Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Yanlışları düzeltmeden…

20 Eylül 2017 - 1:35 'de eklendi ve A+A-

Yanlışları düzeltmeden…

Kıbrıs meselesi “1960 devleti; Anayasası ve meşru hükümeti ile devam etmektedir” yalanı ve yanlışı üzerine bina edilmiş formüllerle halledilmeğe çalışılmaktadır. Niye? ABD ile garantör İngiltere’nin işine öyle geldiği için ve Sovyetlerin iki NATO ülkesi arasındaki kavgayı kızıştırıp,kendine pay çıkarmayı hedeflediği için!
1964’te Güvenlik Konseyi’nin aldığı karar Kıbrıs’ı eli kanlı Makarios’un Akritas planı yapımcıları, gayri meşru idaresine “Meşru Kıbrıs Hükümeti” olarak hibe ediyordu. O gün, Rumlar açısından, Kıbrıs meselesi halledilmişti. Onlar için mesele adanın yüzde üçüne hapsettikleri Kıbrıs Türklerinin teslim olmaları veya bu “Helen adasından” çekip gitmeleriydi.
Dünyaya, utanmadan “Türkler adayı bölmek için isyan ettiler; hükümet isyanı bastırmaya çalışıyor” mesajını veriyorlar ve burada temsilcileri bulunan ABD, garantör İngiltere ve diğerleri de hiç sıkılmadan bu yalanı yutuyorlardı.
1974’ten sonra Rum liderliği “Kıbrıs meselesi Türk işgalinden kaynaklandı” demeye başladı. ABD, garantör İngiltere ve diğerleri ile 1964’ten bu yana adada asker bulunduran BM, Rum liderliğine “yalan söylemeyiniz.. 1963-1974 yıllarını ört bas edemezsiniz… Yalan üzerine uzlaşma bina edemezsiniz” diyemediler.
Bu da yetmedi; bu sahte ve gayri meşru Kıbrıs Hükümetini, hiç utanmadan, “Allah var; günahtır, haksızlık olur” demeden, hak ve hukuka bakmadan, “Kıbrıs Hükümeti” dedikleri geçmişi suç dolu, kan dolu Rum idaresini AB üyesi yaptılar.
Şimdi bu sahtekârlar, Türkiye’den ve Kıbrıs Türklerinden yukarıda tarifini yaptığımız “Kıbrıs Hükümetini” ,yani Rum idaresini meşru hükümet olarak kabul etmelerini bekliyorlar. İçimizde bunlara içten gelen duygularla “Has…….tir” diyen yüzde 99 bir kitle sessizce Allah’ın merhametine ve Anavatanın gücüne, anlayışına, Mehmetçiğine sığınırken, birkaç kendini bilmezin yarattığı havaya bakarak “Kıbrıslılar, Türkiye’den kopuyor” sevincine kapılanlar var.
Rum liderliği bunlara bakarak taleplerini artırmaktadır.AB veya BM’nin kontrolünde nüfus sayımı istiyorlar.Nüfus sayımı bir devletin egemenlik hakkıdır. KKTC devleti vardır. Nüfus sayımını bu devlet kendi yasalarına göre yapar ve dünyaya duyurur. KKTC hükümeti her halde, AB ile BM’nin, bu Rum talebini bize kabul ettirme baskısı karşısında dik durur ve “ben KKTC olarak nüfus sayımını yapar, neticeyi size duyururum” der. Murakabeli, dıştan müşahedeli bir sayıma asla ve asla razı olmaz.
Rum liderliği “meşru Kıbrıs Hükümeti” olduğuna ve Kıbrıs’ı tümü ile AB üyesi yaptığına öyle bir inanmış ki, bu hayalden vazgeçmedikçe Kıbrıs meselesinin halli için gereken “doğruları” bir türlü kabul edemeyecek. Zaten, “AB üyesi Kıbrıs” olduğuna inandığı sürece de buna ihtiyaç duymayacak, zamana oynayacak ve bu zaman içinde, içimizdeki paralı parasız ajanlarına güvenerek bizi içten parçalamak için elinden geleni yapacak. KKTC’yi tanımayan AB’nin, içimizde at oynatmasına, Rum ajanlarının Avrupa-Amerika gezilerine, “barışçılarla-barış karşıtları” diye takdim ettikleri insanlarımızı daha da bölmek için yaptıklarına hız verecektir.
Bu arada, BM Genel Sekreteri ve buradaki temsilcileri “görüşmeler iyi gidiyor” diye kendi kendilerini aldatmaya devam edeceklerdir.
Mesele: KKTC halkının devletine, egemenliğine anavatanın fiilî ve etkin garantörlüğüne sahip çıkma yönündeki kararlılığına ve bunlardan vazgeçmesi için gelecek baskılar karşısındaki dayanaklığına kalmıştır.Hristofyas utanmıyor, “Talat ile anlaştık.Rum-Türk nüfusu kalıcı bir şekilde 4:1 olacak” diyor! Daha ne desin? (20 Mart, 2011)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
<br>GERÇEĞE BAKIŞ </br> Aydın Akkurt yazdı : ” “SİYASİ DARBE”Yİ KİM GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİ ?  “
GERÇEĞE BAKIŞ
Aydın Akkurt yaz...

Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun istifasından sonra, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar bir an önce yeni hükümeti oluşturmaya yönelik olarak siyasi pa...

<br>GERÇEĞE BAKIŞ </br> Aydın Akkurt yazdı : ” CUMHURBAŞKANI TATAR’A  “VATAN HAİNİ” DİYENLER “
GERÇEĞE BAKIŞ
Aydın Akkurt yaz...

Esas konuya girmeden önce “vatan” ve “vatan haini” kelimelerinin ne anlama  geldiğine ve neleri içerdiğine  özetle bir bakalım. VATAN; ...

Aydın Akkurt Yazdı : “SEDAT PEKER- CENK MUTLUYAKALI VE BAYRAK MESELESİ” Aydın Akkurt Yazdı : “SEDAT PEKER-...

Halil Falyalı’nın cenaze töreninde acılı ailesi ve yakınları tabutun üzerine Bayrak serdi. Vay sen misinin bunu yapan. “Sol...

Aydın AKKURT;  21 ARALIK, GİRİT VE KIBRIS Aydın AKKURT; 21 ARALIK, GİRİT VE KIBRI...

Kıbrıs Türk halkını yok etmek için 21 Aralık 1963 günü Rum-Yunan ikilisi tarafından başlatılan saldırıların 57. yıldönümünde Girit mese...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Gazimağusa’da Kadınlar Kahvehanesi Gazimağusa’da Kadınlar Ka...

Kadınlar Kahvehanesi, ‘Minal Kahve’, Gazimağusa’nın Ma...

Turan Kurultayı’nda KKTC bayrağı Turan Kurultayı’nda KKTC ...

Macaristan’da düzenlenen Macar Turan Kurultayı’nda Türk boyl...

Polis: Yeşilırmak’taki yangın kontrol altına alındı Polis: Yeşilırmak’taki ya...

Polis, karadan ve havadan müdahale edilen Yeşilırmak’taki ya...

Yeşilırmak’ta yangın Yeşilırmak’ta yangın

Yeşilırmak’ta bugün öğle saatlerinde yangın çıktı. Yangına, ...

Cumhurbaşkanı Tatar, Taşkent katliamının yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı Cumhurbaşkanı Tatar, Taşk...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Taşkent katliamının 48. yıl dönüm...

Cumhurbaşkanı, Sertoğlu’nun açıklamalarını yargıya taşıdı Cumhurbaşkanı, Sertoğlu’n...

  Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşka...

Pulya Festivali başlıyor Pulya Festivali başlıyor...

Geleneksel Pulya Festivali’nin 12.si bu yıl 17-21 Ağustos ta...

Cumhurbaşkanı Tatar, Yeniboğaziçi Belediyesi’ne ait restoranda çıkan yangınla ilgili yetkililerden bilgi aldı Cumhurbaşkanı Tatar, Yeni...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yeniboğaziçi Belediyesi Plajı’nda...

Narkotik ekipleri göz açtırmıyor Narkotik ekipleri göz açt...

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre bu sabah saa...

Muratağa-Sandallar ve Atlılar Şehitleri anıldı Muratağa-Sandallar ve Atl...

Muratağa, Sandallar ve Atlılar köylerinde toplu katliam sonu...

Eğitim HABERLERİ