Reklamı kapat
Reklamı kapat
Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Yurdagül ATUN; Rum Lobiciliğinin ve Yalancılığının Son Noktası

25 Aralık 2019 - 10:20 'de eklendi ve A+A-

Yurdagül ATUN;  Rum Lobiciliğinin ve Yalancılığının Son Noktası

Kutlay Erk, babasının Rumlar tarafından şehit edildiğini yazmış İngilizce olarak. Ancak İngilizcesinde faşist Rumlar tarafından öldürüldüğü yazarken, çeviride “faşist Kıbrıs Türkleri tarafından öldürüldü” yazıyor. Çok ilginç. AKRİDAS, ORTEGA RAPORU gibi kelime ve tamlamaların sansürlendiğini biliyordum ancak son derece açık ve hata payı sıfır olan olan bir sözcüğü bu denli pervasızca değiştiriyor olabilmelerine şaşırdım. Dünyayı nasıl kandırdıklarının, yalanlarının sınırının olmadığının, gerçekleri nasıl saptırdıklarının bariz bir örneğidir bu durum.
Dec 1963, my father was assassinated by fascist Greek Cypriots. He was a prison warden/guardian (PW 955) in the Central Prison in Nicosia, an employee of the state. He was killed in the Nicosia Central Hospital of the state by a Greek Cypriot who was an employee of the state with a pistol which belonged to (or under the control of) the state. The state of the Republic of Cyprus is directly responsible for this murder case. The remains were found 45 years later in wells in the Strovolos District.
The name of the suspect murderer was given to the authorities of ‘The Republic of Cyprus’ for effective investigation by the authorities of the Republic of Cyprus as requested by the ECJ. The response was “We could not investigate the case because the person whose name is given lives in Athens”. The person passed away after a short time.
Mr Nicos Anastasiadis is insisting on a resolution with a functional state. I challenge him by saying that he does not have a functional state at present; none of the Greek Cypriots presidents had a functional state at all. The deep state which has the roots in the EOKA organisation is still dominant and EOKA is not dead and buried, ask the ELAM. Presidents cannot even instruct and/or succeed to make effective investigations about the EOKA people who are the suspects for the assassinations and mass-killings of the Turkish Cypriots.
Mr Anastasiadis, you are not the decision-maker in the South, you could not even decide on the common GSM operations. More cases for the political impotence of the President of the Republic of Cyprus can be designated. Mr.
Mr Anastasiadis, you better first prove that you already have a functional state in the South and then ask and expect the Turkish Cypriot side to negotiate with you to establish a functional state.
55 yıl önce, 23 Aralık 1963, babam faşist Kıbrıs Türkleri tarafından öldürüldü. Lefkoşa’daki Merkez Cezaevi’nde bir hapishane müdürü / Guardian (pw 955) idi. Devletin Lefkoşa Merkez Hastanesi ‘nde devlete ait bir silahla devlet çalışanı olan bir Kıbrıs Türk tarafından öldürüldü. Kıbrıs Cumhuriyeti devleti bu cinayet davasında doğrudan sorumlu. Kalıntıları 45 yıl sonra strovolos bölgesindeki Wells ‘ de bulundu.
Şüpheli katil adı, Kıbrıs Cumhuriyeti yetkilileri tarafından istediği gibi Kıbrıs Cumhuriyeti yetkilileri tarafından etkili soruşturma için ‘Kıbrıs Cumhuriyeti’ yetkililerine verildi. Cevap, “adı verilen kişi Atina’da yaşadığı için davayı araştırın” oldu. Kısa bir süre sonra vefat etti.
Sayın Nicos Anastasiadis, fonksiyonel bir durum ile çözüm konusunda ısrar ediyor. Şu anda fonksiyonel bir devleti yok diyerek ona meydan ediyorum, Kıbrıs Kıbrıs hiç birinin işlevsel bir devleti yoktu. Eoka Örgütü ‘nde kökleri olan derin devlet hala baskın ve eoka ölü değil elam’ a sor. Başkanları, Kıbrıs Türkleri ‘ nin suikast ve toplu cinayetleri için şüpheli olan eoka hakkında etkili soruşturma yapmayı bile talimat.
Sayın Anastasiadis, Güney’ de karar veren siz değilsiniz, ortak gsm operasyonlarını bile karar değil. Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ‘ nın siyasi iktidarsızlık için daha fazla dava belirlendi. Bay bey
Sayın Anastasiadis, önce Güney ‘ de zaten fonksiyonel bir devlet olduğunu ispat edip sonra Kıbrıs Türk tarafında fonksiyonel bir devlet kurmak için sizinle pazarlık etmesini bekleyin.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Av. Fuat VEZİROĞLU;  RÜZGÂR GÜLÜ Av. Fuat VEZİROĞLU; RÜZGÂR GÜLÜ

