Kıbrıs Volkan
Kıbrıs Volkan

Yurdagül ATUN; Rum Lobiciliğinin ve Yalancılığının Son Noktası

25 Aralık 2019 - 10:20 'de eklendi ve A+A-

Yurdagül ATUN;   Rum Lobiciliğinin ve Yalancılığının Son Noktası

Kutlay Erk, babasının Rumlar tarafından şehit edildiğini yazmış İngilizce olarak. Ancak İngilizcesinde faşist Rumlar tarafından öldürüldüğü yazarken, çeviride “faşist Kıbrıs Türkleri tarafından öldürüldü” yazıyor. Çok ilginç. AKRİDAS, ORTEGA RAPORU gibi kelime ve tamlamaların sansürlendiğini biliyordum ancak son derece açık ve hata payı sıfır olan olan bir sözcüğü bu denli pervasızca değiştiriyor olabilmelerine şaşırdım. Dünyayı nasıl kandırdıklarının, yalanlarının sınırının olmadığının, gerçekleri nasıl saptırdıklarının bariz bir örneğidir bu durum.
Dec 1963, my father was assassinated by fascist Greek Cypriots. He was a prison warden/guardian (PW 955) in the Central Prison in Nicosia, an employee of the state. He was killed in the Nicosia Central Hospital of the state by a Greek Cypriot who was an employee of the state with a pistol which belonged to (or under the control of) the state. The state of the Republic of Cyprus is directly responsible for this murder case. The remains were found 45 years later in wells in the Strovolos District.
The name of the suspect murderer was given to the authorities of ‘The Republic of Cyprus’ for effective investigation by the authorities of the Republic of Cyprus as requested by the ECJ. The response was “We could not investigate the case because the person whose name is given lives in Athens”. The person passed away after a short time.
Mr Nicos Anastasiadis is insisting on a resolution with a functional state. I challenge him by saying that he does not have a functional state at present; none of the Greek Cypriots presidents had a functional state at all. The deep state which has the roots in the EOKA organisation is still dominant and EOKA is not dead and buried, ask the ELAM. Presidents cannot even instruct and/or succeed to make effective investigations about the EOKA people who are the suspects for the assassinations and mass-killings of the Turkish Cypriots.
Mr Anastasiadis, you are not the decision-maker in the South, you could not even decide on the common GSM operations. More cases for the political impotence of the President of the Republic of Cyprus can be designated. Mr.
Mr Anastasiadis, you better first prove that you already have a functional state in the South and then ask and expect the Turkish Cypriot side to negotiate with you to establish a functional state.
55 yıl önce, 23 Aralık 1963, babam faşist Kıbrıs Türkleri tarafından öldürüldü. Lefkoşa’daki Merkez Cezaevi’nde bir hapishane müdürü / Guardian (pw 955) idi. Devletin Lefkoşa Merkez Hastanesi ‘nde devlete ait bir silahla devlet çalışanı olan bir Kıbrıs Türk tarafından öldürüldü. Kıbrıs Cumhuriyeti devleti bu cinayet davasında doğrudan sorumlu. Kalıntıları 45 yıl sonra strovolos bölgesindeki Wells ‘ de bulundu.
Şüpheli katil adı, Kıbrıs Cumhuriyeti yetkilileri tarafından istediği gibi Kıbrıs Cumhuriyeti yetkilileri tarafından etkili soruşturma için ‘Kıbrıs Cumhuriyeti’ yetkililerine verildi. Cevap, “adı verilen kişi Atina’da yaşadığı için davayı araştırın” oldu. Kısa bir süre sonra vefat etti.
Sayın Nicos Anastasiadis, fonksiyonel bir durum ile çözüm konusunda ısrar ediyor. Şu anda fonksiyonel bir devleti yok diyerek ona meydan ediyorum, Kıbrıs Kıbrıs hiç birinin işlevsel bir devleti yoktu. Eoka Örgütü ‘nde kökleri olan derin devlet hala baskın ve eoka ölü değil elam’ a sor. Başkanları, Kıbrıs Türkleri ‘ nin suikast ve toplu cinayetleri için şüpheli olan eoka hakkında etkili soruşturma yapmayı bile talimat.
Sayın Anastasiadis, Güney’ de karar veren siz değilsiniz, ortak gsm operasyonlarını bile karar değil. Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ‘ nın siyasi iktidarsızlık için daha fazla dava belirlendi. Bay bey
Sayın Anastasiadis, önce Güney ‘ de zaten fonksiyonel bir devlet olduğunu ispat edip sonra Kıbrıs Türk tarafında fonksiyonel bir devlet kurmak için sizinle pazarlık etmesini bekleyin.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bu Salgın Bize Neler Öğretti Bu Salgın Bize Neler Öğretti

