a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Diğer...

Cumhurbaşkanı Tatar; Rum’a boyun eğmeyeceğiz Cumhurbaşkanı Tatar; Rum’a boyun eğmeye...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Ersin Tatar,  Kıbrıs Türk halkının 27-28 Ocak 1958 tarihinde İngiliz Sömürge Yönetimine karşı direnişe ge...

Guterres ile telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Tatar; Egemen eşitliğe dayalı iki devlet Guterres ile telefonda görüşen Cumhurbaş...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’e, dün akşam yaptığı telefon görüş...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Cumhurbaşkanı Tatar; Covid-19 tedbirlerinin takipçisi olacağım Cumhurbaşkanı Tatar; Cov...

NACSAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bir yıla yakındı...

Lefkoşa ve Girne kapandı Lefkoşa ve Girne kapandı...

Bakanlar Kurulu kararları çerçevesinde Girne’de 10 Şubat’a k...

Cumhurbaşkanı Tatar; Rum’a boyun eğmeyeceğiz Cumhurbaşkanı Tatar; Rum...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Ersin Tatar,  Kıbrıs Türk halk...

Guterres ile telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Tatar; Egemen eşitliğe dayalı iki devlet Guterres ile telefonda gö...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Birleşmiş Milletl...

KKTC’de 3’üncü kalp ameliyatı yapıldı KKTC’de 3’üncü kalp ameli...

NACAK GAZETESİ- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKT...

Memur-Sen; KKTC’den taviz yok Memur-Sen; KKTC’den tavi...

NACAK GAZETESİ-  Memur-Sen, 27-28 Ocak 1958’de İngiliz sömür...

Müftüzade açıklama yaptı; Rum gazeteleri yalan yazıyor Müftüzade açıklama yaptı;...

NACAK GAZETESİ- Kayıp Şahıslar Komitesi (KŞK) Kıbrıslı Türk ...

Tatar- Guterres görüşmesi gerçekleşti Tatar- Guterres görüşmesi...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM Genel Sekreter...

Başbakan Saner;    Acil Durum Hastanesi çalışmaya başlayacak Başbakan Saner; Ac...

NACAK GAZETESİ- Başbakan Ersan Saner  Meclis’te  yaptığı kon...

Maaşlardan yüzde 10.65 kesinti Maaşlardan yüzde 10.65 ke...

NACAK GAZETESİ- Koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan ekon...

Eğitim HABERLERİ