Cici partimiz CTP’nin en cici mebusanlarından Salâhi Şahiner buyurdular ki: – Hayat pahalığını belirlemede kullandığımız sepet gü...

Aydın AKKURT;  AB lobicisi Metin Münir yine devrede Aydın AKKURT; AB lobicisi Metin Münir...

Bir köşede tutulan AB lobicisi Metin Münir aniden ortaya çıktı. Aslında aniden ortaya çıkmadı, yeniden devreye konuldu. Kimin tarafında...

Hasan ÖZERDEM;  Kiminle Federasyon? Hasan ÖZERDEM; Kiminle Federasyon?

Rum’la mı, peki kim bu Rumlar? Kendilerini 1571’den sonra adaya gelen atalarımız “gavur” diye nitelediği, sonra kendilerine Venedik art...

Av. Fuat VEZİROĞLU;  ROMANTİK SİYASET Av. Fuat VEZİROĞLU; ROMANTİK SİYASET...

Siyaset hayatı seks hayatına benzer, siyaset hayatı da seks hayatı gibi romantiktir. Seks hayatında olduğu gibi siyaset hayatında da te...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Emin Çölaşan;  Konuş bakalım Kıbrıslı Metin Münir Emin Çölaşan; Konuş bak...

Yazılarında bizim gazetenin hissedarı olduğunu iddia ediyor,...

Akar; Kıbrıs milli meselemizdir Akar; Kıbrıs milli mesel...

NACAK GAZETESİ- Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan...

Anastasiadis;    Kıbrıs Helenizmi için mücadele ediyoruz Anastasiadis; Kıbr...

NACAK GAZETESİ- Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Yah...

Rum üniversitelerinde insan kaçakçılığı Rum üniversitelerinde ins...

NACAK GAZETESİ- Alithia’nın “Üniversite Öğrencisinden Parava...

AB harekete geçti… Hedef UBP ve Tatar AB harekete geçti… Hedef...

NACAK GAZETESİ- Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken AB harek...

Av. Fuat VEZİROĞLU;  RÜZGÂR GÜLÜ Av. Fuat VEZİROĞLU; RÜZ...

Cici partimiz CTP’nin en cici mebusanlarından Salâhi Şahiner...

Aydın AKKURT;  AB lobicisi Metin Münir yine devrede Aydın AKKURT; AB lobici...

Bir köşede tutulan AB lobicisi Metin Münir aniden ortaya çık...

AB’nin taşeronları devrede… UBP ile Tatar’ı hedef aldılar AB’nin taşeronları devred...

KKTC’de Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi yakla...

Cumhurbaşkanlığı seçimi… İki ayrı cephe oluştu Cumhurbaşkanlığı seçimi… ...

NACAK GAZETESİ – Bir tarafta KKTC’yi, iki ayrı devletl...

Tatar; İki devletli çözüm masada olmalı Tatar; İki devletli çözü...

NACAK GAZETESİ- Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başba...

Eğitim HABERLERİ