Öncelikle hayatımız; Korona’dan önceki, Korona’dan sonraki olmak üzere ikiye bölündü! Özlemini duyduğumuz pek çok şey bir daha geri gel...

Aydın AKKURT;  Bayraktar Camii’nden Köprülü Camii’ye Aydın AKKURT; Bayraktar Camii’nden Köpr...

Kıbrıs’ta camilere ve Kıbrıs Türklerinin dini ve kutsal olarak bildiği yerlere saldırılar , 1878 yılında İngiliz Sömürge Yönetimi’nin b...

Aydın AKKURT;   Camilere Neden Saldırılıyor? Aydın AKKURT; Camilere Neden Saldırılı...

Kıbrıs’ta İngiliz Sömürge Yönetimi’nin başladığı günden bu yana camilerimize , dini ve kutsal bildiğimiz yerlere saldırılar sürüyor. Ön...

Kamil ÖZKALOĞLU;  ANLAYAMIYORUM Kamil ÖZKALOĞLU; ANLAYAMIYORUM

Ben en çok şu bizim sözüm ona işadamlarının Birleşik Kıbrıs ve veya Federasyon’u savunmalarını anlamıyorum. Birleşik Kıbrıs ve Fe...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
4 Haziran NACAK Gazetesi 4 Haziran NACAK Gazetesi

4 Haziran NACAK Gazetesi Okumak için Tıklayın...

Güney’de 6 vaka daha Güney’de 6 vaka daha

NACAK GAZETESİ- Güney Kıbrıs’ta son 24 saatte gerçekle...

KKTC’de pozitif vaka yok KKTC’de pozitif vaka yok...

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte yapılan test sayı...

Akıncı kapıların hemen açılmasını istiyor… Salgın yeniden başlayabilir Akıncı kapıların hemen aç...

Cumhurbaşkanı Akıncı, sağlık tedbirleri alınarak geçişlerin ...

“KKTC’nin başarısı dünyayla paylaşılmalı” “KKTC’nin başarısı dünyay...

NACAK GAZETESİ- KKTC’de 19 Nisan’dan itibaren koronavirüs va...

Ataoğlu;       Belediyeler kesintiyi haketmedi Ataoğlu; Belediyele...

NACAK GAZETESİ- Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, ...

TMT’nin gizli yapılanması TMT’nin gizli yapılanması...

NACAK GAZETESİ- Önemli gayrinizamî savaş başarılarından biri...

Bu Salgın Bize Neler Öğretti Bu Salgın Bize Neler Öğre...

Öncelikle hayatımız; Korona’dan önceki, Korona’dan sonraki o...

Çavuşoğlu; Rum tarafının KKTC ile anlaşması lazım Çavuşoğlu; Rum tarafının ...

NACAK GAZETESİ- Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt ...

“Nikitis-Dimitra 2020”  tatbikatı devam ediyor “Nikitis-Dimitra 2020” t...

NACAK GAZETESİ- Rum Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Pieris, ...

Eğitim HABERLERİ